Kolik mu mám dát UM?

Anonymní
14.6.13 12:13

kolik mu mam dat UM?

Mam 3 tydenniho chlapecka sme tyden na UM. Kolik by mel tak vypit? A po kolika hod. Zas davat? Malej vypije tak 60-80..doktorka rika ze ho prejidam…ale na obalu UM je napsano ze by mel pit 120…tak ja nevim…:- dekuji za vase odpovedi!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6963
14.6.13 12:15

60-80 ml j-e v pohodě, dej kolik chce. Hlavně mu mlíko dávej po 3 hodinách. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21857
14.6.13 12:16
@Anonymní píše:
Mam 3 tydenniho chlapecka sme tyden na UM. Kolik by mel tak vypit? A po kolika hod. Zas davat? Malej vypije tak 60-80..doktorka rika ze ho prejidam…ale na obalu UM je napsano ze by mel pit 120…tak ja nevim…:- dekuji za vase odpovedi!

Co to zkusit na klukovi samotným a neřídit se striktně krabicí ani doktorkou? Prostě co vypije vypije, když to vyzvrací, měl toho hodně… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8071
14.6.13 12:16

Celkově by měl vypít cca šestinu své váhy. Jestli pije třeba šestkrát sto dvacet nebo devětkrát osmdesát, to už je asi jedno. :nevim: Součet je stejný. Ale podle mě, když mu stačí to, co pije, je to OK. A na základě čeho si doktorka myslí, že ho překrmuješ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
14.6.13 12:17

No já se řídím to co je na krabici UM ( dávám nutrilon) krmím po 4 hodinách, když plače mezi tím tak dávám čaj. Podle čeho určila mudr že se přejídá? a co on na dávku? chtěl by ještě? nebo už pak blinká? Mě Káťa když dopije flašku většinou chce ještě, to už teda nedávám, vrazím dudlík a uklidní se…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4784
14.6.13 12:17

Malej byl na um od narození…měl by vypít asi 150ml na kilogram váhy. Ve třech týdnech mi pil 8× denně 55-75ml. musela jsem budit po třech hodinách a všechno zapisovat, protože byl malinkej..podle mě pije úplně v pohodě :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23298
14.6.13 12:20

Ja si nemyslim, ze je to hodne :think: davej mu tolik, aby byl spokojeny. Mne taky doktorka rekla, kdyz mel maly 3 mesice a celodenne mi rval, ze mu 80ml staci, ze hlady nerve (to jsme jeste kojili)…pak jsem se nstvala, dala mu UM, ktereho vypil 120ml a byl spokojeny. Takze bych se doktorkou zas tak neridila. Podle me je 60-80ml v pohode :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4784
14.6.13 12:22

@marfra ty doktorky jsou fakt někdy úplně na palici..jako by těm prťatům viděli do žaludků :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
14.6.13 12:26

Pridavam se k vetsine - kasli na doktroku, kasli na tabulky, davej kolik on chce. v tom veku bych se drzela 3hod pred den a v noci, jestli si rekne (pokud nema podvahu, pak budit v noci).
pokud ti po piti vylozene nezvraci, tak nesnizuj davky (ublinknout muze, to delaji vsichni).
mi doktorka jeden tyden rekla, ze maleho prekrmuju a dalsi tyden me sjela, ze nic nepribral, takze fakt se na ne vyprdi!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
318
14.6.13 12:27

60-80 když budeš dávat po třech hodinách, v pohodě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

No byla sem tam vcera protoze malej porad strasne breci…no ani na nej nekoukla a ptala se mi kolik vypije tak ji to rikam..a ona ze ho prejidam…a ptala sem se i jestli muzu davat cajicek…prej ne…:- malej by vypil i vic…skusim mu udelat vic kdyz chtit nebude tak si neveme ne? Jinak nas trapi ta kolika…:-( porad place chudinka:-(

• Citovat
  • Nahlásit
6853

Já myslím že je to na takového prdolku dost ale zase nijak extra, mopje má 4 měsíce a pije 90ml obaly a tím vším se neřid ale podle potřeby dítěte, at vypije sám kolik chce, pokud se dobře napije má vydržet 2-3 hod bez dalšího UM pokud pláče po hod má málo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8071
14.6.13 12:32

A vůbec - nikdy jsem ještě UM nepoužívala, ale kdyby jo, klidně bych dala děcku třeba po dvou hodinách, kdyby řvalo hlady. A kdyby vypilo dávku a ještě sálo, zkusila bych dávku zvětšit, bez ohledu na tabulky. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6853
14.6.13 12:32

A dáváš mu něco na tu koliku? třeba kapky, probiotika?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6853
14.6.13 12:34

@Cuarentena mi malá jedla co dvě hod UM až do třech měsíců, bohužel větší dávku neuneslo bříško a vždy blinkala takže raději méně ale častěji nu a ted ve 4 měsících už rásně papá všechno přesnídávky, jogurtek, polévky, krupičku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat