Kolik peněz máte k dispozici na mateřské?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 23:07
Kolik penez mate k dispozici na materske?

Zdravím Vás maminky :)
Chtěla bych slyšet Váš názor na mojí situaci.
Ziji s pritelem, mame 7 mesicniho syna a ja mam dceru z predchoziho vztahu. Bydlime v najmu, kde platime 11000 se vsim. pritel vydelava 23000,moje prijmy jsou 8500.Ze svych penez musim prispivat 5000na bydleni.Ze zbytku musim zaplatit dceri obedy 500,svuj pausal 500 a prikrmy pro maleho. takze mi z toho zbyde cca 2000 ze kterych mam kupovat co potrebuji pro sebe a deti. Jenze si uz nemam z ceho davat treba penize bokem, zatimco pritel si v klidu setri. prijde mi to celkem nefer. navic se sem tam stane, ze nejaky mensi nakup udelam i ja. Jinak pritel kupuje jidlo, pleny a sunar.On si vymyslel, ze to tak chce az nastoupim na materskou. Bohuzel s nim jina domluva neni mozna. Navic dceri napr.ted v lednu budu platit druzinu a krouzek celkem 2400 takze mi nezbyde temer nic. nebavi me pak za pritelem chodit a doprosovat se o penize..Chtela bych vedet jak to mate vy se svymi rodicaky jestli je mate jen na potreby sebe a deti? Pritel si mysli, ze je to tak v poradku, ale ja si myslim, ze ne.Od unora proto chci nastoupit zpet do prace jen brigadne na vikendy s tim, ze on maleho dopoledne pohlida, abych mela alespon nejakou korunu navic. Dekuji za Vase nazory…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Pidulka1991
Závislačka 3084 příspěvků 27.12.18 23:10

Mám k dispozici všechny peníze co manžel vydělá. Jsme rodina, takže se rovným dílem :)

Vicky1
Ukecaná baba ;) 2334 příspěvků 27.12.18 23:12

Penize mam k dispozici vsechny, manzel ale vi, ze se v ramci moznosti snazim, co nejvice usetrit, takze si rekneme jen, kolik dame bokem a je spokojeny… snad se i ten tvuj umoudri… jinak ted jsem brala 4200, tak to bych byla nahrana 8o :roll:

Příspěvek upraven 27.12.18 v 23:13

Kriss Tina
Kelišová 7071 příspěvků 27.12.18 23:12

Máme Společný účet, každý si bere co potřebuje. Jsme rodina takže se nehraje na to je moje a to je tvoje…

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 13305 příspěvků 27.12.18 23:13
@Anonymní píše:
Zdravím Vás maminky :)
Chtěla bych slyšet Váš názor na mojí situaci.
Ziji s pritelem, mame 7 mesicniho syna a ja mam dceru z predchoziho vztahu. Bydlime v najmu, kde platime 11000 se vsim. pritel vydelava 23000,moje prijmy jsou 8500.Ze svych penez musim prispivat 5000na bydleni.Ze zbytku musim zaplatit dceri obedy 500,svuj pausal 500 a prikrmy pro maleho. takze mi z toho zbyde cca 2000 ze kterych mam kupovat co potrebuji pro sebe a deti. Jenze si uz nemam z ceho davat treba penize bokem, zatimco pritel si v klidu setri. prijde mi to celkem nefer. navic se sem tam stane, ze nejaky mensi nakup udelam i ja. Jinak pritel kupuje jidlo, pleny a sunar.On si vymyslel, ze to tak chce az nastoupim na materskou. Bohuzel s nim jina domluva neni mozna. Navic dceri napr.ted v lednu budu platit druzinu a krouzek celkem 2400 takze mi nezbyde temer nic. nebavi me pak za pritelem chodit a doprosovat se o penize..Chtela bych vedet jak to mate vy se svymi rodicaky jestli je mate jen na potreby sebe a deti? Pritel si mysli, ze je to tak v poradku, ale ja si myslim, ze ne.Od unora proto chci nastoupit zpet do prace jen brigadne na vikendy s tim, ze on maleho dopoledne pohlida, abych mela alespon nejakou korunu navic. Dekuji za Vase nazory…

Peníze z rodičáku šly hlavně na potřeby miminka. Nemusela jsem se starat o platby za bydlení. Měla jsem ale i našetřeno pro případ nenadálého výdaje.

stinga
Závislačka 4894 příspěvků 3 inzeráty 27.12.18 23:13

Mám též dceru z předchozího vztahu, tuto chybu již podruhé neudělám a pokud bude chtít nový přítel své dítě, bude se muset přejmenovat na manžela :mavam:

Příspěvek upraven 28.12.18 v 09:27

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 23:13
Rada bych dodala..

Rada bych dodala,ze se snazim nakupovat vse vyhodne v akcich,obleceni pro sebe si kupuji minimalne,detem vetsinou v pepcu.Bohuzel i tak zadny mesic nevystacim.Je to asi tim,ze nakupuji jidlo sem tam taky,ktere ale ma platit pritel..prijde mi to proste od nej trochu sobecke..nemam si z ceho usetrit a on ano.

Jar.193
Nováček 4 příspěvky 27.12.18 23:14

Myslím že to je přesně ukázka toho kdy nejste manželé. Určitě to není fér. Ale taky nechápu že si někdo pořídí dítě s někým a tuto otázku neřeší. Hlavně když nemá žádné jistoty. On to tak chce a ty s tím asi nic neudeláš. Takže bys mu měla asi říci že dítě je vaše, ne jen tvoje. To že s tebou žije přijímá i tvé druhé dítě. Tohle je zcela nezodpovědné člověk. Do práce určitě jdi. Taky mu můžeš navrhnout aby šel na rodičovskou on. Aby žil z 8 tis, nevím tedy jakou jsi měla předtim práci.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10215 příspěvků 27.12.18 23:14

Nikdy bych si nepořizovala rodinu s chlapem, který dělí peníze na „moje“ a „tvoje“. Nechápu.

Podle mě by se peníze měly dát na jednu hromadu - lhostejno na jaký účet, rozpočítat všechny náklady (v Tvých příjmech je výživné na dceru od jejího otce?) včetně nákladů na dceru, tzn. kroužky, družina atd. - našel si Tě i s ní, tak snad jste rodina a bude ji živit taky, když Ty nemůžeš, protože se staráš o dítě, které je i JEHO? - včetně oblečení pro všechny, jídla a plen pro mimino atd. O tom, jak se naloží se zbytkem peněz, byste se pak domluvili spolu.

Fakt nechápu, za jakých podmínek jsou ženy ochotné zakládat rodinu :zed:

Příspěvek upraven 27.12.18 v 23:16

Uživatel je onlineKaci89
Kecalka 292 příspěvků 27.12.18 23:14

Teda to koukam,my mame penize dokupy a nikdy bych se nemusela pritele prosit o penize,nepochopim jak takhle muzete vubec fungovat,snad jste rodine a ne ze jeden ma penez dost a druhy zivori,ne tohoe mi hlava nebere

Prtulak
Kecalka 409 příspěvků 27.12.18 23:15

Za mě: děs a hrůza, na co jsou některé maminky schopné přistoupit. Nějaký dělení když je ženská na MD/RD… Nemyslitelné. Bohužel na to jsi asi ale neměla přistupovat již na začátku. Někteří chlapi jsou fakt… :roll:

werajsik
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 27.12.18 23:16

My s manželem máme finance společně, i přesto, že máme každý svůj účet. Tzn, že rezerva na jeho účtu je i moje a naopak rezerva na mém účtu je i jeho. Nehrajeme si na moje a tvoje, prostě naše. Totéž platilo, ikdyž jsem byla na MD.
Zaplať pánbůh že jsme si to takhle nastavili hned od začátku. Nemusím tak aspon řešit kdo toho za ten měsíc koupil/utratil víc…

PaníBovaryová
Závislačka 4371 příspěvků 27.12.18 23:16

Jidlo, plenky a sunar jsou dost velka polozka, pro 7mesicni asi to nejdulezitejsi a jidlo celkove asi nejvyssi polozka v domacim rozpoctu krome bydleni. vlastne si ze zbytku penez financujes jenom svou dceru, ne? :think:

PaníBovaryová
Závislačka 4371 příspěvků 27.12.18 23:17
@Anonymní píše:
Rada bych dodala,ze se snazim nakupovat vse vyhodne v akcich,obleceni pro sebe si kupuji minimalne,detem vetsinou v pepcu.Bohuzel i tak zadny mesic nevystacim.Je to asi tim,ze nakupuji jidlo sem tam taky,ktere ale ma platit pritel..prijde mi to proste od nej trochu sobecke..nemam si z ceho usetrit a on ano.

Tak at jidlo nakupuje teda jenom on, i ty prikrmy, kdyz chce drzet oddlenou kasu.

Uživatel je onlineEvulina
Neúnavná pisatelka 15787 příspěvků 27.12.18 23:21
@Anonymní píše:
Rada bych dodala,ze se snazim nakupovat vse vyhodne v akcich,obleceni pro sebe si kupuji minimalne,detem vetsinou v pepcu.Bohuzel i tak zadny mesic nevystacim.Je to asi tim,ze nakupuji jidlo sem tam taky,ktere ale ma platit pritel..prijde mi to proste od nej trochu sobecke..nemam si z ceho usetrit a on ano.

Není to sobecné trochu, je to sobecké dost.
Z mého úhlu pohledu společná domácnost = společné peníze.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >