Kolik měsíčně stojí/projí střední pes cca 30 kg (staford)

Anonymní
3.1.20 15:56

Kolik měsíčně stojí/projí střední pes cca 30 kg ( staford)

Případně, kdo krmí granulema kg je třeba na měsíc atd…

Kdysi jsme měli psa, ale je to dávno a hlavně měl rád obyč granule a byl nenároční.

Tedka už manžel asi rok mluví, že si pořídíme psa a tedka přišel s tím, že si pořídíme staforda.

Takže krom mraky času investovaného do výcviku a pohybu ( tohle si manžel naštěstí uvedomuje) bude určitě třeba i kvalitní krmivo, protože stafordi jsou hodně osvalení atd…

Není to o tom, že bychom neměli peníze to vůbec, normálně z platu vše utáhneme a máme i našetřeno na účtu skoro 80 000 kč a pak máme spoření, kde máme skoro 300 už na horší časy, takže kdyby psovi něco bylo abychom mohli zaplatit třeba operaci atd…

Ale prostě manžel si finační stránku psa a ještě k tomu staforda atd představuje jak hurvínek válku dle mě.

Že prostě asi koupíme 10 kg pytel granulí v kauflandu za 500 kč a to mu stačí na půl roku a že mu občas koupíme kost nebo kapsičku.

Ale vůbec nebere v potaz, že ten pes potřebuje kvalitní granule a né nějaký hnus z kauflandu, vitaminy a zvlášt staford, který má víc svalů pomalu jak manžel…

a že je velký a že tím, že se tihle psi musí každý den fyzicky utahat, takže sežere 3× tolik než nějaký labrador, co leží celý den na gauči…

Jak říkám, peníze máme, ale zase aby nás vyšlo třeba jen krmení na x tisíc měsíčně, tak z toho jsem trošku v rozpacích.

Manžel říká, že jsem hysterka a tedka se urazil. Tak mě zajímá jak nákladné je mít staforda doma a nebo zda fakt jen přeháním?

anonym - finance a taky, kdyby se to doneslo manželovi, asi by se snad rozvezdl, protože tedka je strašně uraženej

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

12667
3.1.20 16:02

Tak pokracovala bych v granulich co dostaval u chovatele,, pak bych pripadne presla, ona je otazka, jak kvalitni granule chcete kupovat,, ale na druhou stranu, pokid se kupuji kvalitni, tak toho pes nesezere tolik a energie bude mit dost,,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.1.20 16:03

Na jare budeme kupovat rotvika, 2 500 pocitame mesicne za granule, na zimu 3 200 + 1200-1500 za maso, prilohy. 500 za nejaky pamlsky, hracky. 3000 za rok za vet sluzby. + tak asi 50 000 za cvicak a vycvik. 10 000 voditka, pelech, kosik, obojky.. 40 000 kotec. Granule ze supermarketu bych se stydela odvizt i do utulku…takze bych si na tvym miste koupeni psa setsakramensky rozmyslela, kor staford na nej musite mit casu hodne, musiteho utahat, venovat se, cvicit, urcite bych psa nechtela doma, jednou jsme hlidali kamosova pitbula v byte a do rana nam sezral pulku zdi…

• Nahlásit
  • Citovat
23148
3.1.20 16:04

No a máte připravených takových 30 na jeho nákup? :think: a proč zrovna tohodle psa chce? To není zrovna jednoduché plemeno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1056

Mám psa menšího a sežere 10 kg za měsíc, tak že si to fakt představuje jednoduše. Počítej s poplatkem 1500 za každý rok pelech a pamlsky a to je jen začátek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535

No krmení je jedna věc (to se dá podívat ve zverimexu na pytel s granulemi kde je dávkování a spočítat si kolik to je cca měsíčně, x tisíc to určitě není tak 1500 za něco lepšího bych tipla) a co veterinární péče? To bývá taky pěkná pálka když má pes třeba nějaký problémy. Pokud má manžel problém mu koupit kvalitní krmivo tak si ho prosím neporizujte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6676
3.1.20 16:07
@Anonymní píše:
Případně, kdo krmí granulema kg je třeba na měsíc atd…

Kdysi jsme měli psa, ale je to dávno a hlavně měl rád obyč granule a byl nenároční.

Tedka už manžel asi rok mluví, že si pořídíme psa a tedka přišel s tím, že si pořídíme staforda.

Takže krom mraky času investovaného do výcviku a pohybu ( tohle si manžel naštěstí uvedomuje) bude určitě třeba i kvalitní krmivo, protože stafordi jsou hodně osvalení atd…

Není to o tom, že bychom neměli peníze to vůbec, normálně z platu vše utáhneme a máme i našetřeno na účtu skoro 80 000 kč a pak máme spoření, kde máme skoro 300 už na horší časy, takže kdyby psovi něco bylo abychom mohli zaplatit třeba operaci atd…

Ale prostě manžel si finační stránku psa a ještě k tomu staforda atd představuje jak hurvínek válku dle mě.

Že prostě asi koupíme 10 kg pytel granulí v kauflandu za 500 kč a to mu stačí na půl roku a že mu občas koupíme kost nebo kapsičku.

Ale vůbec nebere v potaz, že ten pes potřebuje kvalitní granule a né nějaký hnus z kauflandu, vitaminy a zvlášt staford, který má víc svalů pomalu jak manžel…

a že je velký a že tím, že se tihle psi musí každý den fyzicky utahat, takže sežere 3× tolik než nějaký labrador, co leží celý den na gauči…

Jak říkám, peníze máme, ale zase aby nás vyšlo třeba jen krmení na x tisíc měsíčně, tak z toho jsem trošku v rozpacích.

Manžel říká, že jsem hysterka a tedka se urazil. Tak mě zajímá jak nákladné je mít staforda doma a nebo zda fakt jen přeháním?

anonym - finance a taky, kdyby se to doneslo manželovi, asi by se snad rozvezdl, protože tedka je strašně uraženej

Hehe :) manzel si to skutecne predstavuje jak.. no nejdu rikat co :) jsem pejskar, mi pod rukama proslo par psu takze zkuseny pejskar..ted mam madarskeho ohare a predtim dobrmana a staforda :) cuba ma sice 22kg, nicmene je to stredni plemeno a navic aktivni, co se samozrejme podepisuje I na prijmu potravy… Od zacatku krmime masem a „male“ nic nechybi.. a ne - neni z ni hysterka a dokonce ani vrahoun :D takze ani vas nebude.. granule jako „Pedigree, Propesko a podobne“ - to si jen clovek zadela na peknou snusku problemuu..nedejboh aby mel pes alergii treba na psenici.. to se pak seredne nekvalitni granule vymsti.. bohuzel.. Co se granuli ale tyce doporucuji Annamaet, TOW treba nebo ND.. pytel je samozrejme drazsi.. to uz rovnou muzete krmit masem..ale s tim je prace a zabira to hodne mista v mrazaku..

Pes neni jen o jidle, vode a pelisku, chce to taky cipovat, ockovat, odcervit :) je asi potreba si na to sednout, najit na internetu uz prave zminene propriety a pak budete mit zhruba prehled..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1033
3.1.20 16:09

Stafodku doma máme :srdce:
Od chovatelky byla zvyklá na granule Royal Canin, postupně jsme ji převedli na značku Ontario. Na granule to vychází cca 1000/měsíčně, další cca 1000 na maso a další potravinové doplňky.
Na cvičák jsme nechodili, pelech asi 1500, stejně spí s námi v posteli :oops: :mrgreen: a občas nové vodítko.
Za veterináře nevím, naštěstí jsme si vždy vystačili s očkováním a odčervením, ročně cca 1000Kč.
Držím palce ať vyberete dobře :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6676
3.1.20 16:10
@Anonymní píše:
Na jare budeme kupovat rotvika, 2 500 pocitame mesicne za granule, na zimu 3 200 + 1200-1500 za maso, prilohy. 500 za nejaky pamlsky, hracky. 3000 za rok za vet sluzby. + tak asi 50 000 za cvicak a vycvik. 10 000 voditka, pelech, kosik, obojky.. 40 000 kotec. Granule ze supermarketu bych se stydela odvizt i do utulku…takze bych si na tvym miste koupeni psa setsakramensky rozmyslela, kor staford na nej musite mit casu hodne, musiteho utahat, venovat se, cvicit, urcite bych psa nechtela doma, jednou jsme hlidali kamosova pitbula v byte a do rana nam sezral pulku zdi…

Jen se zeptam.. budete krmit obojim? Granulema I masem? ono to moc smysl nedava, kombinovat by se nemelo kvuli rychlosti rozkladu jidla v traktu.. ale asi jsem Vas jen spatne pochopila.. ale jako..byt vasim psem tak se mam asi kralovsky :D :D :D 1o ooo za voditka, pelech, kosik a obojky :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
3.1.20 16:14

Mame tri buliky, vazi v rozmezi 18 - 25 kg, mesicne to je 30 kg granuli, kupujeme premiovky ale zas mame slevy na mnozstvi. U vas to vidim cca 2000 mesicne, zalezi kde a jak budete nakupovat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.20 16:15

Já mám Stafforda a Huskyho. Dohromady na měsíc mě vyjdou náklady na 1300 Kč, když nepočítám jednorázové náklady na veterinu, cvičák atd. Krmim kvalitními granulemi a masem. Pamlsky si peču sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
3.1.20 16:33
@Anonymní píše:
3000 za rok za vet sluzby. + tak asi 50 000 za cvicak a vycvik. 10 000 voditka, pelech, kosik, obojky.. 40 000 kotec.

Zakladateľko, mame 10kg pejska. Porizovaci cena u chovateľa 25 tisíc, hračky a pamlsky cca 500/ mes, vodítko a obojky cca 2000 (od stenata), pelech nemá doteraz - spi na gauči na deke alebo na starom matraci. Je spokojný.
15kg balenie mame na 3 mesiace, cca 1200. Ten Stafford by to asi zjedol za mesiac + nejaké to mäso k tomu.
Ináč na veterné sme už taký nechali dosť penez, asi 4000 a to mame pejska rok a nič mu dokopy nie je :nevim:
Cvicak platíme 200/hod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
372
3.1.20 16:37

Máme labradora, kupujeme kvalitní granule, na měsíc to vyjde cca 1100, plus mu ještě každý večer k tomu dáváme do granulí salámy Brit, kupujeme pamlsky a veterinární služby, myslím ze odhadem se měsíčně dostaneme na 1500, když to rozpočítám, za první rok toho za něj samozřejmě necháš víc, protože se kupuje výbavu pro něj, dostává hromadu očkování, chodíš s nim například na cvičák…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
3.1.20 16:44

Marketovky opravdu nechtějí ani v útulcích, a nedivím se, je to samý obilí. Ale opravdu u tohohle plemena to chce reálně zhodnotit, jestli na něj opravdu budete mít každý den pár hodin času a hlavně chuť se mu věnovat. Protože bez výcviku to je průser. Bohužel se zase dostávají po pár letech do módy, to budou zase nacpaný útulky stafordama..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.20 16:46

Co vím z okolí tak tihle větší psi projí kolem. 2000kc měsíčně.. Já osobně žádné granule nepovažuju za kvalitní a svojí fence vařím, ale mám čivavu a to je podstatný rozdil :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama