Kolik mléčné složky v 18 měsících?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Linda1985
Stálice 76 příspěvků 1 inzerát 22.03.18 12:56
Kolik mlecne slozky v 18 mesicich

Potrebuji radu, jestli nekdo nevite napr.od pediatry atp. kolik mlecnych vyrobku by melo snist za den 1.5 lete dite, ktere neni uz kojene, nepije um. Snese max jogurty, mliko kravske atd mu nejede. Donedavna me snidal kasicky mlecne sunarek, ale posl. dobou ani ty mu nejedou.. snazim se o chleba s lucinou a syrem, jogurt, pripadne obcas strouhout syr do obedu ci smetanu. Ale nevin jestli mu toho nedavame treba malo?

Reakce:

nelamh
Kecalka 258 příspěvků 22.03.18 13:48

Ze zvedavosti se pripojim.
Syn stejny vek, vecer 120 ml UM, i kdyz nevim jestli spis nerict obarvene vody s 1 odmerkou.
Pres den max 1 jogurt (ale tak obden),obcas platek syru. Pecivo s lucinou temer neji. Jine mlecne vyrobky nechce. Hlavu jsem si z toho do ted nedelala. Ja sama mlecne vyrobky nerada, max smetanu v jidle a mliko do kafe.

Katerina308
Kecalka 487 příspěvků 42 inzerátů 22.03.18 13:51

@Linda1985 mě doktorka říkala, že dvě mléčné dávky…ale to se nedalo dodržovat. To bych zas nedala třeba ovoce. Takže jsem dávala alespoň jeden jogurt hollandia nebo Matyldu.
Po konci kojení, um nechtělo. Nevypadá, že by nějak strádalo. Někdy nedám ten jogurt za celý den ani jeden.

vertunka
Závislačka 4648 příspěvků 22.03.18 14:04

Davam jeden jogurt denne. A nebo mlicko Kravik. Je to sice sladka srajda, ale je to mlecnej vyrobek.

lucynka25
Echt Kelišová 7678 příspěvků 1 inzerát 22.03.18 15:48

Já teda kojila, ale co vím, tak od 1 roku by mělo mít dítě alespoň 330ml kvalitního mléka.
Takže já bych dávala 1 větší kvalitní jogurt např. Holandii a jako druhou dávku v kaši a mělo by to stačit ;)
Já jsem dávala jogurt denně, na snídani kaše cereální a i jsem kojila, nakonec jsem kojila 2,5roku a pak jsem začala dávat na snídani místo kaše (už jí moc nechtěla) ke snídani hrnek mléka s grankem.

Latty
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 22.03.18 18:01

Nemusí mít ani jeden mléčný výrobek, v mléku není nic co by se nedalo nahradit. Anebo zkus třeba ovčí nebo kozí, když mu kravské nejede…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Nový fotbalový boss na obzoru? Zemanův kancléř Mynář si chce koupit Slovácko

Fotbalové Slovácko letos patří mezi nejhorší týmy v české nejvyšší soutěži.... číst dále >

Babiš promluvil o synovi i jeho cestě na Krym: Občanem Švýcarska je už 10 let!

Nedávná reportáž serveru Seznam Zprávy pořádně otřásla pozicí premiéra... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >