Kolik mlíčka/UM při příkrmech v 6,5 měsících

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janca.157
Nováček 10 příspěvků 02.01.19 16:26
Kolik mlíčka/UM při příkrmech v 6,5 měsících

Ahoj holky, od 4,5 měsíce mi začalo docházet mlíko, tak jsem začala dávat UM a začali jsme i s příkrmama. Teď máme 6,5 měsíce a dáváme ráno UM, k obědu zelenina+maso+kus­kus, k odpolední svačině ovocné přesnídávky, k večeři kaše a pak někdy před spaním UM a někdy usne i bez něj, v noci dvakrát UM. Tak si říkám, jestli toho mlíčka nedáváme málo. Můžete mi říct, kolik mlíčka by mělo takhle staré mimčo vypít? :nevim:

Reakce:
Pocahonta
Kecalka 284 příspěvků 02.01.19 17:17

A kolik tedy celkem za den vypije UM (včetně té noci)?

Janca.157
Nováček 10 příspěvků 02.01.19 17:34

Když mu stačí před spaním kaše (dělám nemléčnou), tak vypije „jen“ 150ml ráno a 2×120ml za noc, takže 390ml za celý den.

mi.anetka
Kecalka 348 příspěvků 1 inzerát 02.01.19 17:52

My máme ráno okolo 120 někdy ani to ne, potom dopo 180 a večer 210, někdy když má hlad dřív tak dostane kaši a pak už mlíko nemá, takže plus mínus 500 ml. U nás se od konce šestinedělí ani jeden z kluků nebudil v noci a to s klidem spí 11-12 hodin. Doktor se na to tvářil spokojeně, naopak ho chválí. Jinak v průběhu dne dostává i vodu na pití nebo třeba dělám jablečnou nebo mrkvovou šťávu ale moc toho nevypije, očividně mu to stačí.

Pocahonta
Kecalka 284 příspěvků 03.01.19 13:55

Obě moje děti spaly v půl roce celou noc a v tomto období měly UM pouze ráno po probuzení a večer před spaním. Dcera vypila tedy 2×210 ml a syn 2×180 ml.
Pije přes den i jiné tekutiny?
Pokud ano, je to dle mého názoru v pořádku, ale spíše by mi vadila to noční UM (pochopila bych, kdyby se probudil třeba jen jednou)… Je ale ještě v celku malý a může se to upravit během chvíle. Mám ale známou, která dává svému 1,5 ročnímu dítěti též dvakrát za noc UM.
Co mu zkusit třeba v noci jen vodu či neslazený čaj?

Janca.157
Nováček 10 příspěvků 03.01.19 14:35

Děkuji za vaše reakce. Přes den mi pije i samotnou vodu, takže to by mělo být v pohodě :) Přemýšlela jsem, jestli ji nedávat i v noci, ale jednak si myslím, že je ještě brzy a navíc by tím pádem měl UM jen ráno po probuzení, tak si myslím, že není zatím potřeba noční krmení nějak omezovat.

Pocahonta
Kecalka 284 příspěvků 03.01.19 20:36

Jak jsem psala, dítě je ještě malé, tak se to noční krmení může změnit. Ale také se může stát, že se z toho stane akorát zlozvyk… Nechci ale strašit. Pokud nevadí vstávání kvůli přípravě UM, tak v pohodě… Jak se ale vyklubou zoubky, tak bych doporučila i noční čištění… Některé děti si z toho můžou zavařit na zubní kazy (znám pár případů z okolí…).
Držte se a ať to dobře dopadne.

Janca.157
Nováček 10 příspěvků 03.01.19 21:30

Děkuji. Až se vyklubou zoubky, tak chci taky nahradit UM neslazeným čajem nebo vodou, snad to půjde :) A odkdy jste přestali krmit v noci vy - že dětem stačilo jídlo/mlíčko jen přes den?

Pocahonta
Kecalka 284 příspěvků 04.01.19 15:11

Zaplať Pán Bůh obě moje děti spaly celou noc kolem 2. měsíce…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >