Kolik přibírala vaše miminka v porodnici po kojení?

42
9.9.21 17:49

Kolik přibírala vaše miminka v porodnici po kojení?

Ahoj, mám 2 dny starou holčičku a zítra bysme chtěli jít domů.. prý to bude podle přibírání po jídle. Kolik vážily a přibíraly vaše děti v porodnici po kojení a před kojením? A kdy vás pustili domů?

Jsem už úplně vystresovaná z toho, jak to v nemocnici chodí, jídlo otřesné, malou musím kojit jen 20 minut, i když má ještě hlad. Ráda bych už šla domů. Podepisovala jste některá reverz a odešly jste? Podotýkám, že já i malá jsme zdravé, malá hezky saje a přibírá po kojení.
Jen se narodila s porodní váhou 2600g.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7843
9.9.21 17:52

Podepsala jsem reverz 6h po porodu. Škoda že jsem to neudělala s prvnim dítětem. Bez domů a koj jak chce dítě. První tři dny dítě ubere na váze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27361
9.9.21 17:54

Koj dítě jak chceš ty a na jejich rady se vykašli :nevim: nikdo nad tebou asi se stopkami nestojí aby ti trhal dítě od prsa ;) mě třeba děti shodily obě kolem 10% což je úplně normální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
9.9.21 17:54

@mackA159 vážně? No mám největší chuť to udělat, vážně už jsem tady nastvana a ještě jsou zakázány návštěvy a jak mám hormony poplašené tak pořad jen brecim, ze už chci domů. Už chci abysme byli všichni pohromadě. A vážně mi vadí, ze nemůžu kojit podle sebe.
Takže myslíte, ze když mě nebudou chtít pustit podle váhy malé, tak že muzu podepsat reverz?
Nemůžou mi zakázat odejít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
9.9.21 17:56

@pikola já jsem ji právě po hodinovém kojení vážila, půlku kojení mi prospí, a sestra říkala, ze je to nějak moc. Tak jsem říkala, ze jsem kojila hodinu a ona ze to nesmím, ze musím maximálně 20 minut.
Ale přece jí dám najíst, když ma hlad, ne? Pak mi i dele spi a nechce jist po třech hodinách, jak tu po nás chtějí, ale je to usměvavé, spokojené miminko, tak o co jim jde 🤦🏼‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27361
9.9.21 17:59

@Taholka10 já nevím jak jsi moc o kojení před tím zjistila, ale novorozence je normální kojit skoro pořád kdy chce, tím se spouští mlíko. Navíc se tím uklidní. A taky neznám skoro nikoho kdo by kojila co 3 hodiny. Já dala 2 maximálně až do půl roku. Pokud si nejsi jistá skus si najít nějakou laktační poradkyní

Jinak nechápu tu seszru že kojíš moc dlouho, nebo že moc přibrala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
9.9.21 18:01

@pikola vadí jí, že jsem kojila moc dlouho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
9.9.21 18:02

A myslíte, že je ten reverz dobrý nápad? A že mi ho nezakážou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27361
9.9.21 18:02
@Taholka10 píše:
A myslíte, že je ten reverz dobrý nápad? A že mi ho nezakážou?

Tak jdeš zítra domu, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
9.9.21 18:04

@pikola pokud mi nezakazou reverz, tak bych šla. Nemůžou mi v tom zabránit, ne?
Když jsme obě zdravé a malá přibírá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
9.9.21 18:16

A kolik vám děti pribiraly po každém kojení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1539
9.9.21 18:22

@Taholka10 vůbec se nenech vystresovat. Taky mě s tím v porodnici prudili. Kašlala jsem na ně, dělala jsem si to podle sebe a za tři dny šla domů. Malej taky zhubnul, ale domů nás pustili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1763
9.9.21 18:26

@Taholka10 nikdy jsem dceru nevazila. Jen jednou, asi druhy den nebo kdy se vazi u sester. A to mi rikali ze super, ze mam mleka dost. Vic asi neni potreba, ne? A pozdeji mi na kojeni stacilo 10 minut. To ze mame vahu v porodnici na pokoji jsem zaregistrovala az pri odchodu. Ja si ji vazne nevsimla😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32759
9.9.21 18:39
@Taholka10 píše:
@pikola pokud mi nezakazou reverz, tak bych šla. Nemůžou mi v tom zabránit, ne?
Když jsme obě zdravé a malá přibírá.

Reverz ti nemůže nikdo zakázat. Naopak ty můžeš odejít bez reverzu, bez rozpouštěcí zprávy.
Přibírá ti? Máte vyšetření, co máte mít? Patičkový test, sluch, sono ledvin, kyčle, jestli u vás dělají? Jestli jo, jděte.

Jak píšou holky, koj podle potřeby. Přibývá? Neřeš váhu před a po každém kojení. Něco děti po porodu zhubnou, pak zas rychle přibírají.
Usne u kojení, dej jí spát a když se vzbudí za půl hodinky, nakoj zase. Nemá smysl, aby byla u prsu, když u toho chrápe. Ještě míň má smysl jí držet hlady, pokud chce dřív, než za tři hodiny, víc, než dvacet minut. Koj, jak dítě potřebuje :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
9.9.21 18:58

@Fiducia moc děkuji, ano, máme všechna vyšetření, jsme obě zdravé. Tak v tom případě už se jen do rána vyspím a pak mažeme domů. Už se nemůžu dočkat až budu věci dělat jen podle sebe a budeme mít klid a kolem sebe své blízké :srdce:
Moc děkuji za rady🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat