Kolik si mohu vydělat na Dpp smlouvu

Anonymní
28.1.20 12:37

Kolik si mohu vydelat na Dpp smlouvu

Ahoj maminky kolik si mohu vydelat na DPP!? Je to nejak omezene? A kdo plati zdravotni a socialni kdyz si vydelam min jak 9000 to si platim sama? Moc dekuji za odpoveď

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6479
28.1.20 12:41

Můžeš si vydělat kolik chceš, ale nesmíš přesáhnout 300 hodin za rok. Sociální není povinný. Zdravotní si zaplatíš sama, pokud nejsi třeba na rodicaku nebo v nějakým jiným stavu kdy to za tebe platí stát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6825
28.1.20 12:45

Není to nijak omezený. Jen max 300 hodin za rok a při překročení 10tis. zaměstnavatel odvádí sociální a zdravotní za vás. Do té částky si jej musíte hradit sama, pokud nemáte něco jinýho, z čeho by se to platilo nebo odvádělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
28.1.20 13:47

300 hodin za rok je limit, ale v praxi to funguje tak, že pokud oba chcete pokračovat a nechceš hpp, tak až toho dosáhneš a bereš dejme tomu 100 kc na hodinu, zaměstnavatel s tebou uzavře novou dpp s platem 150kc na hodinu a limit ti běží od znova. Pak jen zaměstnavatel upravuje počet hodin, abys vydelala těch původních 100 a ne tu ofiko vyšší sazbu.

• Citovat
  • Nahlásit
74893
28.1.20 15:23

@Lalelale Ne limit odznova neběží, je to 300 hodin na jednoho zamestnavatele a kalendarni rok. Pocet smluv nehraje roli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
28.1.20 16:12
@j.a.n.i1 píše:
@Lalelale Ne limit odznova neběží, je to 300 hodin na jednoho zamestnavatele a kalendarni rok. Pocet smluv nehraje roli.

Hele tak nevím, jestli se dělo něco, co mi uniklo, ale spolužáci chodili brigadnicit právě na dpp a jakmile někdo vyčerpal těch 300 hodin, zaměstnavatelé dávali novou smlouvu na v uvozovkách víc peněz. Nemají teda výjimku studenti? :think: ale jsem si jistá, že jak uběhlo 300 hodin, dělalo se toto.

• Citovat
  • Nahlásit
1085
28.1.20 16:17

@Lalelale Jak se odpracuje těch 300 hodin, tak se dává nová smlouva na DPČ. Ta je omezená počtem hodin za měsíc, které se nesmějí přešvihnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6479
28.1.20 16:20
@Lalelale píše:
Hele tak nevím, jestli se dělo něco, co mi uniklo, ale spolužáci chodili brigadnicit právě na dpp a jakmile někdo vyčerpal těch 300 hodin, zaměstnavatelé dávali novou smlouvu na v uvozovkách víc peněz. Nemají teda výjimku studenti? :think: ale jsem si jistá, že jak uběhlo 300 hodin, dělalo se toto.

Tak normálně se dělá, že se píše min hodin za víc peněz, ale určitě nemůže být nová smlouva na dpp když se přesáhne počet hodin za rok. To, že by to bylo za jiný peníze je jedno. Leda by měl ten zamestnavatel víc firem a psal to třeba na druhou, nebo zamestnanec na někoho jinýho, třeba dědu v důchodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
28.1.20 16:27

@JancaS84 tak to bohužel nevím, jestli to psali na jinou firmu. Ale v takovém případě nechápu, proč by plošně dávali novou dohodu na o něco vyšší hodinovou sazbu a pak to přepočítávali, aby to pořád vycházelo na původní sazbu. :think: ale je to teda šíleně let, možná se i něco změnilo

• Citovat
  • Nahlásit
Lalelale
28.1.20 16:28

@kačka39 nevíš, jestli tam je povinnost změnit sazbu? To by mohlo být ono možná

• Citovat
  • Nahlásit
1085
28.1.20 17:20

@Lalelale Myslím, že povinnost změnit sazbu určitě ne. Ale bylo by to možný, jak říkáš, protože je tam ten omezený počet hodin. Tak třeba aby mohli místo 80 hodin odpracovat 120 a dostali to zaplaceno. Většinou se studentům ta DPP dává na prázdniny, aby mohli makat neomezeně a ve školním roce DPČ, to stejně tolik hodin neodmakají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74893
28.1.20 18:53
@Lalelale píše:
@kačka39 nevíš, jestli tam je povinnost změnit sazbu? To by mohlo být ono možná

Zadne takova povinnost neni a hlavně to nejspíš nebyla dalsi smlouva, ale prostě upravili tu puvodni a fiktivně u ni navysili plat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
28.1.20 19:06

@kačka39 joo to bude nejspíš ono, už je to hodně dlouho :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.20 19:17

Holky mohu se zeptat jak by jste rešili tohle? Jsem na rodicáku a s bývalým zaměstnavatelem mám aktuálně DPP s jinou náplní než jsem měla predtím práci. Problém je, že těch 300 hodin ročně dám ani nevím jak už snád začátkem léta. Mám zájem pracovat dále, není to žádná těžká práce, mohu si napsat kolik chci hodin a nikdo se v tom nerejpe, pač dělám pro ně něco co vím jen já a případná náhrada by je vyšla mnohonásobně více, navíc by se zaučovala pár let. Takže mně nijak nehlídají v tom co a kolik si vykážu hodin. Takže si v klidu pracuji z domu a práci naceňuji tak od oka. Každopádně nevím co pak když budu už mít těch 300 hodin. Přejít na DPČ? Ta se pak daní standardně a platím si i sociální a zdravotko? A to i když na HPP jsem na rodičovské dovolené? Bohužel naže HR je v tomhle dosti neschopné, navím jim teď odešli všichni pracovnící ze dne na den a dočasně nám bude vše dělat externí firma, než se za ne najde zástup. A ta dělá jen to s čím přijde zaměstnanec - tj sama neporadí jak řešit tuhle mojí situaci. Anonym prosím jen kvůli tomu, že mně tu dost lidí zná osobně :) Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat