Kolik platíte za povinné a havarijní pojištění?

Anonymní
24.5.21 10:18

Kolik platíte za povinné a havarijní pojištění?

Ahoj,

chystáme se koupit auto, přemýšlíme o ojetém Superb combi, cca 3 roky starém za cenu kolem 500 000. ALE - když jsme si nechali u pojišťovny vyčíslit povinné a havarijní, vyšlo nám to na 46 000 Kč ročně.
Vím, že výše pojistného se odvíjí od ceny auta, motoru, bonusů řidiče, lokality atd. Bonusy máme nejvyšší, žijeme v Praze.

Ta cena nás docela překvapila, ne, že bychom na to neměli, ale čekali jsme cca 35 000 Kč, 46 je fakt dost na to, že máme auto na nákupy a výlety, do práce s ním nejezdíme. Máme malé dítě a čekáme druhé, proto potřebujeme velký kufr na dvojkočár a navíc manžel má 2 metry a nevejde se do “normallních” aut :(

Zajímá mě, zda podobné částky za pojištění taky platíte nebo jste se kvůli výši pojistného rozhodli pro nějaké “horší” auto.

Díky :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4375
24.5.21 10:23

To je nějaký divný… my platíme za 1,5roku starý Touran cca za 650tis 14 300,– Předtím Octavia III, 3 roky stará za 13tis., máme všechny bonusy a teda obě auta byly v benzinu 1,4 a 1,5tsi…

proč anonym? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10884
24.5.21 10:23

Za levnější, ale nové auto téměř bez bonusů, jsem platila téměř stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9732
24.5.21 10:24

To je pěkná darda. Nám to taky vycházelo na hodně, ale známý co dělá pojistky nám našel o hodně levnější. Po 2 letech sme pak havarijni stejně zrusili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1440
24.5.21 10:25

Jestli máte auto jen na nákupy a výlety a nebude ani nový, tak bych se na celý havarijko vykašlala :nevim: :lol:
Ale to je na vás, maximálně mužete zkusit ještě jinou pojišťovnu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.21 10:28

Ono to havarijko je potřeba, protože škodovky obecně se dost kradou, takže aby nám někdo ukradl auto za 500k, to si opravdu nemůžeme dovolit :(

No to koukám, že platíte 13k, tak že by to bylo tou lokalitou, že je to praha? Zkusíme se poptat i jinde, ale ta částka mi fakt vyrazila dech.

• Citovat
  • Nahlásit
37748
24.5.21 10:29
@Anonymní píše:
Ahoj,

chystáme se koupit auto, přemýšlíme o ojetém Superb combi, cca 3 roky starém za cenu kolem 500 000. ALE - když jsme si nechali u pojišťovny vyčíslit povinné a havarijní, vyšlo nám to na 46 000 Kč ročně.
Vím, že výše pojistného se odvíjí od ceny auta, motoru, bonusů řidiče, lokality atd. Bonusy máme nejvyšší, žijeme v Praze.

Ta cena nás docela překvapila, ne, že bychom na to neměli, ale čekali jsme cca 35 000 Kč, 46 je fakt dost na to, že máme auto na nákupy a výlety, do práce s ním nejezdíme. Máme malé dítě a čekáme druhé, proto potřebujeme velký kufr na dvojkočár a navíc manžel má 2 metry a nevejde se do “normallních” aut :(

Zajímá mě, zda podobné částky za pojištění taky platíte nebo jste se kvůli výši pojistného rozhodli pro nějaké “horší” auto.

Za 4 roky starého Superba platím komplet 10 ročně, mám velké slevy že známosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.21 10:32

Máme cca. 10 let starou Toyotu, nic extra (2 roky zpátky jsme za ní dávali 180 tis.), téměř žádné bonusy a platíme lehce přes 20 tis., ročně. Taky v Praze a přijde mi to taky ranec :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.21 10:32

Ahoj, já mám VW Passat combi 2.0 TDi, 125 kw, 4×4, v provozu od 2013. Moje první pojistka (dříve jsem měla pojistku na jiného člena rodiny, právě kvůli bonusu), je mi 28 let, bonus tedy žádný. Havarijní + povinné 20.000 Kč.
46.000 Kč je opravdu docela dost, co je v tom za motor? Takovou cenu platil za pojistku známý za úplně nové auto luxusní značky…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.21 10:34

To je nesmysl, nechte si to spočítat od finančního poradce nebo se koukněte na allianz na pojistku „jezdím málo, platím málo“. Za stejný auto platíme asi střetinu…

• Citovat
  • Nahlásit
9159
24.5.21 10:41

To je šílená cena. Určitě bych se podíval ještě jinde a nechal si to spočítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11020
24.5.21 10:57
@Anonymní píše:
Ahoj,

Tolik platím za auto v ceně 2 miliony :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1665
24.5.21 10:58

Nové auto v hodnotě 250 tisíc. Povinné a havarijní dohromady cca 8 tisíc (bez předchozích bodů u pojišťovny). Každopádně malé auto a malý objem motoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.21 11:02

To je brutální cena… ja si kupovala nove auto pred čtyřmi lety, cena 400, 1.2 a autosalon mi nabídl pojisteni asi za 17000, včetně gapu, kdy ti vrátí významnou část ceny auta při totalce /kradezi. Ostatní pojišťovny měli cenu okolo 22. Praha a žádné bonusy

• Citovat
  • Nahlásit
579
24.5.21 11:05

Divné. Osobně teda platíme jen povinné ručení. A to máme auto ( BMW, 9 let staré bude ) koupeno za 300 tisíc před 3 lety, obsah 125 kw. A kdybysme chtěli i havarijní, tak s pojištěním nás to vyšlo na 10 tisíc, z toho máme pojistku 3+- tisíce. Přes známého…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat