Kolik minimálně/maximálně příkrmu?

8
14.2.21 17:52

kolik minimalne/maximalne prikrmu?

Poradite prosim? chlapecek 6 mesicu, ji prikrmy asi 14 dni. nejradsi ma mrkev. Ale jde mi hlavne o mnozstvi - chtela bych vymenit to jedno mlecne jidlo (ji cca pul na pul um a prso) za zeleninu. Dnes snedl asi 150 g mrkve a stejne si nakonec vyrval mliko a vypil 150 ml. Tak ja uz nevim, kolik mu dat. Nekdy mi prijde, ze bude jist, dokud nepraskne. Bohuzel podle zvraceni se ridit nemuzu, protoze ma reflux… :think:

pripadne, kdy pridat ovoce, maso?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6493
14.2.21 18:01

150g mi nesmí ani roční dítě a mlíko ani nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
741
14.2.21 18:54

@renarde mě malá jedla v tomhle věku, místo jednoho mléka cca 120 g zeleninového příkrmu. Co se týče ovoce a masa, tak já nejdřív zkusila všechny druhy zeleniny, když se neprojevila žádná alergie, tak jsem začala postupně přidávat i maso a zkoušet různé druhy ovoce. Dávala jsem ráno mléko, k obědu zeleninový příkrm, po spaní mléko a k odpolední svačině ovoce ale to si pak najedeš podle sebe, jak to bude vyhovovat tobě a hlavně malýmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
14.2.21 19:28
@JancaS84 píše:
150g mi nesmí ani roční dítě a mlíko ani nechce.

tak já bych ho nechtěla přejídat… Ale on prostě řval, dokud jsem mu nedala i to mlíko a po tom všem usnul. Už se to stalo poněkolikátý, že po tý zelenine chtěl i mlíko a to už jsem zkoušela i těstoviny s hráškem a mrkví, stejně mu to nestačilo, tak já snad zkusim maso :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14069
15.2.21 12:07

Já těžko posoudím, nikdy jsem nevážila, co snědly, to snědly a pak jsem z 90% dokojila..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
18.2.21 21:34
@renarde píše:
Poradite prosim? chlapecek 6 mesicu, ji prikrmy asi 14 dni. nejradsi ma mrkev. Ale jde mi hlavne o mnozstvi - chtela bych vymenit to jedno mlecne jidlo (ji cca pul na pul um a prso) za zeleninu. Dnes snedl asi 150 g mrkve a stejne si nakonec vyrval mliko a vypil 150 ml. Tak ja uz nevim, kolik mu dat. Nekdy mi prijde, ze bude jist, dokud nepraskne. Bohuzel podle zvraceni se ridit nemuzu, protoze ma reflux… :think:pripadne, kdy pridat ovoce, maso?

Tak ja si casto vazim, kolko moj maly zje, a tych 150g na 6m mi pride vcelku ok - nie nejak prilis vela.

Ako asi takto: na 6m miminko, ktore len zacalo s prikrmami, sa to mozno zda niekomu vela, lebo jemu dieta prikrmy odmieta alebo nabieha na ne velmi pomaly. Ale pokud mu prikrm chuti, tak preco by jedol len 2 lzicky ako ine deti? Zalezi aj, od kdy ich je - pokud od 5m ako moj, tak v 6m uz je troska rozjedeny. :)

Moj maly zacinal postupne ako sa radi vzdy len par lzickami (v 5,5m), pak sa to postupne zvysovalo a v 7m zjedol vzdy okolo 120-150g, tusim uz aj s masem a prilohou, a to je sytejsie nez len mrkev. Kolik jedol v 6m si presne nepamatam. Ale niekedy k 8m mi obcas zjedol celu 190g ovocnu presnidavku. Teraz v 9-10m jedava tak kolem 160-220g, vetsinou tych 180-200g zje - ma komplet masozeleninu s prilohou.

S tym dokojenim to moze byt aj tak, ze je proste smädný. Mne malý tiež chcel prso aj po relatívne velkom jedle. Ale ucila som ho na vodu a čaj - najprv vypil len malinko a postupne sa dopracoval k cca 75ml k jednemu jedlu (ci to je ok neviem, je kojeny, tak zatim neresim).

Kdy maso, ovoce ti rekne pediatricka. Bolo to nedavno, ale kdy presne som pridavala maso a kdy ovoce, netusim. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
18.2.21 21:39

Aha, ji prikrmy 14dni. Tak to je v pohode, ze sa chce dokojit, musi si zvyknut.
Za dalsich 14 dni to uz muze byt uplne jinak.

Zda po 14 dnech je ok, ze sni 150g, netusim. Protoze ja mu v zacatcich davala opravdu pouze par lzicek + dokojovala (ale ne 2-3 lzicky jak pisou v knihach, ale klidne 10-15 lzicek, pak to jidlo utla a dokojila). Postupne zvysovala mnozstvi jidla, ucila na vodu a odbouravala kojeni.

Mozna kdyz bych se nedrzela rad z brozurek, ze zaciname pouze par lzickami, tak by mi taky rovnou snedl 150g. Protoze prikrmy mu chuti. Takhle sme se k 150g dopracovali az v 7m.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
19.2.21 13:10
@Adki píše:
Aha, ji prikrmy 14dni. Tak to je v pohode, ze sa chce dokojit, musi si zvyknut.
Za dalsich 14 dni to uz muze byt uplne jinak.

Zda po 14 dnech je ok, ze sni 150g, netusim. Protoze ja mu v zacatcich davala opravdu pouze par lzicek + dokojovala (ale ne 2-3 lzicky jak pisou v knihach, ale klidne 10-15 lzicek, pak to jidlo utla a dokojila). Postupne zvysovala mnozstvi jidla, ucila na vodu a odbouravala kojeni.

Mozna kdyz bych se nedrzela rad z brozurek, ze zaciname pouze par lzickami, tak by mi taky rovnou snedl 150g. Protoze prikrmy mu chuti. Takhle sme se k 150g dopracovali az v 7m.

Díky moc! tohle je odpověď, kterou jsem hledala, mně přijde, jako by se všude báli psát nějaký množství a nebo má být ženská ráda, že to vůbec jí :D

No, teď mu začaly růst zoubky, takže ho nějaký jídlo poněkud přestalo zajímat, takže stejně asi zpomalíme. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14069
19.2.21 13:19

Tak když se kupují skleničky, od 6.měsíce 125g, od 8měsíce jsou 200g, od 10 měsíce tuším už 250g, ale každé dítě je jiné, někdo batí víc, někdo méně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
20.2.21 18:11
@lucynka25 píše:
Tak když se kupují skleničky, od 6.měsíce 125g, od 8měsíce jsou 200g, od 10 měsíce tuším už 250g, ale každé dítě je jiné, někdo batí víc, někdo méně..

My máme od 5. měsíce a jsou to i 125 i 190. A chlapík sní třeba 150, je to dost různý..:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat