Kolik nástupní plat v Praze?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 13:25
Kolik nástupní plat v Praze?

Mile maminky, neřeším situaci za sebe, ale zase moji blízkou kamarádku, které pomáhám řešit pořádek v finančních a úředních věcech po tragické ztrátě partnera. Sama není příliš nyní schopna. Vrací se do práce, resp. hledá zaměstnání, vysokoškolačka věk 46 let, Praha, 25 let praxe public relations a média a tiskový odbor, je ochotna i změnit obor, má vystudovanou kromě jiného i psychologii, není však klinický psycholog, pedagogiku i s učitelským minimem a ekonomii. Doteď žili mimo ČR. Ptala se mne, kolik potřebuje nástupní plat pro Prahu v této situaci, aby byla v pohodě a něco ušetřila? Bydlí v nájmu cca 11 či 12 tisíc korun měsíčně, děti neměli. Vdovský důchod nedostává, nebyli manželé. Finanční rezervy příliš nemá, majetek po partnerovi dostaly děti z 1.manželství, své úspory dala na nezbytnou pomoc rodičům a prarodičům v nouzové situaci(nechci tyto věci rozepisovat ). Plat bude tedy jediný zdroj příjmu. Nejsem z oboru ani z Prahy, tak nevím. Uvítám, když také někdo pražský poradí jak nejlépe hledat v oboru práci, event. doporučení na změnu oboru. Dám příspěvek s omluvou jako anonymní - skutečně není případ můj, ale přesto tu uvádím osobní údaje a společní známí, a ty tu máme, by poznali, což je zbytečné. Známe se odmalička a chci pomoct. Děkuji vám. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lama Lama
Hvězda diskuse 54339 příspěvků 05.06.19 13:35
@Anonymní píše:
Mile maminky, neřeším situaci za sebe, ale zase moji blízkou kamarádku, které pomáhám řešit pořádek v finančních a úředních věcech po tragické ztrátě partnera. Sama není příliš nyní schopna. Vrací se do práce, resp. hledá zaměstnání, vysokoškolačka věk 46 let, Praha, 25 let praxe public relations a média a tiskový odbor, je ochotna i změnit obor, má vystudovanou kromě jiného i psychologii, není však klinický psycholog, pedagogiku i s učitelským minimem a ekonomii. Doteď žili mimo ČR. Ptala se mne, kolik potřebuje nástupní plat pro Prahu v této situaci, aby byla v pohodě a něco ušetřila? Bydlí v nájmu cca 11 či 12 tisíc korun měsíčně, děti neměli. Vdovský důchod nedostává, nebyli manželé. Finanční rezervy příliš nemá, majetek po partnerovi dostaly děti z 1.manželství, své úspory dala na nezbytnou pomoc rodičům a prarodičům v nouzové situaci(nechci tyto věci rozepisovat ). Plat bude tedy jediný zdroj příjmu. Nejsem z oboru ani z Prahy, tak nevím. Uvítám, když také někdo pražský poradí jak nejlépe hledat v oboru práci, event. doporučení na změnu oboru. Dám příspěvek s omluvou jako anonymní - skutečně není případ můj, ale přesto tu uvádím osobní údaje a společní známí, a ty tu máme, by poznali, což je zbytečné. Známe se odmalička a chci pomoct. Děkuji vám. :kytka:

Nehchápu dotaz.. Ptá se, kolik si může vydělat v oboru nebo kolik potřebuje vydělat na „život“? Těch 12tis má nájem v praze? 8o

Premek_Orac
Kelišová 5426 příspěvků 05.06.19 13:40

Ahoj,
neuvádíš pozici, kterou si představuje a konkrétně jakému oboru či profesi by se chtěla věnovat. A praxi, kterou (asi) zatím moc nemá.
Z pohledu mzdových požadavků uchazečů by si při nějaké kancelářské práci mohla říct o mzdu kolem 30 tis. Ale to je fakt velmi hrubý nástřel takto.

luci.no
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 05.06.19 13:51

Muze take ucit/delat skolniho psychologa.

Lama Lama
Hvězda diskuse 54339 příspěvků 05.06.19 13:53
@Premek_Orac píše:
Ahoj,
neuvádíš pozici, kterou si představuje a konkrétně jakému oboru či profesi by se chtěla věnovat. A praxi, kterou (asi) zatím moc nemá.
Z pohledu mzdových požadavků uchazečů by si při nějaké kancelářské práci mohla říct o mzdu kolem 30 tis. Ale to je fakt velmi hrubý nástřel takto.

Praha, vysokoškolák, v soukromém sektoru, asi umí jazyk, 25 praxe, bych čekala, že bude mít 2× tolik min.
Za skoro třicet může pípat v Lidlu.

Premek_Orac
Kelišová 5426 příspěvků 05.06.19 14:05

@Lama Lama Jo teď koukám na tu praxi. No záleží jak kde. Soukromý sektor asi ano, nějaký úřad by měla tak 35. Jako redaktorka významné internetové televize taky :-).
Záleží, co chce dělat.

katintheBOx63
Zasloužilá kecalka 599 příspěvků 1 inzerát 05.06.19 14:09

Tak asi záleží na jaký standard je zvyklá. Včera jsem koukala na 2+1 podnajem a začínali ty normální na cca 14 000 + asi 2000 na služby. Takže bych odhad na nájem upravila, pokud není zvyklá na úplně skromné podmínky. Na jídlo počítej tam cca 6 000, pokud si nebude sama furt vařit a chce se stravovat i venku. MHD 3650 kc rocni kupon, pokud bude mít auto tak potřeba připočíst měsíční náklady na tohle + parkovné + pojistku. No a pak něco na spoření, na důchod..no je potřeba si sepsat co chci plus mínut z toho platu zabezpečit a pak zjistí kolik asi potřebuje mít na výplatní pásce aby byla spokojena. Nepíšeš nic o praxi a pozci kterou má ted v zahraničí, tak je těžko odhadovat kolik si může říct. Jako pokud dělala niakou vedoucí HR v nadnárodní firmě a podobně cílí i těd tak si klidně může říct od 120 000/měsíčně. Pokud jen „dělala makaka co nosí kafe“ pak pravdaže tam se bavíme o menších částkách. Administrativa bez niaké odpovědnosti co se týče běžných úkonů jako vybavování korespondence tak myslím od cca 25 000 měsíčně.

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 794 příspěvků 05.06.19 14:45

Pochopila jsem z toho, že už v Praze bydlí za nájem 11/12 tis. Vezmu tiskový odbor:ve státním cca 30 tis. (můžo se ale zdráhat započítat jí praxi z ciziny), v soukromém je v PR agenturách přetlak lidí, i v marketingu, tam samozřejmě plat za víc. Na slušný život a dpoření 60 tis. a víc.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16544 příspěvků 05.06.19 14:55
@sabrinafromprague píše:
Pochopila jsem z toho, že už v Praze bydlí za nájem 11/12 tis. Vezmu tiskový odbor:ve státním cca 30 tis. (můžo se ale zdráhat započítat jí praxi z ciziny), v soukromém je v PR agenturách přetlak lidí, i v marketingu, tam samozřejmě plat za víc. Na slušný život a dpoření 60 tis. a víc.

Klasické eMimino. Jasně, bezdětná s platem pod 60tis bude „živořit“, že?

maskovak
Ukecaná baba ;) 1769 příspěvků 05.06.19 15:02
@Cuddy píše:
Klasické eMimino. Jasně, bezdětná s platem pod 60tis bude „živořit“, že?

A bezdětný člověk s dlouhou praxí a vzděláním nemůže slušně žít? Praha je drahá. Třicet má u nás v ulici (Praha 1) prodavačka v Bille.

Lalelale
Kelišová 5242 příspěvků 05.06.19 15:38

Takhle, na PR byl vždycky strašný přetlak lidí, a bude dost záležet, jak je kamarádka schopná a průbojná. Nájem za 12 tisíc bych dnes v Praze považovala za úlovek roku, většina kamarádek platí výrazně víc, někdy i dvojnásobně (ale za dobré byty v dobré lokalitě). Osobně bych řekla, že single člověk v Praze by potřeboval plat cca 40 000, aby si žil dobře a ne z ruky do pusy. Pro život na vysoké noze víc. Ale tohle je hrozně subjektivní, protože každý má definici dobrého žití úplně, ale úplně jinde. Být tvou kamarádkou, tak si otevřu inzeráty a dívám se na požadavky pozic a platy, to jí řekne víc, než my tady.

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 794 příspěvků 05.06.19 16:02

@Lalelale souhlas.Pokud je sama, čím vyšší plat, tím lépe, ať má na stáří. Jednotlivec má vždy vyšší výdaje než rodina. Single žije z 1 příjmu a z více je to vždy výhodnější.

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 794 příspěvků 05.06.19 16:09
@Cuddy píše:
Klasické eMimino. Jasně, bezdětná s platem pod 60tis bude „živořit“, že?

Děláš si srandu? Jako že se bude posuzovat kdo má a nemá děti a podle toho smí vydělávat? Aby tak nějak neměl moc? Tak jsi to myslela? Já myslela, že plat je podle vzdšlání, praxe a objemu a nároků práce! Neplodné ženy jsou už tak trestané situací, jdou i později do důchodu, svobodné mají vyšší odvody, nehledě na to, že nemají oporu v rodině a partnerovi na stáří a musí se zabezpečit samy. A že v Praze je 60 vysoký plat? Ta ženská má mnohaletou praxi a popisuje se i širší vzdělání, evidentně jazyk. Tak má vydělávat na úrovni pokladní v Lidlu? Fakt jako :zed: Tady Lidl plus bonusy, stravenky, slevy na zboží. https://www.idnes.cz/…konomika_are

katintheBOx63
Zasloužilá kecalka 599 příspěvků 1 inzerát 05.06.19 16:38
@sabrinafromprague píše:
Děláš si srandu? Jako že se bude posuzovat kdo má a nemá děti a podle toho smí vydělávat? Aby tak nějak neměl moc? Tak jsi to myslela? Já myslela, že plat je podle vzdšlání, praxe a objemu a nároků práce! Neplodné ženy jsou už tak trestané situací, jdou i později do důchodu, svobodné mají vyšší odvody, nehledě na to, že nemají oporu v rodině a partnerovi na stáří a musí se zabezpečit samy. A že v Praze je 60 vysoký plat? Ta ženská má mnohaletou praxi a popisuje se i širší vzdělání, evidentně jazyk. Tak má vydělávat na úrovni pokladní v Lidlu? Fakt jako :zed: Tady Lidl plus bonusy, stravenky, slevy na zboží. https://www.idnes.cz/…konomika_are

Souhlasim se vším až na ten odchod do duchodu, to už snát platí je pro hodně staré ročníky a ne pro skoro 50-tnice, ne? Myslím, že ani moje matka co má 60 už tohle myslím nemá a to jde za pár let do důchodu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67414 příspěvků 05.06.19 16:48

@sabrinafromprague Od kdy maji svobodne vyssi odvody?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama