Kolik peněz letos můžete uvolnit na Vánoce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
smradoch
Stálice 95 příspěvků 20.10.14 17:53
Kolik peněz letos můžete uvolnit na Vánoce ?

Kolik peněz letos můžete uvolnit na vánoční dárky a ostatní výdaje na Vánoce? Poradíte, kde ušetřit?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
kacz
Kelišová 6106 příspěvků 20.10.14 17:56

@smradoch uvolnit MŮŽU hodně, ale CHCI uvolnit tak 6-7.000,– včetně výzdoby a cukroví. Nepočítám do toho teda všemožné punče, svařáky, trdelníky a pečené kaštany během adventu :-)

iveta299
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 20.10.14 17:58

Vánoce nejsou o penězích, prostě použijte tolik, kolik máte…a kde ušetřit? to musíš přeci vědět ty? Kouříte? Kupujete časopisy? Chdíte na jídlo do restaurací? Nebo máš jako já závislost na kupování náušnic :-)? Někde jsem četla, že průměrný Čech utratí za Vánoce 10 tisíc, tak se od toho můžeš odpíchnout…ale průměr je průměr. Jednomu stačí 2 tisíce, pro jiného je 40 tisíc málo…

Elke
Ukecaná baba ;) 2153 příspěvků 20.10.14 17:59

Já jsem letos s rozpočtem celkem v pohodě, protože jsem letos poprvé začala na vánoce a s nimi spojené výdaje šetřit - posílám si pětistovku měsíčně na Vánoční účet a nesahám na ně (mám na to zvláštní účet u airbank, aby mě to nesvádělo).

Každopádně k tomu ušetření - aktuálně se dá ještě stihnout nákup z Číny přes eBay - hračky, korejská kosmetika, oblečení… Ceny bývají celkem příznivé.

smradoch
Stálice 95 příspěvků 20.10.14 18:00
@iveta299 píše:
Vánoce nejsou o penězích, prostě použijte tolik, kolik máte…a kde ušetřit? to musíš přeci vědět ty? Kouříte? Kupujete časopisy? Chdíte na jídlo do restaurací? Nebo máš jako já závislost na kupování náušnic :-)? Někde jsem četla, že průměrný Čech utratí za Vánoce 10 tisíc, tak se od toho můžeš odpíchnout…ale průměr je průměr. Jednomu stačí 2 tisíce, pro jiného je 40 tisíc málo…

Dovolím si nesouhlasit, vše, včetně jídla, stromku atd se platí. Bohužel vše je o penězích, nebavím se tedy o vánoční pohodě. Ta buď v rodině je, nebo ne.

smradoch
Stálice 95 příspěvků 20.10.14 18:01
@Elke píše:
Já jsem letos s rozpočtem celkem v pohodě, protože jsem letos poprvé začala na vánoce a s nimi spojené výdaje šetřit - posílám si pětistovku měsíčně na Vánoční účet a nesahám na ně (mám na to zvláštní účet u airbank, aby mě to nesvádělo).Kaž­dopádně k tomu ušetření - aktuálně se dá ještě stihnout nákup z Číny přes eBay - hračky, korejská kosmetika, oblečení… Ceny bývají celkem příznivé.

To je dobrý nápad s tím vánočním kontem. Zřídím si ho příští rok :D

Keyllah
Extra třída :D 11118 příspěvků 20.10.14 18:04

@smradoch Já mám zatím představu tak cca 10tis. Ale vůbec netuším, jestli se do toho vejdu. Zatím šetřím tak, že si posílám pár stovek každý měsíc na jiný účet. Taky se snažím nějaké drobnosti kupovat už teď průběžně - pokud jsou za výhodnou cenu/v akci už teď.

BAZÁREK ANGIE
Závislačka 4918 příspěvků 20.10.14 18:05

@smradoch
Nevím jak myslíš ušetřit, ale třeba takový adventní věnec, který se kupovaný šplhá k několika stokorunám si můžeš udělat klidně sama, na netu je spousta návodů za pár kaček. Stejně tak jiné vánoční dekorace. Perníčky a pár druhů cukroví tě taky jistě vyjdou levněji když si je upečeš sama, vždyť nemusí být dokonalé pro oko - i když viděla jsem zde nabídku upečení vánočního cukroví 300,–kč/kg, ale takové rohlíčky /myslím tvarem/co dotyčná dala na foto by určitě lepší udělala má 5 letá dcera :lol:,to bych si teda určitě neobjednala. Kapr jako takový je drahá záležitost, ale už nekupuji celého, stejně to nikdo podruhé jíst nechce, takže každému 1 kousek a přidám pangase-pro ty co mají hlad.
Dárky začínám kupovat již v lednu a tak do vánoc mám vždy nakoupeno a přikoupím opravdu jen něco co mě praští do nosu, žádné předražené hitovky. :think:

iveta299
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 20.10.14 18:07

@smradoch jídlo? jíme celý rok, takže v tom rozdíl nevidím…možná koupíme místo vepřového kapra, nemusím mít žádné speciality a jestli upeču bábovku nebo trochu cukroví je taky fuk…stromeček řežeme u dědy v lese, ale chápu, že každý tu možnost nemá…

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 20.10.14 18:08

Já letos docela málo, v prosinci budou peníze lítat, tramvajenka pomalu 5000, poslední drobnosti pro mimčo..budu ráda za 3000. Ale dáváme si jen s partnerem, moji mamkou, a pak dětem, tak to půjde. tyhle peníze počítám jen na dárky, jídlo atd. do toho nepočítám, stromeček máme umělý, takže pohoda :)

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 20.10.14 18:09

Nejlíp ušetříš, když se domluvíš a kolektivně se na nějaký komerčárny typu vánoce vykašlete. My se tak domluvili aspoň se ségrou, hurááá, zbytek rodiny určitě nakoupí dětem a nám samý drahý píííííčoviny :roll: :roll: :roll:
Já asi udělám něco, co se dá sežrat nebo vymydlit, udělám toho kvantum a podaruju všechny stejně bez rozdílu. Ručně dělaný mýdlo, kompot, marmeládu, pečený čaj atd. Výdaje cca 1000Kč a hlavně žádný sra. ní se sháněním a vymýšlením - aspoň dospělé mám pořešené. Ostatní - stromek bude za 500 z Ikey a ještě doufám 250 navalej zpátky v poukázkách :dance:, dekorace máme z minula, prožereme takový 2000 navíc než normálně no a přítel určo utratí za děti takový 3000 :roll: neb jim kupuje hračky, s kterýma si pak hraje sám :mrgreen: ale to ať si taky ušetří sám, to já řešit nebudu 8)

smradoch
Stálice 95 příspěvků 20.10.14 18:12
@iveta299 píše:
@smradoch jídlo? jíme celý rok, takže v tom rozdíl nevidím…možná koupíme místo vepřového kapra, nemusím mít žádné speciality a jestli upeču bábovku nebo trochu cukroví je taky fuk…stromeček řežeme u dědy v lese, ale chápu, že každý tu možnost nemá…

Mě teda není fuk, jestli peču cukroví nebo bábovku. Peču cukroví na Vánoce, jako peču nádivku a mazanec na Velikonoce. Je to tradice a chci ji ve své rodině udržovat. Nechci, aby si můj syn pamatoval krabici kupovaného čehosi bez chuti. Ano jíme celý rok, ale na Vánoce jsme všichni doma a dělají se lepší - tudíž i dražší jídla. Stromek bych se bála řezat v lese, za tu pokutu to myslím nestojí.

smradoch
Stálice 95 příspěvků 20.10.14 18:13
@Gina108 píše:
Nejlíp ušetříš, když se domluvíš a kolektivně se na nějaký komerčárny typu vánoce vykašlete. My se tak domluvili aspoň se ségrou, hurááá, zbytek rodiny určitě nakoupí dětem a nám samý drahý píííííčoviny :roll: :roll: :roll:
Já asi udělám něco, co se dá sežrat nebo vymydlit, udělám toho kvantum a podaruju všechny stejně bez rozdílu. Ručně dělaný mýdlo, kompot, marmeládu, pečený čaj atd. Výdaje cca 1000Kč a hlavně žádný sra. ní se sháněním a vymýšlením - aspoň dospělé mám pořešené. Ostatní - stromek bude za 500 z Ikey a ještě doufám 250 navalej zpátky v poukázkách :dance:, dekorace máme z minula, prožereme takový 2000 navíc než normálně no a přítel určo utratí za děti takový 3000 :roll: neb jim kupuje hračky, s kterýma si pak hraje sám :mrgreen: ale to ať si taky ušetří sám, to já řešit nebudu 8)

ten stromek z Ikea mě zaujal. Oni vrací poukázky? Dospělé z rodiny asi opravdu letos nebudu řešit. Všichni mají honičku s penězi, tak to zkrouhnem na lahev vína a hotovo.

BAZÁREK ANGIE
Závislačka 4918 příspěvků 20.10.14 18:16
@smradoch píše:
Mě teda není fuk, jestli peču cukroví nebo bábovku. Peču cukroví na Vánoce, jako peču nádivku a mazanec na Velikonoce. Je to tradice a chci ji ve své rodině udržovat. Nechci, aby si můj syn pamatoval krabici kupovaného čehosi bez chuti. Ano jíme celý rok, ale na Vánoce jsme všichni doma a dělají se lepší - tudíž i dražší jídla. Stromek bych se bála řezat v lese, za tu pokutu to myslím nestojí.

To bude zřejmě soukromý les dědečka, alespoň já to tak pochopila :think:. A jak píšeš, kupovaný cukroví nebo dokonce zákusky jak někdo kupuje-to u mě nejsou vánoce. Cukroví, kapr a stromeček to prostě musí být a na plotně purpura :lol:.

smradoch
Stálice 95 příspěvků 20.10.14 18:20
@BAZÁREK ANGIE píše:
@smradoch
Nevím jak myslíš ušetřit, ale třeba takový adventní věnec, který se kupovaný šplhá k několika stokorunám si můžeš udělat klidně sama, na netu je spousta návodů za pár kaček. Stejně tak jiné vánoční dekorace. Perníčky a pár druhů cukroví tě taky jistě vyjdou levněji když si je upečeš sama, vždyť nemusí být dokonalé pro oko - i když viděla jsem zde nabídku upečení vánočního cukroví 300,–kč/kg, ale takové rohlíčky /myslím tvarem/co dotyčná dala na foto by určitě lepší udělala má 5 letá dcera :lol:,to bych si teda určitě neobjednala. Kapr jako takový je drahá záležitost, ale už nekupuji celého, stejně to nikdo podruhé jíst nechce, takže každému 1 kousek a přidám pangase-pro ty co mají hlad.
Dárky začínám kupovat již v lednu a tak do vánoc mám vždy nakoupeno a přikoupím opravdu jen něco co mě praští do nosu, žádné předražené hitovky. :think:

Já adventní věnec nekupuji, na to jsem moc lakomá. Dělám si adventní talíř ;) Cukroví peču sama, kvůli vůni a tradici. Kapra kupujeme - tedy dva kusy - máme ho moc rádi i studeného.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Nový život v Hurghadě: Češi se na důchod stěhují do Egypta, je tam třikrát levněji!

Bohatší západní sousedé se na stáří stěhují za sluncem a mořem do Španělska,... číst dále >

Strach z miliardové pokuty? Deppova ex působí ošuntěle a má zase nového chlapa

Vztah herce Johnnyho Deppa s Amber Heard byl fiaskem, jejich manželství... číst dále >