Kolik platíte za půjčku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.18 10:49
Kolik platíte za půjčku?

AHoj, potřebuji se zeptat.

Chtěla jsem koupit auto za 139 tisích s tím, že dám 20 tisíc akontaci a paní mi vypočetla nehoráznou částku 5 tis. měsíčně s přeplatkem cca 60 tisíc. To bylo na úvěr. Mě by zajímalo jestli jsou bankovní půjčky levnější. Mají tam kalkulačky, ale tim se nedá věřit a volat se mi taky nechce, to znám. Zajímalo by mě kolik platíte za půjčku 100 000 měsícně, chtěla bych to na 3 roky.

Reakce:
Kriss Tina
Kelišová 6966 příspěvků 20.12.18 10:54

Bankovní půjčky jsou určitě levnější. Já si teda půjčila 50 000 mám to na 2 roky a platím 2500 měsíčně. Přeplatim teda 10 000 z čehož nejsem nadšená (ale já si brala půjčku na mateřské, tak sem nedosáhla na tak výhodný úrok). Kdybych chtěla 100 000 na 3 roky platila bych cca 3 300 měsíčně.

Papaja32
Stálice 88 příspěvků 20.12.18 11:04

my máme na 5 let a platíme 200 tisíc za 3.500

Uživatel je onlineneila
Extra třída :D 11232 příspěvků 20.12.18 11:07
@Anonymní píše:
AHoj, potřebuji se zeptat.Chtěla jsem koupit auto za 139 tisích s tím, že dám 20 tisíc akontaci a paní mi vypočetla nehoráznou částku 5 tis. měsíčně s přeplatkem cca 60 tisíc. To bylo na úvěr. Mě by zajímalo jestli jsou bankovní půjčky levnější. Mají tam kalkulačky, ale tim se nedá věřit a volat se mi taky nechce, to znám. Zajímalo by mě kolik platíte za půjčku 100 000 měsícně, chtěla bych to na 3 roky.

a tohle je od lízingovky nebo od nějaké nebankovní instituce? Lízingovka do splátky obvykle započte i povinné ručení nebo pojištění. Snad ti vyčíslili kolik je jistina a kolik úrok, ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.18 11:13
@Anonymní píše:
AHoj, potřebuji se zeptat.Chtěla jsem koupit auto za 139 tisích s tím, že dám 20 tisíc akontaci a paní mi vypočetla nehoráznou částku 5 tis. měsíčně s přeplatkem cca 60 tisíc. To bylo na úvěr. Mě by zajímalo jestli jsou bankovní půjčky levnější. Mají tam kalkulačky, ale tim se nedá věřit a volat se mi taky nechce, to znám. Zajímalo by mě kolik platíte za půjčku 100 000 měsícně, chtěla bych to na 3 roky.

Bankovní půjčka bude pravděpodobně lepší. Banky mívají kalkulačky půjček online, tak to zkus projet. Nebo zajdi do své banky, jako klient bys měla mít výhodnější úrok. My zhruba tuhle částku platíme při půjčce půl mega s úrokem 5,9%. Anonym - finance

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.18 11:23
@Anonymní píše:

U RB primo pujcka(leasing) na auto. Mame to na 6 let a platime 1700 Kc a s havarijkem a povinnym rucenim 2360 Kc.
Pujcka 105 000 Kc.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.18 11:44
@Papaja32 píše:
my máme na 5 let a platíme 200 tisíc za 3.500

Mám to podobně, 180 tis za 3 tis měsíčně (plus 1800 se dávalo na ruku hned při sepsání)

anonym (jinak smazat) - finance

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.18 13:48

Máme 150 000,– na 6 let a platíme 3100,–

Janita3
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 20.12.18 14:36

Nerada bych byla, aby toto bylo bráno jako reklama, ale já jsem nadšená z půjček od Zonky. Lidé opravdu půjčují lidem, napíšes tam hezký příběh a různí lidé se na tvoji půjčku složí. Díky tomu, že nemají pobočky a tolik zaměstnanců, nejsou tam tak vysoké úroky. Sama jsem do jednoho projektu zainvestovala 200,– protože se mi strašně líbí ta myšlenka :srdce: Zatím půjčeno od nich nemáme, ale plánujeme refinancování stavebka k hypotéce.

Cibota
Povídálka 48 příspěvků 21.12.18 08:49
@Janita3 píše:
Nerada bych byla, aby toto bylo bráno jako reklama, ale já jsem nadšená z půjček od Zonky. Lidé opravdu půjčují lidem, napíšes tam hezký příběh a různí lidé se na tvoji půjčku složí. Díky tomu, že nemají pobočky a tolik zaměstnanců, nejsou tam tak vysoké úroky. Sama jsem do jednoho projektu zainvestovala 200,– protože se mi strašně líbí ta myšlenka :srdce: Zatím půjčeno od nich nemáme, ale plánujeme refinancování stavebka k hypotéce.

Ne to opravdu vůbec není ani nezní jako reklama :potlesk: :palec: a já jsem čínský bůh srandy :mavam:

Janita3
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 21.12.18 10:12

@Cibota Je pouze na zakladatelce, co si z toho vezme… Asi seš hodně blbej čínskej bůh srandy, kdyby si se tady tipu v diskuzi chytla, aniž by tě toto zaujalo :roll: Nemám naprosto jedinej důvod dělat jim tady reklamu. Jen už mě nebaví, jak odírají bankovní společnosti, který totálně odírají na úrocích, tak jsem holt dala tip na jinou možnost. Jestli s tím máš problém, klidně mě nahlaš :nevim:

sentax
Nováček 3 příspěvky 21.12.18 21:22

Banky bývají levnější. S půjčkami sjednanými přímo v bazaru mám špatné zkušenosti (naštěstí jen zprostředkovaně). Půjčka sjednaná v autobazaru měla sazbu RPSN 40 %, přičemž šlo o půjčku GE (dnes Moneta). Přitom GE v té době nabízela neúčelové spotřebitelské úvěry za cca 15 %. Využívají toho, že do autobazaru chodí mladí kluci, kteří hlavně koukají, jestli nemá auto stočený tachometr, ale pak podepíšou cokoli.

Takže silně doporučuji poohlédnout se předem po bankovních úvěrech.

cocomoon
Kecalka 259 příspěvků 26.12.18 17:25

Tak to čumím co jsou tu lidi ochotni zaplatit za auto.
např. za auto v ceně 150 tis zaplatit 223 tis. 8o
Nebo si k tomu vzít ještě havarijko abych to měl o to víc drašží.

Nedavno mě nabourali a potřeboval sem narychlo spašit auto a nechtěl sem se vydat ze všech peněz, protože zrovna rekonstruuju barák. Tak sem pučil 200 tis a došel si pro auto.
Už mám z půjčky 1/4 splacenou, takže ve výsledku přeplatím asi 15 tis.
Ale kdybych platil tak jak mám, tak podle papírů bych přeplatil za 47 měsíců 27,5 tisíce.
Půjčku jsem si bral normálně u air bank.
V životě by mě nenapadlo podepsat takovou zlodějinu jako splátky přímo v bazaru. To bych si raději koupil starou popelnici za 30 tis.

A poradím malý fígl. Kdybych si třeba chtěl půjčit méně, než 200 tis, tak nebudu mít úrok 6,9% ale 7,9% a v případě nižších částek ještě víc. Takže vždy si půjčit nejvyšší částku jakou mi dají, tím se dostanu na menší úrok a peníze které nepotřebuji v den čerpání ihned odeslat jako předčasnou splátku.
Budu mít pučeno třeba jen 80 tis, ale za super úrok.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová v problému, alkohol ji připravil nejen o prestiž, ale hlavně o práci

Bývala výbornou herečkou, muži ji milovali, pak svým zpěvem dělala radost... číst dále >

Rasta kočka dne: Hvězda České televize Tvarůžková změnila image a je to pecka!

Čokoládová kráska z České televize Zuzana Tvarůžková (35) si nechala udělat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >