Kolik si mužů přivydělat při rodičáku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kikeciperka
Kecalka 171 příspěvků 29.05.19 22:11
Kolik si mužů přivydělat při rodičáku

Zdravím :mavam:
Mám dotaz, sehnala jsem si brigádu, 20 hod týdně, někdy i víc hodin.. jenže vůbec nevím kolik si mužů přivydělat abych nepřišla o rodičák :?

• k tomu jsem dostala i prohlášení poplatníka daně z příjmu, bylo mi řečeno že to podepisovat nemusím… mám to podepisovat, nebo to mám nechat tak?

Děkuji moc za vaše odpovědi :hug:

Přečtěte si článek: Rodičovský příspěvek 2019: Aktuální informace

Reakce:
janickaIII
Závislačka 4072 příspěvků 29.05.19 22:21

@kikeciperka vydelat si muzes kolik jsi schopna. Musis jen dodrzet, ze dite do 2 let nesmi do zarizeni na dele jak 46h/mesicne. Prohlaseni podepisovat nemusis, ale pak se ti nebude pocitat sleva na poplatnika. Co mas za smlouvu? (DPP, DPC nebo klasika). A pozor nesmis mit podepsane prohlaseni na dvou mistech.

Petule030
Kelišová 5879 příspěvků 29.05.19 22:24

Myslím, že to není nijak omezené. Klidně bys mohla být zaměstnaná na plný úvazek a pobírat rodičák (ne mateřskou). Jen je to o daních z toho výdělku. Od nějaké částky se ti strhávají.

lampicka11
Závislačka 3654 příspěvků 29.05.19 22:25

Kolik chceš.

kikeciperka
Kecalka 171 příspěvků 29.05.19 22:47

@janickaIII malá má 14 měsíců takže ji nechci dávat do jesli či do školky, takže ji bude na střídačku hlídat přítel a mamka :) smlouvu mám na DPP, takže když podepíšu daň z příjmu takže nepřijdu o nic jo? Ja jen že furt se ty zákony mění tak aby neřekli vydělávate a hlídání mate tak vám odebereme rodičak, nedivila bych se protože když viděli kolik vydělává přítel tak mi ani rodičak nechtěli dat :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.19 23:01
@kikeciperka píše:
@janickaIII malá má 14 měsíců takže ji nechci dávat do jesli či do školky, takže ji bude na střídačku hlídat přítel a mamka :) smlouvu mám na DPP, takže když podepíšu daň z příjmu takže nepřijdu o nic jo? Ja jen že furt se ty zákony mění tak aby neřekli vydělávate a hlídání mate tak vám odebereme rodičak, nedivila bych se protože když viděli kolik vydělává přítel tak mi ani rodičak nechtěli dat :D

Cože? Nesmysl. Přítel vydělává kolem 1mega ročně a rodičak mi dali úplně s klidem :nevim:. Na to snad máš nárok 8o

janickaIII
Závislačka 4072 příspěvků 29.05.19 23:11

@kikeciperka nee nic ti nevezmou i kdyz by sis vydelala 10mil za tyden. Jedina podminka jsou ty jesle do dvou let veku ditete. To prohlaseni ma vliv jen ciste na vydelek, ze kdyz ho nepodepises nebudou ti uznavat slevu na poplatnika (cca 2250,–/mes), ale to si pak muzes uplatnit v priznani na konci roku. Prohlaseni poplatnika nema na RP zadny vliv. Takze pokud mate vyresene hlidani neni co resit. Jo a s tim, ze by ti nemeli dat RP, protoze pritel vydelava hodne… snad z toho plati dane a ty jsi z vydelku take odvadela dane a odvadet je budes i z tehle sml. tak proc nedostavat aspon to minimum. Omlouvam se, ale existuje sposta „vyzirek“, kterym neni stydno se prihlasit o kdejaky prispevek a dosahnout na nej treba i podvodem.

kikeciperka
Kecalka 171 příspěvků 30.05.19 00:02

@janickaIII jo takhle, už jsem to pochopila :mrgreen: :lol: takže když si to teď nepřiznám ty daně tak mužů ke konci roku si je nechat vyplatit, chápu to dobře?

To je dlouhý příběh…když jsem šla po porodu na úřad tak v rodném listě ještě nebyl napsaný přítel a tak mi říkali že si mužů peníze navyšovat jak chci ja sama, po týdnu už byl přítel napsaný v rodném listě a ja šla opět na úřad tam už ale po mě chteli kolik přítel vydělává když jsem jim řekla od 25-30 tis tak mi narovinu řekla že nemám nárok absolutně na nic, žádný příspěvek na dítě apd… nemám nárok ani na příspěvek na bydlení protože bydlíme v družstevním… tohle je kapitola sama o sobě, a nezajímá je kolik nám zbyde z těch 25-30 tis.. nějakých ani ne 15 tis(priteluv plat) někdy máme na měsíc 10tis.. +rodičak 6111kč který se taky rychlé rozkutali… takže ja mám smůlu protože přítel děla přesčasy aby jsme vůbec vyžili a nikoho nezajímá že dáváme za nájem pomalu 10tis, všelijaké pojistky apd..
tak proto se raději ptám aby mě ještě neokradli.

janickaIII
Závislačka 4072 příspěvků 30.05.19 00:12

@kikeciperka aha, tak prispevky jsou uplne mimo RP a tam by te snad nemeli „okrast“. ;)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66510 příspěvků 30.05.19 07:26

@kikeciperka Nejak nevidim důvod, proc bys taky mela mit prispevek na bydleni nebo pridavky na deti, kdyz mate prijmy vyssi, nez je definovana hranice. Ale nekecej, ze ti nekdo nechtěl dat rodicak…

Váš příspěvek
Reklama