Kolik peněz vám dává přítel/manžel, když jste na mateřské?

Anonymní
26.2.21 22:08

Kolik peněz vám dává přítel/manžel, když jste na mateřské?

Dobrý den,
nevím do které kategorie tento dotaz zařadit. Ale chtěla bych se zeptat jestli vám partner dává nějaké peníze, když vy jste na mateřské a kolik? Můj přítel by všechny peníze hned rozfofroval, nekouká na ceny a tak jsme se dohodli, že mi bude peníze na nákupy posílat. Ale má teď furt řeči, že utrácim hodně, že mi dává dost a že tolik žádná ženská od chlapa nedostane. Já se snažím šetřit na čem se dá. On si pořád vymysli, abych mu koupila sladkosti a já nevím co všechno a pak se diví, že jsem tolik za ten měsíc utratila a nenasetrila. Kolik peněz tak utratite za měsíc?
Klidně anonymně, jen bych chtěla vědět jestli od něj chci opravdu tolik.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10985
26.2.21 22:12

Tak napiš ty částky, ať je o čem diskutovat, ne? Kolik ti posílá, kolik máš k tomu ty, kolik utratíš a co platíš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
199
26.2.21 22:14
@Anonymní píše:
Dobrý den,
nevím do které kategorie tento dotaz zařadit. Ale chtěla bych se zeptat jestli vám partner dává nějaké peníze, když vy jste na mateřské a kolik? Můj přítel by všechny peníze hned rozfofroval, nekouká na ceny a tak jsme se dohodli, že mi bude peníze na nákupy posílat. Ale má teď furt řeči, že utrácim hodně, že mi dává dost a že tolik žádná ženská od chlapa nedostane. Já se snažím šetřit na čem se dá. On si pořád vymysli, abych mu koupila sladkosti a já nevím co všechno a pak se diví, že jsem tolik za ten měsíc utratila a nenasetrila. Kolik peněz tak utratite za měsíc?
Klidně anonymně, jen bych chtěla vědět jestli od něj chci opravdu tolik.

Jakmile se mimčo narodí, tak z mateřské budu posílat skoro vše na společný účet, manžel taky, máme domluvu, že si necháme určitou (malou) částku jen pro sebe na to, co zrovna chceme si za pár měsíců z té částky našetříme :lol:, jinak jde vše ze společného účtu. Manžel na měsíc vybere nějakou částku a z té pak platíme nákupy. Z účtu se pak platí pojištění, energie, benzín, hypotéka. Neřešíme, kdo pošle kolik peněz, například, když já můžu poslat 10 000 a manžel 23 000.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14718
26.2.21 22:15

Hele dohodněte se, že ty kupuješ suroviny pro zajištění domácnosti a on ať má třeba 500 na měsíc na bonbony a spol. Evidentně je finančně negramotný a k tomu ještě prudí. A také je fajn vést si přesnou evidenci výdajů. Bych mu ty jeho pochutiny vyčíslila samostatně, aby viděl, kde ty peníze mizí. Náš rozpočet tu psát nebudu, utratíme docela dost. Ale už dávno nejsem na mateřské, starší dítě už je v pubertě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25957
26.2.21 22:19

Příjem nemám kromě přídavků na děti, vše chodí na manžela účet a já mám kartu. Utrácím kolik chci, kdy chci a za co chci. Měsíčně nevím :nevim: nemusím koukat co kolik stojí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3804
26.2.21 22:27
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4923
26.2.21 22:28
@pikola píše:
Příjem nemám kromě přídavků na děti, vše chodí na manžela účet a já mám kartu. Utrácím kolik chci, kdy chci a za co chci. Měsíčně nevím :nevim: nemusím koukat co kolik stojí

Tak to by mě zajímalo, jaký má tvůj manžel příjem. Já kdybych mohla utrácet kolik chci, kdy chci a za co chci a nemuset koukat kolik co stojí, tak mi 50 tisíc nebude stačit :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16123
26.2.21 22:30

Nedává mi nic. máme společné peníze bez ohledu na to kdo kolik přisype.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25957
26.2.21 22:33
@bigl píše:
Tak to by mě zajímalo, jaký má tvůj manžel příjem. Já kdybych mohla utrácet kolik chci, kdy chci a za co chci, tak mi 50 tisíc nebude stačit :mrgreen:

Muž má dobrý příjem, ale já mám rozum :nevim: nekupuju si kraviny jako značkový kabelky, za co utrácím je naše bydlení, děti a jídlo. Každý měsíc neutrácím, ale 50 klidně můžu taky když je potřeba. Taky mu kupuju oblečení teda, ale jemu stačí momentálně tepláky a triko, do práce jezdí na kole :mrgreen: auto jsme si koupili až teď, 5 let jsme ho neměli.

Dodatek manžela, prý každý měsíc 50 zmizí, ale ja si myslím, že to uplně jako moje vina není :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3804
26.2.21 22:37
@pikola píše:
Muž má dobrý příjem, ale já mám rozum :nevim: nekupuju si kraviny jako značkový kabelky, za co utrácím je naše bydlení, děti a jídlo. Každý měsíc neutrácím, ale 50 klidně můžu taky když je potřeba. Taky mu kupuju oblečení teda, ale jemu stačí momentálně tepláky a triko, do práce jezdí na kole :mrgreen: auto jsme si koupili až teď, 5 let jsme ho neměli.

Jo, to je teď takový aktuální vtip, že aby člověk neměl příliš mnoho oblečení a nebyl zahlcen věcmi, měl by vyřadit, co neměl už půl roku na sobě: no, muži zbylo doma pyžamo, tričko a dvoje trenky. :D

Pardon za OT.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.2.21 22:38
@nozu píše:
Hele dohodněte se, že ty kupuješ suroviny pro zajištění domácnosti a on ať má třeba 500 na měsíc na bonbony a spol. Evidentně je finančně negramotný a k tomu ještě prudí. A také je fajn vést si přesnou evidenci výdajů. Bych mu ty jeho pochutiny vyčíslila samostatně, aby viděl, kde ty peníze mizí. Náš rozpočet tu psát nebudu, utratíme docela dost. Ale už dávno nejsem na mateřské, starší dítě už je v pubertě.

Moje mateřská je 9300. 7500 platím z mateřské nájem. On posílá jak kdy ale pohybuje se to mezi 10 až 12 tisíci. Podle toho co vím, co platí a zplaci, tak to vychází na 12 tisíc. On vydělá cca 28 tisíc měsíčně. Takže by mu vlastně měly 4 tisíce zbývat, ale on mi tvrdí, že nic nemá, že mi vše dal. Ještě si pak odemne bere peníze na svačiny, nebo když jede s kámošema ven.
Nedávno z něj vypadlo, že si nechal 2 tisíce a vše už utratil. A to bylo tak 2 týdny po výplatě.
Já takhle do těch jeho peněz nevidím vůbec a když se začnou peníze řešit, není nejmilejší. Poslední dobou pozoruju, že je hrozně na peníze a kdyby mohl, nedá mi nic mi občas přijde.
Já z těch peněz co mi posílá kupuju i synovi mliko a plenky.

• Citovat
  • Nahlásit
4923
26.2.21 22:39

@pikola
Tak jste asi skromní. My teda nežijeme špatně, těch 50 měsíčně vydáme asi taky, šetřit nějak nemusím, ale nemůžu říct, že utrácím kolik chci, kdy chci a za co chci a že nemusím koukat, kolik co stojí. Tak mě právě zajímalo, kolik mají lidi, co toto napíší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2467
26.2.21 22:42

Muž mi dá na hraní 22% svého příjmu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25957
26.2.21 22:46

@bigl Tak kolik bere sem psát nebudu, ale má víc než je běžné… Máme co je potřeba, auto jsme neměli, protože jsme ho ve městě nepotřebovali, koupili jsme si nové. Na kole jezdí, protože je to tady nejrychlejší a do práce to má cca 5 km. Skromný zas tak nejsme, ale dost jsme dávali za zábavu a dost projíme. Já zas tak na hadry nejsem. Stejně to nemám ani kam s dětma nosit :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7336
26.2.21 22:46

@pikola tak zas tak velký přijem mít nemůže, když vám vyjdou přídavky na děti. Ty se dávají při nějakém pidi násobku životního minima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat