Kolik si mohu zvolit RP?

Anonymní
20.3.20 12:14

Kolik si mohu zvolit

Dobrý den kolik si mohu tak max. zvolit RP? Na matiku jsem byla celkové blbá a nějak to nechápu, můj DVZ je podle dopisu 676kč a za 5měsíců se mi narodí mimčo takže mi do vybraní zbývá 112560 a nevím kolik si mohu max. zvolit protože 22512 na těch 5m. Mi asi neuznají :? Je tu někdo kdo by my s tím mohl pomoci?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2060
20.3.20 12:23

Maximální měsíční částka je 70 % 30násobku DVZ (denního vyměřovací základu) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6450
20.3.20 12:29
@Anonymní píše:
Dobrý den kolik si mohu tak max. zvolit RP? Na matiku jsem byla celkové blbá a nějak to nechápu, můj DVZ je podle dopisu 676kč a za 5měsíců se mi narodí mimčo takže mi do vybraní zbývá 112560 a nevím kolik si mohu max. zvolit protože 22512 na těch 5m. Mi asi neuznají :? Je tu někdo kdo by my s tím mohl pomoci?

Co zkusit zavolat na urad? Tam ti to hned spocitaji a reknou, jakou max. Castku muzes cerpat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.3.20 12:42

Bohužel na úřadě mi řekli ať si to vypočítám sama, ale 3O násobek DVZ mám 20280, ale nemám páru jak je to s těmi procenty dál jsem se nedostala teda :lol: jestli to správně chápu tak 7O% z toho VZ 20280 je ta částka kterou potřebuji tedy vědět 8o

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.3.20 12:50

Ano. Mám DVZ podobný - teď z částečného úvazku a beru okolo 14 tisíc
Pokud bych chtěla víc, musím zažádat přes manžela, který má větší plat. Ale mě se to nechtělo vybehavat :mrgreen: na těch par mesicu

• Nahlásit
  • Citovat
20.3.20 12:52
@Anonymní píše:
Bohužel na úřadě mi řekli ať si to vypočítám sama, ale 3O násobek DVZ mám 20280, ale nemám páru jak je to s těmi procenty dál jsem se nedostala teda :lol: jestli to správně chápu tak 7O% z toho VZ 20280 je ta částka kterou potřebuji tedy vědět 8o

vychází mi to na 14196 korun

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4296
20.3.20 12:53

Vychází mi to na 14 196 Kč. Ale je mi divný, že ti řekli, ať si to spočítáš sama, mně naopak řekli, ať přijdu s tím papírem DVZ a částku že do formuláře doplníme spolu, až jim to tam vyplivne počítač.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.3.20 13:01

Tyjo to není moc to mi stát spapá 41580 :thinking: a přes toho manžela to funguje jak? Ten můj má ve smlouvě uznané jen minimum takže bere nějakých 10500 to bych si asi moc nepomohla co :?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.3.20 13:02

Bohužel já tak na ně asi pusobim všude :lol: vždy když jdu něco řešit tak mě odbydou ať si to vypocitam sama že nemají v popisu práce to počítat za mě :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
20.3.20 13:07

Sami papáte od státu. Manžel prijmy nacerno, dane neplati, danove bonusy doufam cerpa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2060
20.3.20 13:10
@Anonymní píše:
Tyjo to není moc to mi stát spapá 41580 :thinking: a přes toho manžela to funguje jak? Ten můj má ve smlouvě uznané jen minimum takže bere nějakých 10500 to bych si asi moc nepomohla co :?

No to nepomůže. Manžel by musel mít vyšší plat.

U mě státu “propadne” ještě víc.
Ale neřeším. Kvůli tomu jsme si děti nedělali, ze?
Je fajn, ze stát dává tolik, v jiných zemích není ani to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2155
20.3.20 13:20
@Anonymní píše:
Bohužel já tak na ně asi pusobim všude :lol: vždy když jdu něco řešit tak mě odbydou ať si to vypocitam sama že nemají v popisu práce to počítat za mě :roll:

předpokládám, že jsi brala mateřskou těch 14 tis, co ti tady holky napsaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1527
20.3.20 13:21
@Anonymní píše:
Tyjo to není moc to mi stát spapá 41580 :thinking: a přes toho manžela to funguje jak? Ten můj má ve smlouvě uznané jen minimum takže bere nějakých 10500 to bych si asi moc nepomohla co :?

A na materskou nejdes? Melas to resit driv, skoda  :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3284
20.3.20 13:57
@Anonymní píše:

No tak vam tech 40 tis propadne no a u manzela mate smulu. Muzel by mit normalni vyplatu a ne ojebavat stat na danich atd. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.3.20 15:22

@matkabagristy neřekla bych že papame od státu ;) přítel i když je svářeč tak šel dělat brusiče pod agenturu a tam jiná možnost jak platit není a zrovna jsme se přestěhovali do města kde jinou práci nemůže sehnat takže tak, nemluvě o tom že mi stát neuzná žádný příspěvek a ani porodné jsme nedostali

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama