Kolik peněz potřebuje matka samoživitelka v Praze?

Anonymní
3.1.20 16:03

Kolik penez potrebuje matka samozivitelka v Praze?

Ahoj, zajimalo by me kolik asi tak potrebuje zena v Praze, aby mohla dustojne zit v byte sama s pulrocnim kojencem? Vim, je to hodne individualni. Ale rekneme, ze najem v byte 50 m ctverecnich stoji i s energiemi 17 tisic. Co ten zbytek? Jidlo, doprava MHD, telefon, drogerie, obleceni, pleny, UM? Zadny luxus, proste normalni stredni trida. Auto nemam, takze benzin odpada. Kolik mesicne tak clovek potrebuje, aby nestradal? Lze vyjit v Praze s pulrocnim kojencem s prijmem 25 tisic Kc?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12038
3.1.20 16:05

Myslim si, ze pri teto cene najmu tak 35-40.000, aby clovek nemusel otacet kazdou korunu dvakrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240
3.1.20 16:08
@Anonymní píše:
Ahoj, zajimalo by me kolik asi tak potrebuje zena v Praze, aby mohla dustojne zit v byte sama s pulrocnim kojencem? Vim, je to hodne individualni. Ale rekneme, ze najem v byte 50 m ctverecnich stoji i s energiemi 17 tisic. Co ten zbytek? Jidlo, doprava MHD, telefon, drogerie, obleceni, pleny, UM? Zadny luxus, proste normalni stredni trida. Auto nemam, takze benzin odpada. Kolik mesicne tak clovek potrebuje, aby nestradal? Lze vyjit v Praze s pulrocnim kojencem s prijmem 25 tisic Kc?

Myslím, že byt 50 m pro samoživitelku s kojencem v Praze vcelku luxus je. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
3.1.20 16:09

Pri najmu 17000 ne 8o pri mensim ano, v pohode  :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
965
3.1.20 16:09
@Anonymní píše:
Ahoj, zajimalo by me kolik asi tak potrebuje zena v Praze, aby mohla dustojne zit v byte sama s pulrocnim kojencem? Vim, je to hodne individualni. Ale rekneme, ze najem v byte 50 m ctverecnich stoji i s energiemi 17 tisic. Co ten zbytek? Jidlo, doprava MHD, telefon, drogerie, obleceni, pleny, UM? Zadny luxus, proste normalni stredni trida. Auto nemam, takze benzin odpada. Kolik mesicne tak clovek potrebuje, aby nestradal? Lze vyjit v Praze s pulrocnim kojencem s prijmem 25 tisic Kc?

vychazim stoho ze nepracujes takze myslim ze i 25 tisic je nerealne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
3.1.20 16:10

Na co potřebuje matka s malým dítětem 50m2? Pokud chceš platit nájem 17 tis, tak 25 dle mého nestačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2187
3.1.20 16:10

Tak doprava je do tří let věku dítěte zdarma, ne? telefon - tak snad víš kolik provoláš,,,já platím kolem 200,– Kč. Těch 40.000,– mi připadá teda přehnaně moc, ale není špatný je mít :) Já žiju v Brně, ale taky s dcerou sama,,,teď už teda starší, a čtyřicet jsem neměla ani omylem, nemám ani teď, a kupodivu žiju.

Jo a mám byt 2+kk 50m,…nepřipadá mi to jako luxus, pokukuju po 3+1,,,ale to až teď, až je dcera starší, s kojencem je 50metrů akorát :)

Příspěvek upraven 03.01.20 v 16:17

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
3.1.20 16:11

Ne s 25 tisíci a nájmem 17 tisíc není možné vyjít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2022
3.1.20 16:11

Nevim jak v Praze, ale v Brně máme doprovod dítěte do 3 let zdarma, stačí si vyřídit za 50 kč kartičku a jezdí s malou 1 dospělý zdarma. Možná tam je taky něco takovýho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13205
3.1.20 16:12
@Anonymní píše:

ne a nebo hodne mizerne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240
3.1.20 16:18

Přiměřené by podle mě bylo 1+1 okolo 40 m někde na okraji za 13 tisíc se vším. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40311
3.1.20 16:21

8 tisíc bude dost.na na hraně. Záleží, co za UM dítě pije, jak často, co jí už za příkrmy, jak moc bývá nemocné.
Dopravu po Praze máš zdarma, když si zjistíš podmínky. Za telefon snad víš, kolik utratíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
3.1.20 16:26

17tisic mi príde ako zbytočný luxus za bývanie, ak si iba sama s miminkom. 1+1 by vám stačila, poprípade hľadaj bývanie mimo Prahy dočasne. Ak nechodíš do prace, myslím ze toto bude najjednoduchši spôsob ako ušetriť.
Ak by si mala 25 a platila 17 na bydlení, tak ti neostáva moc priestoru na sporenie a nečakane väčšie výdaje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6037
3.1.20 16:30

Tak ono určitě není snadné se s takovými příjmy a malým dítětem stěhovat do menšího, už jen náklady na stěhování, kauci, placení nájemného dopředu.

Pokud jsi s dítětem v bytě trvale hlášená, požádala bych si o příspěvek na bydlení. Bude to dost o prsa, ale mohlo by se to zvládnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
660
3.1.20 16:41
@Sany80s píše:
Ne s 25 tisíci a nájmem 17 tisíc není možné vyjít.

Proč? Sice to není na vysakovani, ale vyjít se dá, i když musí mít všechno promyšlené. Zůstanou ji 2000 Kč na týden. A to je vlastně na jídlo a ošacení se dá pořídit v sekaci, pro mi i pro dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama