Kolik stojí měsíčně příkrmy?

681
30.3.16 18:56

Kolik stojí měsíčně příkrmy

Hezký den,
chystáme se na novou fázi, a proto mám otázku - kolik vás měsíčně celkově stojí jídlo pro prcka po kompletním zavedení příkrmů? Tedy cca od toho 6./9. měsíce.
Jde mi tedy o dobu, kdy už jí prcek přesnídávky, jogurty, kaše, masozeleninu s masem, ovoce, křupky a ještě pije mlíčko. Nejí tedy ještě to, co ostatní doma.
Potřebuji vědět, kolik nachystat do obálky ;)
Napište, prosím, jestli kojíte nebo dáváte UM a jestli něco z příkrmů připravujete doma, nebo kupujete hotové.
Moc děkuji, alespoň si udělám představu :palec:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13494
30.3.16 19:01

Kilo mrkve dvacku kilo brambor patnáct, jedna dýně čtyřicet, zpočátku mu takový množství stačí na měsíc.
Bych si nachystala tak stovku. :mrgreen:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
681
30.3.16 19:03
@Talitha píše:
Kilo mrkve dvacku kilo brambor patnáct, jedna dýně čtyřicet, zpočátku mu takový množství stačí na měsíc.
Bych si nachystala tak stovku. :mrgreen:

Jak jsem psala - ještě přesnídávky, kaše, ovoce, mléko, jogurty - jde mi o dobu po zavedení všech příkrmů…

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
30.3.16 19:04

Tak pokud ti to obdobi vyjde na leto a budes hodne varit, tak to je jine nez kdyz kazdy den kupujes 3 sklenicky.

pak taky zalezi, jestli mas vlastni zahradku nebo podobny zdroj v okoli a kde kupujes maso. kdyz jsem detem dopravala kousek jehneciho, kraliciho atd. tak to nestalo malo a vetsinou vyjde levneji s tim koupit sklenicku.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22750
30.3.16 19:07

Jo, na oběd stovku, a co ten zbytek?
Já teda osobně nevím, nikdy jsem to nepočítala. Někdy jsem koupila přesnídávku (100% ovoce) co vyšla na 10-12Kč za kelímek, někdy jsem dělala z čerstvého nebo mraženého. Někdy jsem koupila skleničku masozeleninovou (cca 25Kč) někdy fakt stačil jeden bramborek a půlka mrkvičky. Kaše jsem dávala ze zdravé výživy, ty vyšly tak na 30 Kč a bylo to na několikrát. Kojila jsem do roku. Jogurty jsem kupovala Holandii (velkou, v akci kolem dvacky, i méně), někdy choceňský nebo jiný (tak 15-18kč za kelímek).
Teď občas koupím ty kapsičky 100%, je to fajn na cesty, na výlety, kupuju když stojí kolem 14-16Kč.
UM jsem kupovala až od roka, stávalo kolem 130-160Kč a vyšly tak tři krabice na měsíc.
Počítala bych aspoň 50Kč na den, takže 1500 na měsíc.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
30.3.16 19:08
@Talitha píše:
Kilo mrkve dvacku kilo brambor patnáct, jedna dýně čtyřicet, zpočátku mu takový množství stačí na měsíc.
Bych si nachystala tak stovku. :mrgreen:

asi ji slo spis o dobu, kdy davas uz vic veci. ale pocitat se mit to fakt nechce - testoviny, ryze, zelenina vyjde na par korun. drazsi je ovoce, maso. plus nejake vajicka atd. ale ono vetsinou diteti udelas bokem neco z toho, co delas pro zbytek rodiny, i kdyz jeste varis zvlast.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22750
30.3.16 19:10

Jako maso jsem kupovala zpočátku masové jednodruhové malé skleničky, vyšla jedna na 40-50Kč a bylo to nadvakrát, natřikrát. Takže ty masové obědy byly dražší. Taky jsem měla koupené bio krůtí, naporcované po 20-30g v mrazáku. V zimě jsem kupovala mraženou zeleninu, některou bio, některou ne (většinou Frosta nebo Bonduelle, velké pěkné kusy).

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13599
30.3.16 19:10

Tohle se nedá napsat. Každá dáváme dítěti něco úplně jiného - někdo jogurt za 4 Kč a někdo za 20 Kč. prostuduj si, co děti jedí, objedi si obchody a podívej se, co bys dítěti dávala ty a podle toho si to spočítej. masozelenina stojí cca 25 - 40 Kč (možná i víc, záleží na velikosti i složení a zda je bio nebo ne). Tu dáváš každý den k obědu. Jogurt počítej tak 17 K4 (a nebo se dá koupit velké balení bílého a to odebírat a přidávat domácí marmeládu. Pak tě jedna porce vyjde tak na 5 Kč). ovoce malá porce vyjde cca na 25 Kč. Možná jsou už ty ceny někde jinde, mám už děti velké. Pak počítej třeba instatní kaše na večeři - opět je obrovský rozdíl v cenách - 12 - 50 Kč…

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.16 19:11

Synovi je 13m, je nejedlík, hlavně se kojí :-), snad mě za jeho jídelníček ostatní neukamenují. :mrgreen:
Snídaně - kojení, kousek loupáku nebo křupky nebo suchý rohlík
svačina - kousek ovoce (půl banánu/jablka nebo hotová přesnídávka, sní pár lžiček, zbytek já. Stačí ty v kelímku co se prodávají ve čtyřbalení za cca 40 Kč)
Oběd - masozelenina, jedna sklenička vydrží tak na dva dny, většinou teda vařím doma (mrkev, brambor, dýně, fenykl… kupuji maso z farmy, je dost drahé, ale sní toho fakt málo)
Svačina - kojení, to co na snídani, někdy ovoce nebo zelenina (ale sní nula nula prd)
večeře - sní decku nemléčné kaše z MM, pytlík stojí tak 50 Kč
Na noc kojení

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2421
30.3.16 19:12

Opravdu hodně záleží, co máš svého. Mrkev, brambory, dýni, cuketu, králíky jsme měli od rodiny, z toho jsem vařila příkrmy nejčastěji, takže vše zadáčo. Z jablek jsem dělala přesnídávky, ale ty jsem i kupovala, ale taky ne každý den. Děcka pily od roka Sunar (dvojčata), takže plíny, sunar, nějaké kukuřičné křupky, piškoty, banány, to se nedá říct, na kolik to vyjde. Každý to má jinak.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
681
30.3.16 19:17
@andelka83 píše:
Jo, na oběd stovku, a co ten zbytek?
Já teda osobně nevím, nikdy jsem to nepočítala. Někdy jsem koupila přesnídávku (100% ovoce) co vyšla na 10-12Kč za kelímek, někdy jsem dělala z čerstvého nebo mraženého. Někdy jsem koupila skleničku masozeleninovou (cca 25Kč) někdy fakt stačil jeden bramborek a půlka mrkvičky. Kaše jsem dávala ze zdravé výživy, ty vyšly tak na 30 Kč a bylo to na několikrát. Kojila jsem do roku. Jogurty jsem kupovala Holandii (velkou, v akci kolem dvacky, i méně), někdy choceňský nebo jiný (tak 15-18kč za kelímek).
Teď občas koupím ty kapsičky 100%, je to fajn na cesty, na výlety, kupuju když stojí kolem 14-16Kč.
UM jsem kupovala až od roka, stávalo kolem 130-160Kč a vyšly tak tři krabice na měsíc.
Počítala bych aspoň 50Kč na den, takže 1500 na měsíc.

Moc diky! Super napsano :palec:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
681
30.3.16 19:19

Sve zdroje bohuzel nemame zadne…

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
30.3.16 19:23

@knupka kluk (témeř 9m) na UM, pije rano a vecer 240ml, takze tu plechovku za 400 ma na 10 dni. Tj 1200/mesic.
Dopo ma banan, jablko, hrusku, podle toho co mam v lednici - kupuju ovoce pro nas, z toho jíme vsichni. Jeho ovoce vyjde cca tak na 300/mesic max.
K obědu ma nekdy sklenicku (kupuju babylove cca 25/ks) a obcas varim. Varim taky z toho, co mam - mrkev, brambor, špenát, dyne, petrzel, bataty, maso kdyz mam dobry hovězí, jinak radsi bez masa. To muze vyjít tak na 700/mesic. No a odpoledni svacu je jogurt hollandia, kupuju ten kilovej kybl, stoji asi 60 korun. Jíme ho ale i my. Kase nevedem.
Nevim, nikdy me nenapadlo takhle pocitat. Jestli si chces neco na to šetřit, tak se podle me da navařit do mrazáku to, co rozumne nakoupis v akcích, pak bych si odlozila tisicovku mesicne.

EDIT: jsem napsala, ze je plne na um a přitom ji i jiny veci :lol:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2887
30.3.16 19:29

To tezko predem spocitas. Muze to byt zravec beze dna a jeden jogurt bude malo. A taky mu jogurt nebude chutnat vubec. Stejne to mas s prikrmem.
Obecne se uvadi, ze plna porce pro mrne je 70g zelenina a 30g maso (snad si to pamatuju dobre) Tak kdyz budes varit je to par korun. Kdyz to budes kupovat ve sklenickach, tak o hodne vice.
Ovocne presnidavky- koupim pul kila jablek/hrusek/boruvek rozvaris, rozmixujes a zavaris.
Krupky, za baleni dvacka. Muze vydrzet mesic, tyden.
Casem pecivo, lucina, nevarene ovoce.
Tezko odhadovat. Ale ono bude ten narust postupny, plizive narustajici :lol:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
30.3.16 19:32

Jak píšou holky, spíš si sama vysleduj, kolik čeho dáváš, za kolik to kupuješ, atd. U nás se třeba obálky nevedou. Kupuje se dle potřeby a z toho se vaří, dělají svačiny, atd. Takže vím akorát tak měsíční cenu za UM, víc ne :mrgreen:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama