Kolik MM vám vypil nedonošenec

222
16.4.21 09:51

Kolik MM vam vypil nedonosenec

Ahoj holky,
maly se narodil akutnim cisarem ve 33. tydnu. Tyden si pobyl v inkubatoru, tyden pak uz na postylce. Dnes je mu 14 dni a chteli nas pustit domu, ale ja odmitla, ze radsi jeste vikend pockame. Dr. totiz rikali, ze by mel vypit aspon 40 ml, ale on si nejcasteji vezme pouze 30 ml, sem tam se nam podari treba tech 35 ml. Na vaze teda neubira, porodni vaha byla 2050 g, pak zhubnul na 1900 g, ted ma 2100 g. Ale ja mam blby pocit, ze pije malo. Scitala jsem davky a za cely den vypije 280 - 300 ml MM. Ma zloutenku, je spavy, ze zacatku se prisaje pekne, ale za chvili se odpoji a uz to prso proste nechce. Pocurane, pokakane pliny teda ma. Po kojeni jeste odsavam, cca 30-50 ml jeste odsaju, takze mleko v prsech je, byt to teda nevypada, nemam je nalite.
Jak vam pili nedonosena miminka, kdy se to spravilo a zacali uz pit lepe, aktivneji?
Maly se na piti nekdy vzbudi sam, nekdy ho musim budit, je to zatim tak pul na pul. Mam strach, aby se doma jeste nejak nesekl a nejeli jsme pak zpet do nemocnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5795
16.4.21 09:55

Dcera 33 tyden (1880g) za měsíc mi vypila dávku z prsa, jinak jsem musela dokrmovat pres stříkačku, my jsme s jídlem tedy dost bojovali ze začátku i tak mi nikdy nevypila celou dávku, ale méně a víckrát, takže to zvladla pak v průměru za celý den. Čísla si bohužel nepamatuji, jsou to už 4 roky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20068
16.4.21 10:00

Čtrnáctidenní mimčo narozený 33+4 mi vypilo 70-80ml. Ale to byla spíš vyjímka. Většinou ty děti pily kolem 60ml a míň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63573
16.4.21 10:02

@Anny_sn hlavně klid. Mě kluk nikdy nevypil předepsanou dávku a nedá ji ani teď, když má skoro půl roku. Dávej mu tolik, kolik zvládne, je to malinké mrnatko. Důležité je, že pribira :hug: můj by měl vypít 180 ml a možná už i víc, dá sotva 120 ml.. Ale v 5 měsících měl 7.6 kg.. Takže úplně pohoda. Prostě to krmení přizpůsob mimcu. Že začátku bych na krmení určitě budila, nedonosenci jsou víc spavi

Příspěvek upraven 16.04.21 v 10:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5967
16.4.21 10:03

Především se uklidni. Myslíš že když budeš trávit v nemocnici o dva dny déle, že do něj nacpou o 5ml více? Dítě si vezme kolik potřebuje, ikdyz je to předčasný novorozenec. Každé dítě pije jinak, neřid se tabulkou, ale jeho potřebami. Důležité jsou pocurane plenky a to že pribral. Na krmení ho buď, a bude to v pohodě. to že je na obalu um napsané že má vypit 40ml, neznamená že ti tolik vypije. Moje dcera má vypit 150ml, a pije cca 100-120ml, a kupodivu má 7kg ve 4mesicich..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20068
16.4.21 10:07
@mackA159 píše:
Především se uklidni. Myslíš že když budeš trávit v nemocnici o dva dny déle, že do něj nacpou o 5ml více? Dítě si vezme kolik potřebuje, ikdyz je to předčasný novorozenec. Každé dítě pije jinak, neřid se tabulkou, ale jeho potřebami. Důležité jsou pocurane plenky a to že pribral. Na krmení ho buď, a bude to v pohodě. to že je na obalu um napsané že má vypit 40ml, neznamená že ti tolik vypije. Moje dcera má vypit 150ml, a pije cca 100-120ml, a kupodivu má 7kg ve 4mesicich..

U nedonošenců je to jinak, tam se to opravdu musí hlídat. A zakladatelka má pravdu, lepší zůstat o pár dnů dýl na intermediárním, než se doma týden trápit a pak valit zpět do nemocnice, protože dítě nepřibírá. Ono by se totiž mohlo stát, že tam přijmou jen mimino a ona bude muset dojíždět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
16.4.21 10:07

Honem domů, na co čekáš? Mě malá pila kolem 30-40 ml, za den kolem těch 300 ml celkem a bylo to zcela dostačující. Pustili nás, jak už zvládla sama pít a váha byla přes 2 kg. Taky jsem se bála, co bude, ale doma se už postupně začala hlásit o papání sama, postupne jsem se krásně rozkojila. Fakt to pak valila to mlíko, že mi přibírala přes 400 g týdně! Doktorka na kontrole nestačila zírat, úplně v pohode vše dohnala. Doma máš klid, můžeš i víc odpočívat než v nemocnici, tam to bylo celkem psycho. Zvládneš to, neboj!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
516
16.4.21 10:17

Tak já měla nedonošence 32+3 tt v listopadu a během pobytu v nemocnici svou dávku MM vypil málokdy. Spíše pil méně a častěji - po dvou hodinách klidne. Nebo pil na 2× během jednoho kojení. Vypil třeba 26ml, pak 5 minut spal, a pak dalších 22 ml, další kojení dal 30ml za 3 hodiny, další třeba 60 ml a spal třeba o pul hodiny déle než když vypil méně v předchozí dávce. Přes den jsem sem tam budila, v noci výjimečně, když spadl déle. Důležité bylo pro Dr, aby za den součet dávek dal 150-175 ml/kg hmotnosti + přibíral na váze. Kolik vypil na jedno kojení je až tak nezajímalo, protože panoval názor - jednou si dá méně, podruhé více. Pokud vám přibírá a dá za den +- objem toho, co má na svou váhu vypít, tak je to cajk.

Jinak doma mi pil mnohem lépe než v nemocnici - mi dost otravovalo to vážení a zapisování před kojením - dítě potřebuje pít ihned, co se probudí. Ne že ho musím prva přebalit, zvážit a tím ztratím další 4 minuty a on ztratí 4 minuty energie házením, které mohl dát do kojení. V tomto je bohužel nemocniční prostředí na prd. Jinak na kojení pomáhá kojit dítě polonahé - je více aktivní, než když je v teple.

EDIT - Nemocniční strava z pohledu nutriční složky je pro tvorbnu mléka a kojení částečně šizená. Holt nejsou na to peníze - s holkama jsem tam diskutovala, že bych klidně přihodila 50 Kč/den na stravu, abych měla kvalitní suroviny, nějakou zeleninu a více ovoce. No nejde to - ovoce a zeleninu jsem si kupovala, ale teplé jídlo fakt nešlo nějak revanžovat, protože jsem byla 20 km od plotny a manžel doma hlídal prvorozenou dceru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
16.4.21 10:29

A jak píše @PETRAKIM, tak si vzpomínám, že jsme v nemocnici měli taky děti, které prostě zaboha nemohly vypít tu předepsanou dávku. No a u těch se zkoušelo podávat mléko po 2 hodinách. Většinou to fungovalo. Ale pokud tvoje dává 300 ml, tak na tu váhu, co má, to stačí, podle popisu ti přibírá krásně. A doma to opravdu bude jen lepší. Máš výhodu, že už víš, co a jak. Člověk se to v té nemocnici naučí lépe než za 3 dny v porodnici. Ale plně tě chápu, i já se bála, co bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
16.4.21 10:55

Diky za podporu. No ja doufam, ze se brzy zbavime zloutenky a treba i tim maly nabere vic sily a trochu se to zlepsi. Ty zacatky jsou proste psycho :nevim: Tesi me, ze uz aspon to buzeni na piti je takove pul na pul, uz se dokaze vzbudit i sam a nemusim tedy budit a nutit, akorat proste to vypite mnozstvi neni optimalni, no :nevim: Ale dost mozna jak pisete, doma to treba bude lepsi, tady tu psychiku clovek nema uplne ok, porad dokola ty tabulky a kazdy rika neco jineho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 11:08
@Anny_sn píše:
Ahoj holky,
maly se narodil akutnim cisarem ve 33. tydnu. Tyden si pobyl v inkubatoru, tyden pak uz na postylce. Dnes je mu 14 dni a chteli nas pustit domu, ale ja odmitla, ze radsi jeste vikend pockame. Dr. totiz rikali, ze by mel vypit aspon 40 ml, ale on si nejcasteji vezme pouze 30 ml, sem tam se nam podari treba tech 35 ml. Na vaze teda neubira, porodni vaha byla 2050 g, pak zhubnul na 1900 g, ted ma 2100 g. Ale ja mam blby pocit, ze pije malo. Scitala jsem davky a za cely den vypije 280 - 300 ml MM. Ma zloutenku, je spavy, ze zacatku se prisaje pekne, ale za chvili se odpoji a uz to prso proste nechce. Pocurane, pokakane pliny teda ma. Po kojeni jeste odsavam, cca 30-50 ml jeste odsaju, takze mleko v prsech je, byt to teda nevypada, nemam je nalite.
Jak vam pili nedonosena miminka, kdy se to spravilo a zacali uz pit lepe, aktivneji?
Maly se na piti nekdy vzbudi sam, nekdy ho musim budit, je to zatim tak pul na pul. Mam strach, aby se doma jeste nejak nesekl a nejeli jsme pak zpet do nemocnice.

Mě teda přijde, že tě malý pije opravdu hezky a hlavně pěkně přibírá. Malá se mi narodila „až“ přelom 35-36tt, měla silnou žloutenku a nechtěla se přisát vůbec. Přisála se poprvé až po 4 týdnech. Do té doby jsem dávala přes stříkačku odsatym mlékem. V porodnici předepsané dávky taky nedávala, ale přibírala. Sama naše doktorka mi pak po propuštění říkala, že ty dávky mám klidně snížit, že to v porodnici přestřelujou.
Odcházeli jsme z porodnice s váhou kolem 2,3 kg a měla pít 55-60ml 8× denně.. reálně dávala tak 40…když jsem ji dala víc, tak to vyzvracela.
Pokud kojis a ještě odsaješ, tak bych se nebála jít domů…vždycky můžeš dokrmit tím odsatým, kdyby tě malý nepřibíral, ale naopak si myslím, že se to doma ještě zlepší. :palec:
Taky ustoupí ta žloutenka a nebude tak spavej. Mě malá prospala celej první měsíc a musela jsem ji na jídlo pokaždé budit, sama by se nevzbudila nikdy. Jestli nemáš, tak si pořiď domů váhu, ať si klidnější (často se prodávají třeba na marketplace a podobně nebo ji někdy půjčují pediatři)…a frč domů. Budeš tam mít víc klidu, lepší jídlo, rodinu. Kdyby malej nepřibýval, tak tě naprosto chápu, ale jen kvůli tomu, že tě vypije o něco méně se nestresuj :srdce: v nemocnici by tě stejně doporučili maximálně ho dokrmit po kojení a to můžeš udělat doma taky ;)

• Citovat
  • Nahlásit
222
16.4.21 11:59

Tak, ted vypil sotva 20, predtim 28, ach jo :-( Jestli bude dnes pit takto spatne, tak zase skoncine se sondou do zaludku jako na zacatku :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1441
16.4.21 13:25

Ahoj, já ti sice neporadím, ale chci podpořit. Narodil se mi syn 34+6 tt 2710g a 44cm v pondělí a zrovna přemýšlím jak dlouho tu budeme. Výši dávky mu určuje lékař a dnes má k 40 ml ( 10 z toho zvládá z prsa). Kéž by nás po dvou týdnech pustili. Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
635
16.4.21 13:59

30-35 je přece krásný. Tak je malickej, pomalu bude sílit a vytáhne si více. :kytka:
Mě malá pila 20 ml ze stříkačky, než se mi spustilo mléko. A šla mi z 3140g na 2850g, :roll: takze jen tak dál jste oba šikovný :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
16.4.21 14:10

@Anny_sn A děláte orofaciální stimulaci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat