Kolik přispíváte svým dětem vysokoškolákům?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.6.22 13:31

Kolik prispivate svym detem vysokoskolakum?

Kolik davate svym dospelym detem, ktere prezencne studuji VS? Vim, ze jine to bude, kdyz bydli doma a kdyz bydli mimo.
U nas - platim mu poplatky v byte (ten je muj) cca 3.500 a k tomu dostava 8k.
Prosim zachovat anonym, kvuli info o financich a sirsi rodine, diky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60024
26.6.22 13:35

Kolegyně platila synovi spolubydlení v Brně. To vycházelo 3 tis. + myslím, že měl na jídlo 3 tis.
Ale chodil celou dobu i na brigády. Aby si diskotéky, případnou piatiku a podobný rozmar financoval sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42659
26.6.22 13:38

To mě zajímá. Kluk bude bydlet doma a dojíždět, nějak nevím, kolik mu dát kapesné. Bude to mít jen pro sebe. Říkám si, 4000 měsíčně. S tím, že má vše zaplacené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55857
26.6.22 13:46

No, ja jsem zvedava. Bagrista miri na sever. Zatim jsme domluveni tak, ze nam rekne castku a my mu s manzelem budeme posilat kazdy pulku (doted mu tak posilame kapesne). On je hrozne skromny a chce si hned najit job.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19894
26.6.22 13:49
@jkra píše:
To mě zajímá. Kluk bude bydlet doma a dojíždět, nějak nevím, kolik mu dát kapesné. Bude to mít jen pro sebe. Říkám si, 4000 měsíčně. S tím, že má vše zaplacené.

V tomhle pripade bych navysila soucasne kapesne o cenu jizdneho a sup brigadnicit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1596
26.6.22 13:52

8 tisíc plus nájem? 8o 8o Mně máma platila kauci a první nájem a od té doby nic. Brigády a holt je studium taky dost o špagetách s kečupem, ne jenom o kalbách s kámoši…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42659
26.6.22 13:54
@Eemii píše:
V tomhle pripade bych navysila soucasne kapesne o cenu jizdneho a sup brigadnicit.

Jízdné mu koupíme Litacku. Brigádu má. Řekla jsem mu, že budu platit menzu, knihovnu, kurzy. Jde mi čisté o kapesné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16488
26.6.22 13:56

Mě rodiče financovali kompletně studia a hodláme to tak dělat i u svých dětí. Ceny jdou nahoru, ale ty částky mi přijdou v pohodě. Pokud si z 8 tis. platí vše do školy, jídlo a jízdné, je to tak akorát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
26.6.22 14:01

Ja to mam par let zpet ze strany vysokoskolaka. Bydlela jsem doma, dojizdela autobusem do vedlejsiho mesta.
Rodice mi platili doma bydleni, telefon, energie, castecne jidlo. Chodila jsem na brigady a tak jsem si jizdny (20 kc cesta myslim), jidlo ve skole, svoje nakupy obleceni a kosmetiky platila sama. Taky nejaky jidlo, protoze jsem chtela jist zdraveji a jinak nez bylo doma obvykly.
Kdyz jsem potrebovala vetsi vydaj, rekla jsem si o penize a nebyl problem.
U nas si naopak tata myslel, ze uz budu prispivat na bydleni ja, ale to by mi financne nevyslo. Ale tim, ze jsem si dost veci platila sama je to myslim vyvazeny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.6.22 14:12

12,500 8o
Tak já jen závidím. Dostávám 200 na týden, oběd mám dvakrát týdně, protože zbytek mám na dopravu, kterou zdražili. Jinak brigáda :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
57170
26.6.22 14:19

To asi záleží… V prvé řadě, jak jste na tom finančně vy. Taky kde dítě studuje, jak náročná (jak technicky, tak finančně) je škola a kolik času mu to zabere. Nerada bych, aby si jednou mé dítě muselo školu rozložit o dva roky déle jen proto, aby mělo čas na více brigád, když já bych mu mohla přispět více. Taky na jeho životním stylu a snaze - pokud bude poctivý student, zkoušky dělat povětšinou na pohodu, škole se věnovat, netrávit čas po hospodách na úkor školy a uvidím snahu si něco vydělat, ráda mu přispěji více, budu-li mít. Pokud bych viděla, že tráví většinu času někde s kamarádama, školu fláká a veškeré kapesné někde utratí za alkohol a k přívýdělku se taky moc nemá, bez problémů bych mu to zkrouhla, klidně i velmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7516
26.6.22 14:24

Dostala jsem 4 příspěvek a zbytek nákladu jsem si musela pokryt z brigad

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14442
26.6.22 14:38
@jkra píše:
Jízdné mu koupíme Litacku. Brigádu má. Řekla jsem mu, že budu platit menzu, knihovnu, kurzy. Jde mi čisté o kapesné.

aha, takže ty čtyři tácy jsou myšleny i bez obědů, ty bude mít zaplacené extra? no, já uvažovala o pěti, ale že by si z toho holka platila i obědy. :think: když se ptám holky, tak na mne kouká jak tydýt, proč jí jako obtěžuji s nějakými financemi, bydlí přece doma, tak proč jí furt vnucuju nějaký prachy… no, předpokládám, že se ono to nějak utřepe v září, říjnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.6.22 15:00
@jkra píše:

Co vse ma zaplacene krome bydleni a jidla doma?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.6.22 15:05
@prejeta_zaba píše:
8 tisíc plus nájem? 8o 8o Mně máma platila kauci a první nájem a od té doby nic. Brigády a holt je studium taky dost o špagetách s kečupem, ne jenom o kalbách s kámoši…

tak ja bydlela doma, to se pak tezko srovnava. On to ma na veskerou stravu, dopravu, to mi zas na mesic neprijde moc, vam jo? On na kalby neni, je spis sporivej.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat