Kolik má vážit křeček džungarský?

Anonymní
7.4.20 00:15

Kolik má vážit křeček džungarský?

Ahoj, máme doma křečíka džungarského a váží pouze 23 g. Přijde nám to divné, protože normální váha by měla být 35-50 g. Křečíka už máme 10 měsíců. Nevíte co máme dělat? Je to příznak nějaké nemoci? Byla bych ráda za odpověď, kdyby někdo věděl. Ps: Vím celkem neobvyklý dotaz. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
92
7.4.20 00:19

Tělesná hmotnost rapidně kolísá v průběhu celého roku (v zimě je nejnižší)
Třeba se jen vzpamatovava ještě :) vše dohání neboj, až bude hyc tak se nebudou moc hýbat a zase pěkně „nakyne“ :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34508
7.4.20 06:05

Vzhledem k tomu, že ordinace veterinářů jedou nejspíš v omezeném provozu a křečík stojí 150 nebo kolik, nechala bych to na přírodě. Jestli žere a je aktivní, nevykazuje známky nemoci, nechala bych to být. Ostatně, džungary jsem jako holka měla a nikdy mě nenapadlo je vážit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19345
7.4.20 06:36
@Anonymní píše:
Ahoj, máme doma křečíka džungarského a váží pouze 23 g. Přijde nám to divné, protože normální váha by měla být 35-50 g. Křečíka už máme 10 měsíců. Nevíte co máme dělat? Je to příznak nějaké nemoci? Byla bych ráda za odpověď, kdyby někdo věděl. Ps: Vím celkem neobvyklý dotaz. :(

Ahoj, džungaráky chovalo jedno mé dítko v pubertě, a po zimě byly fakt takoví drobnější, tak buď v klidu :mrgreen: A ten nejdrobnější, jmenoval se Arnie( Schwarzenegger) jednou zdrhl a postupně nám zlikvidoval kabliky v bytě :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
550
7.4.20 06:57

Máme taky džungaráka. První vážil 70, druhý 25, třetí teď je konečně v mezích - 40. Tak bych řekla, že to je jako u lidí - někdo má 40 i s postelí, jinej 150… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
7.4.20 08:27

Ahoj, mám s chovem džungaráků dlouholetou zkušenost. Opravdu normální váha je kolem těch 40 - 50 g, 23 g je extrémní podvýživa, pokud je křečíkovi 10 měsíců, na beton bude mít nějaké zdravotní potíže, nemá třeba přerostlé zuby, žere normálně? Sleduj jestli normálně vylučuje (moč i stolice). Co mu dáváš k jídlu? Náš poslední křečík měl tedy 2 roky a postupně chřadnul po mrtvičce a umřel s váhou cca 28 g. Je potřeba na to dávat pozor, třeba obezita je u krečků stejně nebezpečná jako podvýživa (u křečíků na kolísání váhy trpí spíš samečci). Jinak zdraví křečíci jsou normálně „žraví“, takže pokud je takto hubený, je tam závažný problém. Těžko říct takto na dálku. Dávej mu kalorickou stravu a musí mít něco na ohlodávání, klacík, dřevěný domeček, prostě něco co může hlodat. Sice to někteří chovatelé nedoporučují, ale já s tím mám výborné zkušenosti, a to je kousek opravdu tvrdého rohlíku, je to jednak kalorická bomba, druhak super na broušení zubů. Dáváme ale opravdu příležitostně. Můžeš mu do stravy přidat kousíček vlašského ořechu a super je bílý jogurt nebo tvaroh, naši mají raději jogurt. Kdybys něco potřebovala, tak dej vědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat