Kolik peněz dát na svatbu jako svědek?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2010
8.5.22 17:17

Kolik peněz dát na svatbu jako svědek?

Zdravím dámy, půjdeme na svatbu a já budu svědek. Kolik peněz se tak dává? Nejsme žádní milionáři, prostě obyčejná 4 člená rodina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4339
8.5.22 17:20

Za ctyri lidi a jako svedek bych davala 5-10 tisic dle fin. situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20443
8.5.22 17:22

Tak běžně se dává litr na hlavu, pokud to je svatba s oslavou. Zaleži na financich. Jako svědek, jsi sestra nebo kamaradka?, bych dala penize a dárek, něco na pamatku, nebo třeba něco modrého pro nevěstu nebo tak…zaleži na situaci, so umíš, co má nevěsta nebo ženich ráda. Ale jako svědek bych dala něco navic než běžny host.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2010
8.5.22 17:35

Jdu za svědka mé sestry. Svědek prý dává nejvíc co jsem tak slyšela..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
479
8.5.22 17:41

Je takové nepsané pravidlo tisícovka na hlavu. Jako svědek bych dala víc třeba dva tisíce na hlavu plus nějaký dárek na památku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2818
8.5.22 17:46

U nás se dává tisícovka na hlavu za dospělého, za malé děti do cca 10 let polovic. Ale jako svědek a ještě vlastní sestře bych asi dala víc, aspoň 5000 za rodinu. Záleží, kolik si můžete dovolit no.

Příspěvek upraven 08.05.22 v 17:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5290
8.5.22 17:53

Tak nějak normálně. Funkční svědek, který “je k něčemu”, dela navíc ještě nějakou práci kolem a v tom je jeho obrovská deviza, takže jdi klidně i touhle cestou a snaž se pomoci s organizaci před svatbou nebo třeba i během celého dne, mas byt hlavně nevěstě či zenichovi k ruce, aby si to užili a nemuseli řešit podružné věci, jako například kam něco dat, kde mít doklady, kam s pranicky, aby se jich nikdo nemusel na nic ptát nebo nemuseli řešit nějaké organizační věci s jinými svatebcany :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
447
8.5.22 18:04

Dala bych tak 5 tisíc celkově za rodinu + ještě něco na památku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
370
8.5.22 18:04

Záleží o jakou svatbu jde(i ubytování) a jak dalece máte napjatý rozpočet.
Pokud na to máte, tak 5000 mi přijde jako nezbytné minimum, ale možná i více.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1584
8.5.22 18:07

Jak tu všichni píšou tisícovka na hlavu, tak to se dávalo už před 15 lety, na dnešní dobu při inflaci mi to přijde docela málo :nevim:
Dala bych minimálně 1500/za dospělého, za školní dítě 500, za kojence/batole nic. A být to sestra, dala bych krom peněz i nějaký osobní dáreček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25758
8.5.22 18:13

Těch 5000 je slušnost plus nějakou drobnost na památku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
8.5.22 18:19

Tisícovka na dnešní dobu je fakt směšná částka. Kdysi, když jsme šli za svědky mojí sestře ( byli jsme jen my dva bez dětí), dávali jsme automaticky 5 tis. A to už je tak 15 let zpátky. Neměli jsme vůbec peněz na rozdávání, ale prostě jsem šetřila, abych jí mohla dát hezké peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9699
8.5.22 18:26

A já bych se na nějaké kolik by se mělo minimálně dát vykašlala a dala podle finanční situace rodiny, ať pak nemáš ze svatby negativní pocity ve smyslu „ježiš to nás to stálo peněz“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2206
8.5.22 18:38

Dej, kolik si můžete v pohodě dovolit. Jestli nejsou snoubenci nějaký bridezilla páreček, tak vědí, jak na tom jste, a nebudou uražení, když dáte „málo“. Viděla bych to tak, že jestli jste na tom jakože nic moc, tak 1000 na hlavu za dospělýho a 500 za dítě je ok, no a jestli jste bohatýři, tak bych to zdvojnásobila, ať nejste za trapáky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
8.5.22 18:41

Jdeme na svatbu teď, dáváme 2 tis. na osobu - 8 tis., přijde mi to akorát v dnešní době. Manžel byl za svědka cca před 15 lety a dával 4 tis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat