Kolik lidí se hlásí na jednu pozici?

Anonymní
25.11.20 09:38

Kolik lidí se hlásí na jednu pozici

Ahoj, chci se zeptat především zdejších personalistek, popřípadě kohokoliv, kdo se zabývá přijímáním nových zaměstnanců. Kolik vám teď chodí reakcí na jednu inzerovanou pozici? Jsou to např. stovky uchazečů? Mám na mysli třeba administrativní pozice SŠ/VŠ, AJ, Praha, jobs.cz. Chtěla bych si udělat představu… Díky (anonym - hledám práci - osobní věc).

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
47
25.11.20 10:12

Na administrativní pozice je teď přetlak. V důsledku krize se škrtají pozice a sekretářky, administrativní pracovnice a brigádníci se škrtají jako první. (Oproti jiným pozicím se totiž nejznáz hledají) I na jiné vypsané pozice se pak hlásí administrátorky apod. a zkouší šanci, i přes to, že k tomu nemají vůbec zkušenosti. Zkouší štěstí… Pokud teď přemýšlíš nad změnou práce v tomto oboru, raději bych počkala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7104
25.11.20 10:40

Aktuálně vůbec nedáváme inzeráty (vyjma nedostatkových profesí typu klinický psycholog, lékárnice,…). Profese, které jsou zvládnutelné pro lidi s obecným vzděláním, teď hodně trpí tím, že firmy na ně nabírat nechtějí, pokud není opravdu největší nouze, a na druhé straně je fakt obrovský převis poptávky po pozicích.
Takže teď to řeším třeba převodem zaměstnanců mezi firmami…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 11:28
@Premek_Orac píše:
Aktuálně vůbec nedáváme inzeráty (vyjma nedostatkových profesí typu klinický psycholog, lékárnice,…). Profese, které jsou zvládnutelné pro lidi s obecným vzděláním, teď hodně trpí tím, že firmy na ně nabírat nechtějí, pokud není opravdu největší nouze, a na druhé straně je fakt obrovský převis poptávky po pozicích.
Takže teď to řeším třeba převodem zaměstnanců mezi firmami…

Ok, díky za reakci. Jen bych se chtěla ještě zeptat: tím převodem zaměstnanců mezi firmami myslíš jakoby přímé oslovování/headhunting (např. přes LinkedIn), nebo že máš více firem (jako jednatel?) a podle momentální potřeby ty lidi přesunuješ? Díky

• Citovat
  • Nahlásit
7104
25.11.20 11:46
@Anonymní píše:
Ok, díky za reakci. Jen bych se chtěla ještě zeptat: tím převodem zaměstnanců mezi firmami myslíš jakoby přímé oslovování/headhunting (např. přes LinkedIn), nebo že máš více firem (jako jednatel?) a podle momentální potřeby ty lidi přesunuješ? Díky

Platí ta poslední varianta. Převedu si člověka z jedné vlastní firmy do jiné vlastní firmy. Ti lidé jsou rádi, že je pro ně práce, já jsem rád, že toho člověka už znám a vím co od něj čekat, jakou práci odvede a pro jakou se nejvíce hodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
666
25.11.20 11:51

U mě ve firmě je teď obrovský přetlak řidičů, atd. Je to tím, jak skončily v Praze hotely. Hlásí se i hodně holek, co dělaly recepční atd. Inzeráty jsem zredukoval na jednu jedinou pozici. A jak píše Přemek taky si převádím lidí mezi pobočkami

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
427
25.11.20 11:55

U nás ve firmě se lidi moc nehlásí o pozice. Pověst japonské společnosti :lol: ale většinou na kancelářskou činnost tak 3-4 lidí ale třeba na údržbu už 2 roky nikdo :lol: ale Ukrajinců vozí týdne dodávku nových kusů :lol: :lol:
Fakt je to individuální já teď měním práci v technickém směru a mohl jsem si vybírat a musel jsem odříkat spoustu míst

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 13:12

V září jsem se hlásila na administrativní pozici, částečný úvazek za pár šupů (90Kč/h) na Moravě a při pohovoru mi bylo naznačováno, jak mám být vděčná, že jsem se z původních 140 kandidátů dostala mezi poslední desítku.

Co si všímám, některé inzeráty na jobsu straší dost dlouho, stále je aktualizují a pochybuji, že by neměli zájemce. Spíš chtějí mít velký výběr. Některé inzeráty jsou zadané večer a do rána zmizí, tam snad nestihnou reagovat stovky uchazečů.

Hodně štěstí, ať brzy najdeš fajn práci! ;)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat