Kolik příkrmu a kolik potom UM?

89
9.9.19 16:53

Kolik příkrmu a kolik potom UM?

AHoj holky,
přišla jsem od pediatričky a jde mi hlava kolem. Vcera jsem zacali 5.mesic a jsme zrali na prikrmy. Chapu, ze zacit jednodruhem zeleniny, par lzicek, ale kolik pak dát miminku dopít UM? Ted pije 200ml 5× denne. O kolik bych mela snizit davku u UM behem krmeni prikrmy?
Absolutne v tom plavu, prosim, pomoooc :hug:
DIky!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

9.9.19 17:00

@Amiraa když syn snědl 150g zeleninového prikrmu, tak jsem mu mliko už nedala, dostal to zapít vodou anebo neslazenym čajem. Syn byl jedlik, takže jsme dávky um vynechali poměrně rychle. Ani jsem nezačala par lzickama, co snědl, to snědl a ze jedl dost :) nejlepší je dat na selský rozum a je to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22319
9.9.19 17:01

No já bych dala plnou a uvidíš kolik dopije. Oni toho moc nesní, většinou je to spíš takové ochutnávání něž jídlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1893
9.9.19 17:21

Já teda kojila, ale ze začátku bude chvíli prckovi trvat než si na příkrm zvykne, takže je možné, že ti nesni skoro nic nebo naopak všechno. Nejprve bych vysledovala jak to bude mít a dávala mu obvyklé dávky mléka a později to upravila dle zkušenosti. Moje malá třeba nemusí mrkev, ale miluje dýni, už od začátku mi mrkve dala tři lžičky ale dýni celou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
568
9.9.19 19:17

@Amiraa Tak ze začátku dáváš opravdu pár lžiček, takže to bych mu dávala dopít plnou dávku UM. Když jsem ze začátku dávala skleničky já (malé, 125 g), tak když mi dítě snědlo třeba půlku, tak jsem potom dělala adekvátní poměr UM - takže když ti na jednu dávku vypije 200 UM a snědlo by ti půlku skleničky (malé), tak uděláš cca 140 ml UM. Když mi potom dítě jedlo kolem 200 g příkrmu, tak už jsem dávala zapíjet pouze vodou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10720
10.9.19 06:39

Ja jsem tedy kojila, ale vzdycky po jidle jsem dokojila. Ze zacatku ti sni treba malicko, par lzicek, takze bych asi nechala a uvidis, co vypije..
Az ti sni plnou davku, tak bych mleko jiz nepodavala.
A kdyby jsi hledala inspiraci co vařit, je tu skupinka s recepty pro miminka Vaříme pro kojence a batolata ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama