Kolik potřebuje matka samoživitelka?

Anonymní
8.4.16 17:34

Kolik potrebuje matka samozivitelka?

Ahoj, chci se zeptat zkusenejsich, postaci mne a sestiletemu synovi po odecteni vsech vydaju 6 tis. nebo budeme zivorit? Dekuji!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

71473
8.4.16 17:36

No, to záleží, co už máš započítáno v těch všech výdajích :think: pokud i obědy ve školce/škole, dopravu, telefon a tak, tak budete v celkem v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10206
8.4.16 17:37

Jako 6000 na jidlo plus hygienické potřeby a popřípadě oblečeni? To sem přesvědčena ze mas na měsíc víc nez velká většina maminek :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3704
8.4.16 17:37

Já myslím, že to půjde, budete se muset uskromnit, ale záleží jaké máte nároky. Na dlouhodobější žití bych to asi nechtěla, ale určitě se to dá, tedy pokud to je opravdu po odečtení všech nákladů. Spíš je o to aby nepřišel nějaký nečekaná výdaj. Na tom potom veškeré uskromnění se ztroskotá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
8.4.16 17:38

Chápu to správě tak, že tech 6 tisíc ti prostě zbývá navíc? Že je můžeš měsíčně odložit? Pak je to celkem fajn

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
8.4.16 17:41
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat zkusenejsich, postaci mne a sestiletemu synovi po odecteni vsech vydaju 6 tis. nebo budeme zivorit? Dekuji!

no tak když zaplatíš všechny výdaje, tak živořit nebudete, ne? Protože už máš vše zaplaceno a těch šest tisíc si můžeš uložit nebo vyhodit z okna jen tak… živořili byste, kdyby vám nezbylo ani na všechny výdaje… :nevim: :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.4.16 17:43

Do vydaju je zapocteny nahej, energie, jidlo ve skole, telefon, TV.
Ze zbytku by bylo jidlo, drogerie, obleceni, doprava,..atd. Prave, ze se bojim tech nenadalych vydaju..lyze, zimni obleceni,…Sice byvaly slibil, ze na vetsi veci bude prispivat, ale ja tomu neverim. Se skolou taky prijdou vydaje, krouzky,..to se bojim, ze nezvladneme.

• Nahlásit
  • Citovat
3704
8.4.16 17:44
@Anonymní píše:
Do vydaju je zapocteny nahej, energie, jidlo ve skole, telefon, TV.
Ze zbytku by bylo jidlo, drogerie, obleceni, doprava,..atd. Prave, ze se bojim tech nenadalych vydaju..lyze, zimni obleceni,…Sice byvaly slibil, ze na vetsi veci bude prispivat, ale ja tomu neverim. Se skolou taky prijdou vydaje, krouzky,..to se bojim, ze nezvladneme.

Tak to se obávám, že je hodně napnuté teda :nevim: já myslela, že tam máš vše, včetně jídla, drogerky a dopravy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10206
8.4.16 17:46

No samozdrejme to na šetření na dovolenou neni. Ale moje Mamka byla sama se 3 Detma a musela to zvládat jeste s min penezma a přežili jsme :) teple jidlo bude mit kocka ve školce, tak v tydnu vařit nemusis a myslim, ze vam s klidem vyjde i na zmrzku :) neboj, do konce života sama nebudeš a pak to taky bude veselejší :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5808
8.4.16 17:47

Mam s dcerou 4,5 roku po odecteni bydleni, telefonu, internetu, sporeni, pojisteni, skolky cca 8000 Kc a zijeme si dobre.
Myslim, ze i s 6000 kc bych vyzila, ale uz by bylo min vyletu a povyrazeni pri nakupech. Obcas boty a nejaky kus obleceni koupi babicka.Ne,ze bych na to nemela, ale ona chce koupit pro radost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.4.16 17:49
@Jitusee píše:
No samozdrejme to na šetření na dovolenou neni. Ale moje Mamka byla sama se 3 Detma a musela to zvládat jeste s min penezma a přežili jsme :) teple jidlo bude mit kocka ve školce, tak v tydnu vařit nemusis a myslim, ze vam s klidem vyjde i na zmrzku :) neboj, do konce života sama nebudeš a pak to taky bude veselejší :kytka:
:,( :srdce: Dekuji za podporu, moc.
  • Nahlásit
  • Citovat
10206
8.4.16 17:52
@Anonymní píše: :,( :srdce: Dekuji za podporu, moc.

Vubec neves hlavu holka zlata, vyzit se z toho určite da :srdce: to mas 1500 na tyden a to se mi zda v pohode. Člověka to naučí šetřit, ale na zoufani to taky neni. A hlavne -jednou bude lip :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
75
8.4.16 17:56

Samozřejmě, že vyjdeš, když nebudeš plýtvat. Mám dvě děti a zbývají mi 3 000,– a taky mají děti vše co potřebují, včetně kroužků, dobrot a hraček. Ano nelezeme po hospodách na jídlo, ale když si ujasníš priority je to pro dva až až. Takže si s tím nelam hlavu. Bohužel z rozchodu zbohatne málo kdo. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.4.16 18:00

Tak dobre, jsem klidnejsi, dekuju! Jeste, aby dopadlo dobre vse okolo.

• Nahlásit
  • Citovat
3704
8.4.16 18:03
@Anonymní píše:
Tak dobre, jsem klidnejsi, dekuju! Jeste, aby dopadlo dobre vse okolo.

Je to asi o tom jak si to kdo umí představit. Já ne, ale to neznamená, že to nedáš :palec: určitě ano. Podle mě je dobré si vše i psát a zaznamenávat :palec: co kde a jak a co tě třeba čeká na placení. Mít prostě co největší přehled :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama