Kolik si mám říct na pracovním pohovoru v CK?

189
30.7.21 19:19

Kolik si mám říct na pracovním pohovoru v CK?

Ahoj, zdravím Vás! Příští týden jdu na pracovní pohovor do Cestovní kanceláře. No, nebudu to zbytečně prodlužovat. Zájímá mě plat, a kolik si mám říct. Nejsem jouda kterej si řekne o životní minimum, ale zas to nechci přepálit :lol: - chci tu práci dostat. Předem se omlouvám za osobní dotaz, pokud někdo pracujete v Cestovce na pozici prodejce/kyně zájezdů, klidně i anonymně mi MŮŽETE napsat, jaká je tak cca ze začátku HM, nebo kolik jste si třeba řekli vy, a nebo i z druhé strany - kolik právě vy, chcete slyšet od vašeho budoucího zaměstnance. ;) Moje maminka vždy říká, ať si řeknu dost, že dolu můžu jít vždy.. Ale ja nevím no, co pro někoho je dost, pro mě může být málo :nevim: Zkrátka, jak se pohybuje plat v CK a kolik byste si tak řekli? ;) Čím více, tím lépe. Jo a dělala bych 12.h směny, krátký/dlouhý týden. Děkuji Vám všem! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
457
30.7.21 19:22

Známá mela v cestovce cca 18 000.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
30.7.21 19:23

@Elea9 Děkuji. Myslela jsem ze bych si o HM řekla tak 25k. ČM jsem si počítala a vyšlo by to na nějakých 20 820,– coč pro mě ideál, nevim jestli bych tim něco nezkazila teda :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11434
30.7.21 19:24

Jestli je v cestovce volné místo, tak proto, že za jejich malý plat to nikdo nechtěl dělat.
To bych si pomyslela, pokud to není místo po nějaké, co šla na mateřskou… do důchodu, apod..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
30.7.21 19:25

@LaPaloma Je to v OC v Praze ale proc nebo po kom misto je netusim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11434
30.7.21 19:28
@nickanonym píše:
@LaPaloma Je to v OC v Praze ale proc nebo po kom misto je netusim.

Tak sedět v OC je docela náročnější než v kanclu, kam se vchází z ulice + ty bacily od tisíců lidí - tam bych nešla ani náhodou pod svoje minimum, takže jestli máš jako minimum 25.000, tak si o ně řekni. Je to stejně podprůměrný plat, nemuselo by jim to být přespříliš. Je to jako bys brala 150,– Kč na hodinu a to se platí brigádníkům.
Takže moc to není.
K tomu by to chtělo aspoň něco navíc jako stravenky, 5 týdnů dovolená. Jinak by to nakonec za moc nestálo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
745
30.7.21 19:30

A nejdu oni fix+odmeny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2304
30.7.21 19:34

Prijde mi to jako nesmyslna otazka na pohovoru. Snad vedi, kolik svym zamestnancum plati, a ne ze daji kazdemu tolik o kolik si rekne na pohovoru. Takze ja bych si nerikala, naopak bych se zeptala jich, kolik nabizi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
491
30.7.21 19:36
@nickanonym píše:
Ahoj, zdravím Vás! Příští týden jdu na pracovní pohovor do Cestovní kanceláře. No, nebudu to zbytečně prodlužovat. Zájímá mě plat, a kolik si mám říct. Nejsem jouda kterej si řekne o životní minimum, ale zas to nechci přepálit :lol: - chci tu práci dostat. Předem se omlouvám za osobní dotaz, pokud někdo pracujete v Cestovce na pozici prodejce/kyně zájezdů, klidně i anonymně mi MŮŽETE napsat, jaká je tak cca ze začátku HM, nebo kolik jste si třeba řekli vy, a nebo i z druhé strany - kolik právě vy, chcete slyšet od vašeho budoucího zaměstnance. ;) Moje maminka vždy říká, ať si řeknu dost, že dolu můžu jít vždy.. Ale ja nevím no, co pro někoho je dost, pro mě může být málo :nevim: Zkrátka, jak se pohybuje plat v CK a kolik byste si tak řekli? ;) Čím více, tím lépe. Jo a dělala bych 12.h směny, krátký/dlouhý týden. Děkuji Vám všem! :srdce:

Zkus si trochu pogooglit, ale co jsem našla, tak tvá představa asi odpovídá.

https://prumerneplaty.cz/…ni-kancelare

Zkusila bych si říct třeba o 3k více, pokud nejsi hned po škole a máš nějakou praxi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
491
30.7.21 19:43
@hani28 píše:
Prijde mi to jako nesmyslna otazka na pohovoru. Snad vedi, kolik svym zamestnancum plati, a ne ze daji kazdemu tolik o kolik si rekne na pohovoru. Takze ja bych si nerikala, naopak bych se zeptala jich, kolik nabizi…

Můj manžel má svoji firmu a při pohovoru se ptá každého na jeho představu o mzdě. Je to pro něj důležitý ukazatel, protože když manžel plánuje, že na tu pozici by vyplácel třeba 35k hrubého a dotyčný mu řekne (aniž by znal manželovu představu), že si chce 45k, tak ikdyby pak na částku 35k přistoupil, pravďepodobně by nebyl dlouhodobě spokojený a časem by si hledal lépe placenou práci.
Další věc je, že manžel u kandidátů na jednu a tutéž pozici zohledňuje dosavadní zkušenosti a praxi v daném oboru, takže zkušenému člověku nabídne vyšší plat než člověku bez praxe.
Jen předem podotýkám, že takhle to dělá můj manžel, jestli je to běžné, není, dobré, špatné, netuším :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60874
30.7.21 19:45

Já myslím že oni mají už svou představu o platu jasnou. A kdyby se ptali řeknu si nejmíň o 30 000.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1471
30.7.21 19:53

Dělala jsem ve velkých i malých CK/CA.
Ještě před 3 lety - malá agentura 15 hrubého základ, bez stravenek, provizí a možnosti si vybrat v hlavní sezóně dovolenou.
Pak nástup na produkt manažera do jiné malé CK, 20 hrubého, plný home office, veškeré cesty do zahraničí zdarma, hrazené jazykové kurzy.
Pokud neděláš v Praze, kde v Blue Style berou manažeři 80 hrubého, nemáš šanci dostat se na více jak 20 základ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8594
30.7.21 19:53

@nickanonym Máš s touto prací zkušenosti? Máš dobré prodejní vlohy? Od toho bych se odpíchla.
Pokud vím, že budu pro cestovku přínosem-budu zajímavý prodejce, budu umět prodat, tak bych řekla, že 25 tis. je málo. Cenila bych svojí práci na vyšší plat.
Zda zkušenosti nemáš, nejsi ten typ člověka, co se nestydí, oslovuje lidi okolo, ale spíš uzavřenější člověk, který umí sepsat smloluvu, pokud někdo bude chtít zájezd, tak bych byla ráda třeba i za 20 tisíc.
Asi nejvíc fér by byl plat základ + procenta z prodeje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14547
30.7.21 19:55

Záleží na dalších benefitech - jak dovolená, stravenky, případně nějaká benefitní karta, kde máš taky odměny atd. Já bych si na Tvém místě řekla 28 tisíc. A uvidíš. Oni stejně vědí kolik dají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 19:58

V Praze je průměrný plat na kancelářskou pozici 40k hrubého, teda aspoň ja ho mám.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat