Kolik mléka a jídla pro 7mi měsíčního

485
15.6.15 07:51

Kolik mléka a jídla pro 7mi měsíčního

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat kolik mléka by mělo vypít sedmiměsíční miminko? A kolik dáváte příkrmů denně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4621
15.6.15 08:01

Malá měla 2 nebo 3 příkrmy v té době a mléko nevím, kojila jsem na požádání :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
15.6.15 08:03

Ahoj, mám téměř 8mi měsíční a taky si pokládám tuhle otázku :-) Nevím, kolik vypije mléka, kojím, takže to nemůžu posoudit, ale má to přibližně takhle:

ráno kojení, dopoledne buď kojení nebo jogurt/přesnídávka, v poledne zeleninový/masozeleninový příkrm, odpoledne přesnídávka, večer kaše a potom kojení, přes noc kojení

Jinak kojím čím dál méně, v noci spíš u prsu usne než že by pila. Přes den dávám prso, když se jde spát. Dá se říct, že už téměř přestávám kojit, což nejsem ráda a říkám si, kam mám to mléko zařadit, protože potom mi nechce jíst přesnídávky apod.

Co se týká porcí, tak když vezmu tu malou skleničku od příkrmů, tak mi sní tak půlku (když celou, je to výjimečně a úspěch, ať už jde o přesnídávku nebo oběd nebo kaši).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
15.6.15 08:04

A ještě během dne dávám kukuřičné křupky :D Zkouším jabko do ruky, rohlík, kůrku od chleba (na žužlání, na zoubky), ale ani jedno z toho mi nevezme do ruky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1053
15.6.15 08:09

Mela obed-zeleninu, dopo svacinu jogurt a odpo ovoce. Byla a je docela jedlik, takze ut par dni po zarazeni snedla cca 150-180g zeleniny a mliko pak uz nechtela, tak jsem davala caj. Ovoce ani jogurty jsem nevazila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
15.6.15 08:10

To náš malej je jedlík, ale né na mlíko :D Přikrm sní velkou skleničku, svačinu má tak půl přesnídávky nebo dvě lžíce jegurtu s ovocem. A na večer kaši. Ale to mléko mu moc nejede. To mi vypije max. 500ml za den a to včetně kaše. Jo a dáváte syrové ovoce? Já dala syrový banán a jahodu. Můžu už mu třeba nastrouhat syrové jablíčko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1297
15.6.15 08:11

Ahoj, malá papa:v 8h rano 210ml UM, v 11h zeleninu (+maso) cca malou skleničku prikrmu- vařím domácí, v 14h necelou skleničku presnidavky, v 17h jogurt nebo kaši a ve 20h mléko 210ml UM. Přes den si mezi tím žuzla nějaké ovoce, rohlík, krupku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1482
15.6.15 08:48

@Adis89 ahoj, my jsme 6m, s příkrmy jsem začala od 4. měsíce a teď je to:

5:00 200 ml UM
8:00 130 ml UM
kolem 11:00 trochu přesnídávky nebo ovoce, 50 ml UM
13:00 masozel. příkrm 200g
16:30 100 ml UM
19:00 250ml kaše

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
15.6.15 09:32

@Adis89 dala jsem syrovy banan, nekdy se osypala, takze davam jen zlehka na chut. Syrove jabko bych klidne dala, ale moje ho nechce a taky mam strach, aby se nezacla kouskama dusit :think: jahodu bych nedala, bala bych se alergie a tusim, ze jsem nekde cetla, ze by se mely davat po roce, jestli se neplletu :think: ale moje mala se osypava po presnidavkach s lesnim ovocem, takze proto, je na to citlivejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
15.6.15 10:00

@Pomka U nás kousky nejsou problém a po jahodách se kupodivu neosypal. U nás se osypal po batátu a po špenátu. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama