Kolik přibýváte v 6m za táden?

1044
11.12.10 22:40

kolik přibýváte v 6m za táden?

Chtěla bych se zeptat, jak vám přibývají miminka. Mně přijde, že naše malá přibývá moc málo. V pondělí měla 6m a má jen 6.64 a porodní váha byla 2.85. Za týden přibývá 100g a přitom papá po 3h 150ml UM a místo obědu má maso se zeleninou. Doktorka řekla, že je to ta nejspodnější hranice prospívání. Jinak je malá koc hodná a v noci spinká od 9-6 do rána. Poraďte, co udělat, aby přibývala víc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10706
11.12.10 22:44

a co jí dát víc UM? Já teda nevím kolik může, neboť kojím (a moje dítě přibývá poněkud více, v půlroce má tipem 9 kil :mrgreen: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
11.12.10 22:46

první měla v 6m 8.71kg a to byla na Sunaru, ale druhé pokud dám víc UM, tak to potom vyblinká

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
11.12.10 22:46

Vím, že sem to nepatří, ale hledám souvislosti… Protože jestli ty máš problém s přibýváním na váze a malá taky, pak je to prostě genetická dispozice a ta by se měla brát v potaz :nevim: Pokud teď máš problém s váhou jen přechodně, omlouvám se. Jen mě to tak napadlo, jak jsem četla tebou vytvořená témata hned za sebou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
11.12.10 22:51

No já jsem měla jeden čas i 60kg, ale pak přišly děti a od té doby max 51kg. A malinká ze začátku pořád blinkala a nepřibýrala vůbec. Spíš strádala. A to vypila jen 120 za 3h. teď pije 150ml, už neblinkáme, ale pořádně ani nepřibýváme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
248
11.12.10 22:54

moje mala ma 6 mesicu a 6,8 kg, za tyden pribyva asi 10 dkg vypije asi 200 UM, ma zeleninu i redene kase. kdyz se narodila mela 3,5 kg.
je ddrobnejsi nez ostatni deti, ale doktorka je v klidu. je fakt, ze se hodne hybe, uz leze a sedi, furt sebou mele.
takze jestli je tvoje taky mrstna, tak holt tu energii spotrebuje… a jak bylo receno hodne taky dela stavba tela rodicu.
jinak se rika, ze na pribrani jsou dobry rozmackany banany :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.12.10 22:55
Emilka1 píše:
Chtěla bych se zeptat, jak vám přibývají miminka. Mně přijde, že naše malá přibývá moc málo. V pondělí měla 6m a má jen 6.64 a porodní váha byla 2.85. Za týden přibývá 100g a přitom papá po 3h 150ml UM a místo obědu má maso se zeleninou. Doktorka řekla, že je to ta nejspodnější hranice prospívání. Jinak je malá koc hodná a v noci spinká od 9-6 do rána. Poraďte, co udělat, aby přibývala víc

Moje dcera měla porodní váhu 2770 a v 6ti měsících vážila 6660. A je naprosto v pořádku, dneska ve skoro 3 letech má přes 14kg a rozhodně už není žádný hubeňour. Nejde o to kolik přibývá, ale jak vypadá růstová křivka. Pokud se od začátku držela na 5.percentilu, tak by bylo spíš divné, kdyby najednou skočila např.na 95. Křivky najdeš ve zdravotním průkazu, v té brožurce úplně na konci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
11.12.10 22:56

banánky určitě zkusím děkuji za radu. Malá ještě nesedí, jen se neustále převaluje na bříško a pak na záda, podle toho, jak jí to je pohodlné. Snahu na lezení má, ale ještě jí to nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.12.10 23:00

A ty banány jsou na přibírání pro děti, či pro dospělé? Protože to bych musela vypadat jak balón. Sním denně aspoň 2 a v těhotenství jsem jedla až někdy 2kg denně. A přibrala jsem 13kg :nevim: Takže tomu bych moc nevěřila.

Jinak pro dospělé - v lékárnách se prodávají takové pitíčka, jmenuje se to Nutridrink. Dává se to v nemocnicích starým lidem, tzv. ležákům, co jsou kost a kůže. V lékárně určitě doporučí dávkování člověku, který nijak nestrádá, ale chce pár kil přibrat. Ale teda není to nejlevnější záležitost. 200ml za cca 40-50kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.12.10 23:03
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
11.12.10 23:06

děkuji za www stránky, zkusím v pondělí zajít do lékárny. Nevěděla jsem, že něco takového existuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
248
11.12.10 23:09

detska sestricka banany doporucovala pro mimi, ja to zatim nezkousela.
nejak jsem prestala tu nizsi vahu resit, prckova je spokojena a na percentilu se porad drzi na stejne urovni.
ale kdyz hodne blinkala, asi pred mesicem, zacala jsem ji UM zahustovat nutritonem na radu jedne mistni maminky, a to pomohlo. zacala jist vic a skoro neblinkala. ted uz to preslo uplne, i bez zahustovani nic nevyhazuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
11.12.10 23:14

my jsme byli od 4m na Nutrilonu AR do 4m jsem kojila a teď zkouším tak 2. týden Bebu a je to už bez blinkání, ze začátku jsem dávala Sunar, ale to se nemohla vykadit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7042
11.12.10 23:57

Emilko, já mylsím, že malá má váhu dobrou - říká se taky že by v půl roce měly děti mít dvojnásobek prodní váhy - což by dpovídalo ne? :wink:

a jak psaly holky, pokud i ty jsi štíhloun s drobnou postavou tak nemá být po kom :-D

my máme opačný „problém“ - já jsem kostry bytelné, dcera měla 4kila když se narodila :mrgreen:

dobrou a ten nutridrink určitě vyzkoušej! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
351
11.12.10 23:58

Emi:

ja teda svoje dite nevazila kazdy tyden, takze netusim… ale v pul roce mela moje mala 6,500g a to se narodila jako 4kilova :D

Byla jsi s ni urco na prohlidce, doktor neco rikal? pokud ne, tak bych se nebala a pokud nehubne, tak to neres… cim bude starsi, tim se bude vic hybat a logicky min pribyvat.. co uz umi? sedi?plazi se?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama