Kolik naspí tříměsíční miminko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Karbilka
Povídálka 39 příspěvků 06.11.18 06:35
Kolik naspi tříměsíční miminko?

Ahoj všem :) chci se zeptat jake máte zkušenosti se spánkem 3 měsíčního miminka. Mala mi odmalička trpí kolikami, takže o nějakém řádu nebyla řeč. Chodilo se spát podle toho, kdy se jí ulevilo, každý večer jinak, ale nikdy ne dřív než ve 22 hodin. Bříško ji trapi každý večer, teď už to naštěstí povoluje. Spinkala minulý měsíc už tak, že usinala přibližně o půlnoci a do těch 7 až 8 spinkala, s tím, že jsem 2× v noci kojila. Teď poslední dva týdny usíná ve 23 hodin, někdy trochu později, ale spinká asi tak hodinku vkuse, pak kňoura a prevaluje se, podaří se mi ji uspat a takhle stále dokola a v 5, max v 6 vstavame, kdy už je vysmátá od ucha k uchu a povídá a je akční. Je plně kojena a v noci jist ani nechce, prostě nevydrží spinkat a je vzhůru, nechávám zhasnuto a jen ji hladím a snažím se jí nerozptylovat. Přes den spí tak 2× až 3× na hodinku nebo dvě, venku v kočárku vydrží taky tak tu hodinku a zbytek je vzhůru, povídá, hraje si. Chodím s ní každý den minimálně na 3 hodinky, pokud nás počasí nevyzene. Je to jinak veselé mimčo a pořád se směje, pláče jen když se začne nudit nebo ji něco bolí. Já jsem prý jako malá naspala úplně maličko do 2 let jsem vydržela max 2 hodky vkuse, tak jestli ten spánek nepotřebuje? Chtěla jsem začít s nějakým ritualem, když je to bříško lepší, ale vcera dostala 2 první očkování a to nespinka skoro vůbec, s čímž jsem počítala, a vím, že to k tomu patří, takže ještě počkám až to odezní. Je ale i tak zatím veselá, tak snad budou reakce v pořádku. Mala pribira krásně, roste jak z vody a je zdravá, jen mě trápí aby nebyla nějak nevyspala, já sama si zvykám na málo spanku rychle i s migrenama, i když je to někdy masakr, porad patřím mezi lidi, co jim málo spánku nijak extra nevadí a nepotřebuji ho.. Tak tedy předpokládám, že je možná jen stejná jako já?? Říkám si, že kdyby chtěla, tak spinká nebo by byla protivná kvůli únavě, ale nic takového nepozoruji. Je to první miminko, tak nevím co je dobré a co není. Co myslíte?? Je to jen nespavec nebo může něčím stradat? Moc děkuji

Přečtěte si článek: Spánek a nespavost kojenců - jak na klidné spaní?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Šmoulice
Kelišová 6738 příspěvků 06.11.18 06:45

Já tohle neznám. Dítě nám spí od narození celou noc. První měsíc se sem tam jednou vzbudila na jídlo, přebalení a spala do rána. Pak byla hodinku, dvě vzhůru a zase šla spát. Klidně na 2-3 hodiny :-) Do toho půl roku velkou část dne prospala.
Do roku a půl spala 2× denně 2-3 hodiny. Režim má od mala. 20-20:30 je prostě v postýlce a jde se spát. Teď ve dvou letech spí stále celou noc 11-12hodin a pak si jde lehnout mezi 12-13 hod po obědě a to spí min 2 hodiny. Někdy ovšem i 4 hodiny :-D :mrgreen: :mrgreen:
Díky Bohu za spací dítě :-D

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 06.11.18 07:00

@Karbilka já mám taky takového nespavce, bude mu rok. Jako miminko usínal mezi 7 a 8,budil se po čtvrté hodině, mezitím samozřejmě na kojení. Přes den nikdy nespal víc, než hodinu a byl problém ho uspat. Když už zabral, nemohla jsem se ani pohnout. Pak přišlo období, kdy dokázal spát i tři hodinky v kočárku. Trvalo asi měsíc. Bylo ale i takové, kdy se vzbudil o půlnoci a do tří měl párty. Přes den spí málo dodnes, je problém ho vůbec uspat. Ale vynahrazuje si to v noci, momentálně spí v kuse už od včerejší půl osmé. Také jsem si dělala starosti, jestli bude vše v pořádku, ale má asi nižší potřebu spánku :D. Ale zase ten čas využívá k tréninku, takže je šikovný :palec: :dance:

Anitramm
Kecalka 268 příspěvků 06.11.18 07:05

U synka(teď 2,5 roku) jsem cca v jeho 1 měsíci na kontrole u dr.zjistila, že málo přibírá, začali jsme kromě kojení dávat UM. Myslela jsem si, že bude třeba líp spinkat, když bude sytější..ale nestalo se. :) Od narození chodí spinkat cca v 7 hodin. Pak se budil vždycky v 10, ve 2, v 5..a pak buď ještě zabral, nebo ne. Přes den pak spal před obědem, po obědě, pak tak max.půl hoďky v kočárku venku, pak spal ještě před koupáním. Jinak ten spánek přes den v postýlce byl vždycky tak 15-20 min., že jsem si stihla dojít na wc, udělat si něco rychle k jídlu a byl vzhůru. :lol: Trpěl teda taky na to bříško, nevim, jestli to s tím mohlo taky souviset :nevim: Postupně pak odpadlo spaní před koupáním, před obědem..a teprve kolem 2.roku začal spát vkuse celou noc, občas se vzbudí kolem čtvrtý chce mlíko, pak ještě zabere a vstává cca v 6, max.v 7. Přes den jen po obědě tak 45 min.-hodinu. :lol: Ve skolce podle mě chtít spát nebude, myslím si, že bude po mně celkově nespavec a ranní ptáče. :mrgreen: Geny neošálíš. :mrgreen:

Karbilka
Povídálka 39 příspěvků 06.11.18 07:08

@Šmoulice Tak to máš super :)) nám od porodnice tak do těch 8 týdnu porad křičela a nespala v noci, to jsem myslela nejdřív že umřu :lol: ale tak je to malé miminko, takže jsem pak měla radost, že se postupně zlepšila a spinkala 3 hodiny vkuse, to už jsem měla jako zázrak a stačilo mi to, naspala jsem prerusovane tak těch 6 hodin, což bylo super :) teď se to snížilo tak na ty 3-4, mě jak něco vzbudi, tak mám problém pak zase usnout ;) :lol: přes den využívám spánku malé na úklid, vaření, žehlení atd, navíc už mi spát nejde, tak jsem si asi zvykla, dnes si s ní taky od 5 hraju, zrovna mlátí hračky na hrazdičce a něco mi vypráví :D asi má „blbé geny“ po mamince, protože tatínek zaspi i její řev a vesele si chrupe každý den i o víkendech :mrgreen: :mrgreen:

Karbilka
Povídálka 39 příspěvků 06.11.18 07:52

@Aduš8 No je fakt že ta miminka pak trénují a hrají si, mezitím co jiná spí. Něco na tom asi bude :lol: já jsem rada, ze se umí zabavit i sama na nějakou dobu, abych se stihla najíst a dojít si na wc a neměla u toho scénu. Ze začátku to tak nebylo a jak už mají mimca radar v sobě, tak se budila vždy, když jsem si ohrala jídlo, bylo jedno jak dlouho zrovna spí, jsem ráda, za ty hračky :mrgreen: hodně ji zpívám a hraju na kytaru a z toho má úplně srandu, snaží se nahlas něco řvát :lol: :lol: to s tou párty znám, taky se někdy v noci zadari. Zase je super, že už ti spinká takhle večer :) říkám si, že miminka jsou prostě miminka a nechci z nich mít stroj co bude přesně dělat to co by se mi líbilo, jsem ráda, že prospívá a holt se vyspím az bude vetsi.. Doufám :mrgreen: :mrgreen:

Karbilka
Povídálka 39 příspěvků 06.11.18 08:01

@Anitramm Mě taky říkají v okolí jestli jako nechci dávat na noc nějakou kaši nebo neco, jestli není hladová, porad všichni o UM apod, ale zase proč ji to dávat, když hlady nekrici, roste fakt zavratnou rychlosti, a ještě je to ciperka, prijde mi to zbytečný, doktorka taky neříkala nic o prikrmeni, ale spánek jsem s ní neřešila, nějak nebyla možnost, když malá plakala kvůli těm injekcim, chtěla jsem ji co nejdříve jít utisit a člověk už tak nevnímá. Ale jak tak koukám, když to ani u vás nepomahalo, tak to s tím asi vůbec nesouvisí. Možná to je i tím bříškem, no je to sranda když slyším jak miminka pořád spi, to prostě neznám :P kdybych byla nějaký spac, tak to asi nesu hodně špatně :mrgreen: mě na tom vadí jen ty migrény, z těch se člověk kolikrát nevyspi ani když si může dát na hlavu obklad, zobnout silný drijak a jít chrnet 12 hodin :mrgreen: stejně se s tím vzbudi do dalšího dne, natož s tím čertem a bez léků. :dance: :dance: ted spala půl hodiny a už tu zase nahlas povídá

weyky
Neúnavná pisatelka 19186 příspěvků 69 inzerátů 06.11.18 08:06

Já to měla s dcerou,byla a je strašný nespavec.Od narození do 3 let se budila v noci třeba i 15×,přes den mi od roka nespí a celkově spánek nic moc.Jako mimčo chodila spát až v 1 ráno,dřív byla prostě neuspatelná.Za to syn,ten od narození spí celou noc,první půlrok života jen prospal,ted skoro ve 2 si dá po obědě ještě 3 hodinky,pak spí od 7 do 7 v noci…zlatíčko prostě :mrgreen:

Anitramm
Kecalka 268 příspěvků 06.11.18 08:08

@Karbilka Mně nikdo do UM nenutil, ale prcek za měsíc místo cca půl kila nabral 80 g, nestačilo mu moje mlíko :nevim: Dávali jsme UM tak 2 týdny, pak,to bylo chvíli dobrý..a po 4.měsíci jsme na něj přešli úplně, bylo to trápení jak pro malýho, tak pro mě. :oops: Jj, když slyším výraz Spát jako miminko, směju se tomu. :lol: Jako už jsem si zvykla na nedostatek spánku, ale utěšuju se tím, že za pár let se zase vyspím. 2.prcek na cestě, takže z toho nevypadnu ještě nějakou chvíli. :lol: :lol:

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 846 příspěvků 06.11.18 09:45

Taky to neznám. Malý má 4M, koliky měl první dva měsíce, ale většinou tak do 22 hod a pak odpadnul a budil se 2×. Teď se budí na jídlo jednou okolo 5, spát chodí 20:30 a vstavame v 8:30. Přes den toho taky moc nenaspi, včera dal 1,5 hodky za cely den, ale je v pohodě, hraje si… po očkováni neměl žádnou reakci, má to rozdělené, první Prevenar, teď měl Hexu, tento měsíc jdeme zase na Prevenar a příští měsíc na Hexu. Akorát pri tom prvním prevenaru nechtěl večer jist, ale v noci spal stejně jako obvykle.

Karbilka
Povídálka 39 příspěvků 06.11.18 11:08

@weyky Jak se říká, každé mimčo je jiné. A chlapeček je druhé nebo první miminko? Jak se tvrdí, že druhá jsou pak hodnejsi :lol:

Karbilka
Povídálka 39 příspěvků 06.11.18 11:13

@Anitramm No to si teda ještě na spánek počkás :mrgreen: říkám si, že je dobře že jsem nespavec, jinak bych se skládala jako některé maminky co sem pisou, je to šok, mala mě vyskoluje úplně odmalička, takže si říkám, že u dalšího už bych se taky nad tím smala a dělala si srandu, kdyz nic jiného nezbývá. Nebo bych si to odbyla s malou a další bylo hodne, ale při mém štěstí :D :D hlavně, že je zdravá, užívám si to i tak. Horší je mít hodne spací miminko a další pak treba najednou ubrecene, vynervovane a nespave :D
Malá měla 2,6kg při porodu, ale pak mi rostla co týden to půl kg :dance: :dance: a teď má 6kg

GirlsNick
Kecalka 368 příspěvků 06.11.18 11:17

Ahoj také mám 3 měsíční holčičku. Do 3 měsíců nespala přes den téměř vůbec, teď jsme najeli docela na nějaký režim kdy spinká kazdou 1,5-2h nějakých 20 minut a hned je veselejší a hravější. Musím ji doma uhoupat v kocare když nejsme venku. Večer chodí spát okolo 20h a budí se ve 2, v 5 a pak už po hodině :palec: Je plně kojena a s bříškem také bojujeme :(

Karbilka
Povídálka 39 příspěvků 06.11.18 11:19

@Verurizeckova No tak to je super :) za mě lepší spánek ve dne žádný, ale v noci se vyspat. Takže tiše závidím :mrgreen: :mrgreen: Člověk pak má víc energie na ten den.. Ale jak říkám, nestezuji si, jen jsem chtěla názor, aby náhodou malá nějak nestradala.

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 846 příspěvků 06.11.18 12:22

@Karbilka to jo, ale já si ho naučila takhle, aby chodil spát později, protože nejsem ranní ptace a vstavat v 6 je moje noční můra, taky to nějakou dobu trvalo a samozřejmě se to muže ještě xkrat změnit… ale je pravda, ze od te doby, co skončily ty koliky je to 100 a 1… davas probiotika? Od narození kapu BioGaia na lepší zažívání… každý den ho koupu a nahrivam bříško teplou vodou, aby se unavil. Pak pije tak, ze už je úplně orvany a do postýlky ho nosím v komatu a když není ještě tuhý, tak než dohraje kolotoč, tak už bývá. A mám vypozorovane, ze se mu lip spi, když fakt vetram. Takže máme v ložnici zimu. Spi ve spacim pytliku a pod peřinou… když je teplo, tak se budí i 3×…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >