Kolik procent nakažených covid-19 musí být hospitalizovaných

Anonymní
4.4.21 12:08

kolik procent nakažených musí být hospitalizovaných

Kolik procent nakažených musí být hospitalizovaných? Někde jsem četla že 20% ale přijde mi to nějak hodně.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
301
4.4.21 12:15

Co je to za dotaz? hospitalizuji se lide, kteri to nezvladnou doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20749
4.4.21 12:18
@Eva.asdfghjkl píše:
Co je to za dotaz? hospitalizuji se lide, kteri to nezvladnou doma.

no tak určitě je za rok, co epidemie trvá, známé, kolik % nemocných se musí hospitalizovat, je to docela regulérní dotaz
zakladatelko 20% to určitě není, ale kolik doopravdy, nevím - bylo to před nedávnem uvedeno na Seznamu, ale bohužel už jsem to zapomněla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1595
4.4.21 12:26

Odpoved neznam, ale vim od sestry (zdravotni sestra, aktualne na covid jednotce), ze je tam spousta hospitalizovanych, kteri do nemocnice nepatri. Jedna se o seniory, kteri se nemohou vratit do domovu pro duchodce, domu s pecovatelskou sluzbou apod, aby nenakazili ostatni. Tudiz jsou tam na doleceni, dokud jsou pozitivni na covid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5431
4.4.21 12:28
@stinga píše:
no tak určitě je za rok, co epidemie trvá, známé, kolik % nemocných se musí hospitalizovat, je to docela regulérní dotaz
zakladatelko 20% to určitě není, ale kolik doopravdy, nevím - bylo to před nedávnem uvedeno na Seznamu, ale bohužel už jsem to zapomněla

Když se situace zlepší a nebude už tolik lidí v nemocnicích, tak budou dovážet z domovů lehčí případy, aby bylo předepsané procento splneno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1230
4.4.21 12:31
@Uslava píše:
Když se situace zlepší a nebude už tolik lidí v nemocnicích, tak budou dovážet z domovů lehčí případy, aby bylo předepsané procento splneno?

Co to je zase za výkřik do tmy? Tady nikdo nic takového nenapsal a ani nenaznačil :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5431
4.4.21 12:33
@Nicole 1234 píše:
Co to je zase za výkřik do tmy? Tady nikdo nic takového nenapsal a ani nenaznačil :lol:

Nekřičím, ptám se. Kolem covidu jsem ani nešla, nemám s tím zkušenosti, proto se ptám. To se nesmí? Jestli víš, jak to je, tak mi to napiš a já budu ráda. Děkuji. Mě to taky nepřijde normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20749
4.4.21 12:35
@Uslava píše:

myslím, že zakladatelka akorát špatně formulovala otázku, která zní - kolik % nemocných ze všech nakažených se dostane do tak vážného stavu, že musí být léčeno v nemocnici?

• a toto % lékaři určitě znají, já to četla, ale zapomněla

také se ví, kolik % z hospitalizovaných zemře
statistika - nic víc, nic míň

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20749
4.4.21 12:36
@Uslava píše:

já myslím, že i tato varianta je možná, ne kvůli procentu, ale že do uvolněných nemocnic se dostanou i ty stavy, které to nyní musí zvládnout doma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1230
4.4.21 12:40
@Uslava píše:
Nekřičím, ptám se. Kolem covidu jsem ani nešla, nemám s tím zkušenosti, proto se ptám. To se nesmí? Jestli víš, jak to je, tak mi to napiš a já budu ráda. Děkuji. Mě to taky nepřijde normální.

Tak to je pouze statistický údaj a ne nějaká kvota, která se musí splnit. Přijde mě celkem úsměvné, že někdo nechápe, jak to je :lol:
Každopádně je možné, že pak se do nemocnice dostanou i lehčí případy (nejen Covidove), které se teď musí z důvodu přeplněných kapacit odmítat, i když za normálního stavu by to na hospitalizaci bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20749
4.4.21 12:48
@Uslava píše:

a jinak celkem závist a gratulace, že jsi kolem covidu ani nešla :palec: to za rok epidemie moc lidí říct nemůže, bydlíš někde na vysokých horách na samotě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
4.4.21 12:51

No dotaz zní dvojsmyslně… ale pokud jde o statistiku, tak neni to nahodou nekde na strankach ministerstva zdravotnictvi? a pokud ne, z cisel co tam jsou se to da vypocitat… ale je to jen statistika, tak bych to brala s rezervou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14095
4.4.21 13:04
@Anonymní píše:
Kolik procent nakažených musí být hospitalizovaných? Někde jsem četla že 20% ale přijde mi to nějak hodně.

Kdyz se podivas na dnesni pocty nemocnych a hospitalizovanych, vyjde ti asi 5%. Muzes si vyjet tydenni pocty a spocitat si to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30977
4.4.21 13:15
@Anonymní píše:
Kolik procent nakažených musí být hospitalizovaných? Někde jsem četla že 20% ale přijde mi to nějak hodně.

Je to aktuálně okolo těch 5%. Ta vyšší čísla byla ze začátku, když se ještě úplně nevědělo co s jak. Teď už hospitalizuji vyloženě jen toho, koho musí, nebo toho, o koho se nemá kdo starat. Spoustu lidí pustí domu s oxymetrem ať je příbuzní měří.

Takže jako odpověď - je to okolo 5%.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52917
4.4.21 13:25

To je těžký. Ví se počet lidí s aktuálně pozitivním testem. Dále počet lidí v nemocnicích pozitivních na covid. Ale - dost často v těch nemocnicích leží lidi pozitivní, kteří ale třeba vůbec nemají příznaky, ale jsou tam hospitalizovaní s něčím jiným a zároveň jsou pozitivní. A pak tam leží ti, kteří mají těžký průběh, ale dokud do nemocnice nedorazili, pozitivní test neměli (třeba proto, že na něj nešli). V reálu je pozitivních mnohem víc, než jich mělo pozitivní test, odhaduje se až dvoj či trojnásobek. Takže říct, kolik lidí z těch, kdo se nakazí covidem, nakonec skončí s těžkým průběhem v nemocnici, moc přesně říct nelze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat