Kolik má vypít týdenní miminko mléka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gabka1379
Povídálka 40 příspěvků 12.02.19 13:46
Kolik má vypít týdenní miminko mléka

Ahoj te maminky :) chci se zeptat… Kvůli špatným bradavkám musím odstrikavat a dávat přes lahvičku a tak se chci zeptat kolik by mělo týdenní mimco vypít mlecka při jednom krmení… Četla jsem že zhruba 100-125ml za jedno krmení… Přes den krmíme co 3 hodiny a přes noc co ty 4-5 hodin… Děkuji :) přes lahvičku budem dávat teď poprvé… do teď jsme se s kojením trápili a malej sál víc vzduchu a k bradavce se nemůže dobře prisat… Prosím nedávat lahvičku si prosím nechte…

Přečtěte si článek: Problémy s kojením: Hlavně se nestresujte

Reakce:
Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 12.02.19 13:51

Kloboucek jste nezkousela? Jinak tech 125ml behem 3 hodin bych rekla, ze odpovida.

ugluk
Hvězda diskuse 44653 příspěvků 12.02.19 13:59

Já teda kojím a nevážím, ale asi to bude individuální, pro mě je měřítko - dítě vypije vše, je pak spokojené a nedožaduje se rychlého přídavku. A při kontrolách u doktora přibírá. Tahle dávka zní rozumně, kdyby pak mělo hlad, tak si řekne. Jinak bych doporučila laktační poradkyni, aby zkontrolovala techniku, některé děti to nemají úplně automatické a s některými prsy je to holt o dost těžší.

kompendium
Povídálka 43 příspěvků 12.02.19 14:04

Záleží aj na hmotnosti miminka, celkový denný príjem mlieka je cca 150 ml/kg.

Lainaire8
Závislačka 2504 příspěvků 2 inzeráty 12.02.19 14:19

To je snad individuální ne? 8o :nevim: prostě aby bylo spokojený, to snad poznáš. A může mu stačit 50ml i 100ml. Mně teda syn pil snad měsíc max po 50ml (UM) , víc ani ťuk. Pribiral dobře, nikdo to neřešil, ani já ne.

vedma007
Stálice 70 příspěvků 12.02.19 15:18

Špatné bradavky? Viděla tvoje prsa laktační poradkyně? (A teď nemyslím pseudolaktační poradkyně z nemocnice).

Hrnekmleka
Povídálka 47 příspěvků 12.02.19 18:39

Miminko ma vypit cca 150ml na kazdy kg svoji hmotnosti za 24hodin. Teda dite o hmotnosti 3,5kg x 150 ml = 525ml, pokud pije po 3 hodinach, tak jednorazove pocitej cca 60-70ml. Tydennimu mimi ku se ale zaludek jenom roztahuje, takze tuto davku nemusi zvladnout najednou, pak zkratit interval.

Bubla_Bučková
Kelišová 5106 příspěvků 12.02.19 18:42
@Gabka1379 píše:
Ahoj te maminky :) chci se zeptat… Kvůli špatným bradavkám musím odstrikavat a dávat přes lahvičku a tak se chci zeptat kolik by mělo týdenní mimco vypít mlecka při jednom krmení… Četla jsem že zhruba 100-125ml za jedno krmení… Přes den krmíme co 3 hodiny a přes noc co ty 4-5 hodin… Děkuji :) přes lahvičku budem dávat teď poprvé… do teď jsme se s kojením trápili a malej sál víc vzduchu a k bradavce se nemůže dobře prisat… Prosím nedávat lahvičku si prosím nechte…

Tolik dávám tři měsíční… V týdnu to bylo asi 50mi 8o mělo se přidávat pět ml na krmení každý den mi řekli v porodnici. Na stovku jsme se dostali kolem 2 měsíců a víc moc nechce, teď tak těch 120 … Šestkrát denně, přibírá cca 250 týdne.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Atrej z Nekonečného příběhu po 35 letech: Všude tetování, ale pořád stejná tvář!

Fantasy film Nekonečný příběh svého času oslovil snad všechny generace: děti,... číst dále >

Láska jako byznys? Zlata Adamovská s Petrem Štěpánkem na vztahu pořádně vydělávají

Oba jsou skvělými herci, kteří jsou zárukou kvality a sledovanosti. Manželé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >