Kolik můžu mít rentgenu a ct za půl roku?

Anonymní
12.11.19 14:30

Kolik můžu mít rentgenu a ct za půl roku?

Ahoj holky, koukala sem na internet ale nějak sem to z toho nepobrala, všude píšou něco jiného, tak se chci zeptat zda tu má někdo zkušenost, mám za sebou cca 17 možná více rentgenu a pár ct a magnetickou rezonanci, v oblasti hlavy, páteře a ruky, a teď jsem musela s dcerou na 4 rentgeny a držet ji a jen jednou mi dali alespoň přes břicho zástěru, manžel za několik let byl asi jen na jednom a je děsně chytrý že to nic není, a že se nemám bát, ale dceru čeká další rentgen a já už prostě mám obavu tam jít, myslím že je to dost za půl roku, a mohl by jít manžel s ní, ne že by nechtel ale i v jeho práci když řekne že mám moc rentgenu si všichni tukaji na čelo že si vymýšlím hlouposti, že rentgen není nebezpečný.. Nevím pár článků sem četla, někde je psáno že je hodně nebezpečny mít časté rentgeny ale jinak to bohužel nejde, jinde je psáno že to není tak hrozné. Já tedy mám spoustu jiných zdravotních problémů, kde je i problém otehotnet, vynechává mi menzes, anémie.. Proto se mi na další rentgen nechce a ptám se zdá má někdo zkušenost. Diky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
12.11.19 14:37

Tak pardon mám jich přes 25, zapomněla sem na kontrolní

• Nahlásit
  • Citovat
13575
12.11.19 14:39

No zdravé to není, ale jestli není na výběr tak nic nenadelas. Ale rikej si o tu zasteru, nečekej že ti je automaticky dají, já byla na Rentgenu minulý týden, poprosila sem aby mi dali tu zasteru, kojím, tak sem nechtěla aby mi to zbytečně ozařovalo tělo, ale musela sem si říct, sami by mi ji tam nenabidli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2122
12.11.19 14:41

Co se na tohle zeptat doktora?

Tady to mas pro srovnani… hlavne stojis dal od toho. Ty rentgeny dneska jsou zamereni proste jen na tu urcitou cast, co maji snimat. Rozhodne to nevlitne az na tebe, kdyz tvymu diteti snimaj treba zapesti :roll: pred 20 lety by to asi bylo jinak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
12.11.19 14:45
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.11.19 14:45
@Kriss Tina píše:
No zdravé to není, ale jestli není na výběr tak nic nenadelas. Ale rikej si o tu zasteru, nečekej že ti je automaticky dají, já byla na Rentgenu minulý týden, poprosila sem aby mi dali tu zasteru, kojím, tak sem nechtěla aby mi to zbytečně ozařovalo tělo, ale musela sem si říct, sami by mi ji tam nenabidli.

To mě právě zarazilo že, mi ji dala jedna rentgenolozka a druhá druhý den ne, díky budu si raději říkat dopředu

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.11.19 14:46

Lékaře se zeptám ale jdu tam až za 14 dní, tak mě to tak nějak hlodá v hlavě už pár dní, ale děkuju

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama