Kolik našetřit peněz na stěhování do zahraničí pro jednoho?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.19 21:02
Kolik našetřit peněz na stěhování do zahraničí pro jednoho?

Holky kolik doporujete mít našetřeno? Prosím jen ten, kdo má opravdu zkušenosti. Chci se stěhovat sama, nechci specifikovat zemi, ale jde o Evropu. Opravdu bych se chtěla vyhnout spolubydlení. Někde jsem četla, že je potřeba sto tisíc, aby člověk měl na nájem, kauci a tak nějak život aspon na dva-tři měsíce, než najde nějakou práci. prosím anonym, osobní info.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
lljubanka
Kecalka 119 příspěvků 30.03.19 21:04

..no , tak sis odpověděla.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 30.03.19 21:06

pokud máš takovou otázku a neupřesníš zemi, tak se raději ani nikde nestěhuj…
protože je opravdu velký rozdíl jestli se stěhuješ do Haagu nebo do horní dolní v Maďarsku :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.19 21:08
@Kaileee píše:
pokud máš takovou otázku a neupřesníš zemi, tak se raději ani nikde nestěhuj…
protože je opravdu velký rozdíl jestli se stěhuješ do Haagu nebo do horní dolní v Maďarsku :mrgreen:

ani do jednoho :D Není to Rakousko ani Německo. Moc to tu nechci ventilovat, chodí jsme známí a ještě to neví.

stinga
Kelišová 6432 příspěvků 2 inzeráty 30.03.19 21:12
@Anonymní píše:
ani do jednoho :D Není to Rakousko ani Německo. Moc to tu nechci ventilovat, chodí jsme známí a ještě to neví.

jsi anonymní, tak jak to můžou známí najít :nevim: a ty známým říkáš, jaký tu máš nick? já jsem to neřekla nikomu

Kacenka.k8
Stálice 65 příspěvků 30.03.19 21:14

Ale pokud neupresnis zemi, tak ti tu tezko nekdo odpovi. :lol: naklady v Norsku a jinych severskych zemi budou nekolikanasobne vyssi nez treba v Polsku nebo Madarsku… ale pokud i nadale trvas na utajeni zeme, tak pak necekej, ze ti nekdo na tvuj dotaz odpovi :roll:

Ps. Nejses ty nahodou ta anonymka, co planovala bydleni v hotelu nez vycestuje? :mrgreen:

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2122 příspěvků 30.03.19 21:15
@Anonymní píše:
ani do jednoho :D Není to Rakousko ani Německo. Moc to tu nechci ventilovat, chodí jsme známí a ještě to neví.

Jsi anonymní, tak tě asi těžko nějaký známý pozná…

K dotazu - asi máš zjištěno, kolik stojí zhruba nájem, kolik jídlo, kolik další poplatky spojené s životem v té zemi… Tak si to vynásob a uvidíš, kolik Ti vyjde :nevim: Jinak ty se tam chceš nejdřív odstěhovat a teprve potom hledat práci? :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.19 21:24
@Kacenka.k8 píše:
Ale pokud neupresnis zemi, tak ti tu tezko nekdo odpovi. :lol: naklady v Norsku a jinych severskych zemi budou nekolikanasobne vyssi nez treba v Polsku nebo Madarsku… ale pokud i nadale trvas na utajeni zeme, tak pak necekej, ze ti nekdo na tvuj dotaz odpovi :roll:Ps. Nejses ty nahodou ta anonymka, co planovala bydleni v hotelu nez vycestuje? :mrgreen:

v hotelu ? néé :D to nemám v plánu. No dobře, jde tedy o Irsko

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.19 21:25
@Jitul.kaaa9 píše:
Jsi anonymní, tak tě asi těžko nějaký známý pozná…K dotazu - asi máš zjištěno, kolik stojí zhruba nájem, kolik jídlo, kolik další poplatky spojené s životem v té zemi… Tak si to vynásob a uvidíš, kolik Ti vyjde :nevim: Jinak ty se tam chceš nejdřív odstěhovat a teprve potom hledat práci? :think:

no ano, nejdříve tam odjet a pak hledat práci. To mi přijde nejjednodušší. Že můžu hned chodit na případné pohovory.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2122 příspěvků 30.03.19 21:32
@Anonymní píše:
no ano, nejdříve tam odjet a pak hledat práci. To mi přijde nejjednodušší. Že můžu hned chodit na případné pohovory.

Já nevím v jakém oboru budeš hledat. Ale mně to teda přijde jako strašnej risk, můžeš práci hledat i mnohem déle, než předpokládáš a pak budeš dělat co? Pohovory se dají dělat i na dálku, případně tam zaletět na otočku, letenky jsou za hubičku a pak, jakmile budeš mít práci, můžeš se stěhovat. Tam tedy zrovna levno není. Kamarádka tam dala třeba majlant za zdravotní péči. 100 000 mi přijde dost málo, pokud ti to má stačit na několik měsíců bez práce. Kolik si třeba budeš s sebou brát věcí? Kamarádka se stěhovala před 4 lety do Dublinu a jen odstěhovat tam věci vyšlo na 20k

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.19 21:35
@Jitul.kaaa9 píše:
Já nevím v jakém oboru budeš hledat. Ale mně to teda přijde jako strašnej risk, můžeš práci hledat i mnohem déle, než předpokládáš a pak budeš dělat co? Pohovory se dají dělat i na dálku, případně tam zaletět na otočku, letenky jsou za hubičku a pak, jakmile budeš mít práci, můžeš se stěhovat. Tam tedy zrovna levno není. Kamarádka tam dala třeba majlant za zdravotní péči. 100 000 mi přijde dost málo, pokud ti to má stačit na několik měsíců bez práce. Kolik si třeba budeš s sebou brát věcí? Kamarádka se stěhovala před 4 lety do Dublinu a jen odstěhovat tam věci vyšlo na 20k

tak to stěhování věcí mě nenapadlo, to je teda fakt pálka. To to budu muset asi hodně omezit. No práci nějakou obyčejnou, prodavačku a tak. Nikam jinam by mě stejně nevzali.

Hannah345
Zasloužilá kecalka 760 příspěvků 30.03.19 21:36
@Anonymní píše:

Jestli se do toho můžu vložit… Tak Irsko zrovna nemá nejlepší situaci na trhu práce. Znám jednoho kluka, poznal kamarádku na Erasmu… A dobrovolně odešel do Česka s ní a zpatky nechce :nevim: je vystudovaný právník a dělal v Tescu. Tady má lepší práci za víc peněz… Zkušenost asi může být super, ale nešla bych tam, dokud si nějakou práci nenajdeš. Není to tam zase tak růžové…

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8688 příspěvků 30.03.19 21:36

Tak hodne stesti. Ja bych si netroufla bez uz domluvene prace. Tak to udelala sice moje svagrova, ale to uz tam muj bratr bydlel, jela jen za nim. Trvalo ji to par mesicu najit si slusnou praci.

rendulinka3
Stálice 75 příspěvků 30.03.19 21:44

ahoj, koukni na youtube na katka my irish life. je to holka co tam bydlí a natáčí videa i o tom co stoji život v Irsku a co je potřeba vědět nez tam odletís.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2122 příspěvků 30.03.19 21:46
@Anonymní píše:
tak to stěhování věcí mě nenapadlo, to je teda fakt pálka. To to budu muset asi hodně omezit. No práci nějakou obyčejnou, prodavačku a tak. Nikam jinam by mě stejně nevzali.

A třeba náklady na bydlení sis zjistila? Já nemám přehled, ale tipuju, že Tě to vyjde tak 800-1000 EUR měsíčně, když chceš bydlet sama. To dáš tedy těch 100k za 3 měsíce jen za bydlení? A co budeš jíst? A co když práci neseženeš?
Hele já bych do toho bez předem domluvené práce šla fakt jen za předpokladu, že bych tam jela už za někým a mohla jsem si tedy dovolit být chvíli bez ní.
To stěhování nemusí vyjít tak draho, záleží kolik toho s sebou povezes.

Ale předně bych si udělala velmi velmi podrobný průzkum, kolik tam co stojí a podle toho odhadneš, kolik musíš nasetrit.
Tady Ti ani nikdo asi konkrétní částku nenapíše, protože každej má jiný nároky a co stačí jednomu, nemusí stačit jinému.

Co tam třeba nejdřív vycestovat jako au-pair? O tom jsi nepřemýšlela?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama