Kolik stojí mimino?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Monika_mimi
Nováček 2 příspěvky 18.03.18 09:25
Kolik stojí mimino?

Ahoj, s přítelem bychom si chtěli pořídit dítě. Bohužel nejsme na tom finančně zrovna nejlíp. Zajímalo by mě, kolik máte mateřskou a jak s ní vycházíte? Taky jestli si někdo počítáte výdaje jen za dítě, abych měla aspoň trochu představu.. Díky moc :)

Dále (když už tu píšu) bych Vás chtěla poprosit, zda byste byly tak hodné a nepomohly vyplnit mé známé dotazník k diplomce, je fakt max na 2 minuty a moc ji tím pomůžete! Děkuji. https://limesurvey.econ.muni.cz/…st/Y/lang/cs

Příspěvek upraven 19.03.18 v 12:12

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Rive
Ukecaná baba ;) 1008 příspěvků 18.03.18 09:36

Tak mateřská je zhruba stejná jako čistá výplata, pokud nevyděláváš nějaké větší peníze, tam se to nějak krátí.
Rodičák si můžeš navolit sama.

Mimino nás nestálo nic, udělali jsme si ho sami.
Výbavička se dá pořídit levně, kámoška se se vším vešla do 12 tisíc.

Krom oblečků, kterých ale máme málo, protože dítě roste jako drak, plenek, které nakupuju ve velkém, olejových ubrousků a ostaní kosmetiky, nic moc pro mimino nekupuju; takže zatím není moc drahé, ale dvouletá už se prodraží víc, no a co teprve až půjde do školky, školy…

Natálka26
Kelišová 5336 příspěvků 18.03.18 09:37

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: kolik stojí mimino :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Randál, tedy aspoň ty moje. Zprvu nic moc, jen pleny, krém a něco na opruzeniny, par oblečků a to je všechno pokud kojíš. S věkem to, ale teprve začíná být sranda, to už jsou boty, bundy aspoň dvě, to samé kombinézy, vlastně všechno už je pak dražší a potřebuješ aspoň dvě vydání - na doma - do školky.

Nemám jen výdaje za dítě, ale pamatuji si, že pleny 1000/měsíc, 1200 um /měsíc, kosmetika cca 500-600/měsíc.

S mateřskou jsem asi vyšla, ale je pravda, že jsem nebyla v tvoji situaci tak jsem to ani nepočítala na co mi stačí a na co ne. @Monika_mimi

vertunka
Závislačka 4158 příspěvků 18.03.18 09:38

Pokud na tom nejste financne nejlepe, tak s ditetem pockejte. Nejlepe zacit setrit a pak s dostatecnou rezervou si poridit ditko. Sice ti tu urcite budou lidi psat, ze dite vlastne nic nestoji, ze bse muzes poridit v bazarkach apod. Coz je sice pravda, ale i to neco stoji. Dale plinky a treba UM - to je velice draha sranda.

nozu
Extra třída :D 11281 příspěvků 18.03.18 09:40

U nás byly startovací náklady na základní výbavičku před 12 lety 40 tis. Kč. Záleží, co budeš pořizovat a jestli nové nebo z druhé ruky. Dnes se dá již spousta věcí koupit velmi výhodně přes bazary a ušetřit na tom. Dále potřebuješ plínky a základní kosmetiku. Výhoda je kojení. Pokud bude dítě na umělém mléce, tak to už budou pálky. Nestálo by vám spíš za to nejdřív se finančně vzpamatovat, ušetřit nějakou zásobu a pak si teprve pořídit dítě?

Uživatel je onlineProfZav
Ukecaná baba ;) 1601 příspěvků 18.03.18 09:40

Materska je tusim 70% z platu, pobira se myslim 28 tydnu. Pak rodicovsky prispevek, coz je celkem 220000,– Dobu cerpani a tim i mesicni vysi si muzes za urcitiych podminek vybrat, nejvyssi za me byla asi 11500,–, ale uz je to par let zpatky. Vybavu jsem porizovala temer vyhradne z druhe ruky, takze nas vysla na max 10000,– Pouzivala jsem latkove pleny, bohuzel jsem plne nekojila, takze jsme kupovali UM na dokrmeni, to byl nejvetsi pravidelny vydaj. Nemocny syn nebyl, nicim jsem ho nemazala, za to jsme taky usetrili. Ale muzes mit dite s intoleranci nebo blinkaci s potrebou specialniho mleka a pak to jen lita. Zase obleceni koupis na bazarku za par kacek.

lachtanice86
Kelišová 5274 příspěvků 18.03.18 09:40

Asi bych řekla, že když se takhle musíš ptát, s dítětem raději počkejte. A něco si našetřete.

nozu
Extra třída :D 11281 příspěvků 18.03.18 09:41

Jo a ještě dodám, že ta pravá sranda nastává s nástupem do školky a pak školy. To lítají desetitisíce vždycky na začátku školního roku…

lavazza2
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 18.03.18 09:41
@vertunka píše:
Pokud na tom nejste financne nejlepe, tak s ditetem pockejte. Nejlepe zacit setrit a pak s dostatecnou rezervou si poridit ditko. Sice ti tu urcite budou lidi psat, ze dite vlastne nic nestoji, ze bse muzes poridit v bazarkach apod. Coz je sice pravda, ale i to neco stoji. Dale plinky a treba UM - to je velice draha sranda.

Jojo naprosto souhlasím. Taky zastávám podobný názor, a o to víc jsem ráda za svoje dětství, kdy taky naši neměli moc peněz a bylo to docela znát i v jídle apod. Proto jsem se zařekla, že než budu mít dítě, tak až tehdy až vím ho že budu moct daleko lépe zaopatřit a dát mu to co já jsem třeba mít nemohla.

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 925 příspěvků 18.03.18 09:41

Nadpis pobavil :lol: jinak ja bych rekla tak 1500-3000 mesicne, zalezi jake kupujes plinky, mliko, prikrmy, obleceni. To se takhle da tezko rict. Poridit si dite a nemit penize je nesmysl, co kdyz bude tvoje dite potrebovat nejake drazsi leky, nebo treba drahe specialni mleko kvuli alergii apod. :nevim: Taky autosedacky jsou drahe, potom boticky, naklady na skolku, to je porad neco :nevim:

Anonymní  18.03.18 09:46

Tak mateřská je podle výše platu, u rodicak pak záleží na jak dlouho si ho nastavis. Vybavicku jsem pořídila tak za 15 000 Kč ale spoustu věcí jsem měla z druhé ruky. A jinak výdaje za dítě už jsou hodně individuální, pokud budeš kojit a zvolit třeba látkové pleny, kde máš akorát počáteční investici, tak první zhruba půl rok dítě nemá výdaje žádné (maximálne dokoupit větší oblečení nebo léky když onemocní), já měla dítě na UM a jednorázových plenkách a za to sem dala tak 2500 až 3000 měsíčně, ale třeba u plen jsem používala levnější značky a všechno jsem vždycky kupovala v akcích. No a kolem toho půl roku už má dítě příkrmy, pokud je varis doma tak to vyjde na pár korun, mě malej ty domácí nechtěl tak sem kupovala skleničky to už do peněz docela lezlo :zed: ale mezi 10 měsícem a rokem přesel na normální jídlo co máme my takže tady už výdaje nepočítám, prostě udělám k mini porci všeho navíc :D největší výdaj je pak oblečení, děti rychle rostou, ale pokud kupuješ třeba na bazarcich, kde často maminky prodávají dětské hadříky po krabicích a za pár korun tak se to taky dá. Třeba já mám RP na 3 a půl roku, což je něco málo přes 6000kc a stačí to tak na výdaje na malého, sem tam menší nákup a nějakou zábavu, ale nemít slušně vydělávajíciho přítele tak se v tom dost koupu :)

Rezii
Zasloužilá kecalka 798 příspěvků 18.03.18 09:50
@Monika_mimi píše:
Ahoj, s přítelem bychom si chtěli pořídit dítě. Bohužel nejsme na tom finančně zrovna nejlíp. Zajímalo by mě, kolik máte mateřskou a jak s ní vycházíte? Taky jestli si někdo počítáte výdaje jen za dítě, abych měla aspoň trochu představu.. Díky moc :)Dále (když už tu píšu) bych Vás chtěla poprosit, zda byste byly tak hodné a nepomohly vyplnit mé známé dotazník k diplomce, je fakt max na 2 minuty a moc ji tím pomůžete! Děkuji. https://limesurvey.econ.muni.cz/…st/Y/lang/cs

Vybavicka se dá pořídit velmi levně, pokud vezmes věci od kamarádek z druhé ruky, tak i skoro zadarmo- kupovat budeš asi hlavně postýlku a kočárek, to ti nikdo nedá. Hadříky určitě seženeš - dostaneš. Monitor dechu si pujc. Kojene dítě, pokud máš nějaké ty kámošky se kterýma si tocite oblečení, stojí v podstatě jen cenu plinek a Sudocremu. Výdaje začínají jít hodně nahoru ve školce. Kroužky, darky, které už dítě vnímá, výlety do zoo, poutě atd,, kterých už se dožaduje, školky v přírodě kvalitní boty- ty už dříve, hadry- čím je dítě větší tím toho pochopitelně dědí méně, nejvíc hadříku, v oběhu' je na mimina. Tak spíš spočítat, aby byly peníze v budoucnu- nějaký přivýdělek?

Helileli
Závislačka 2508 příspěvků 18.03.18 09:52

Nejhorší to bylo kolem roka, UM, skleničky, velká velikost plenek je dvakrát až třikrát tak drahá jak ty mini, snad co měsíc nové boty, které stály jak kdyby je navrhoval Blahnik, výměna autosedačky a já už samozřejmě na rodicaku se 7 tisici měsíčně.

Ono je to celkem jednoduché, vem tři měsíce svojí výplatu a nech si z ní cca 4tis, což je přiblizne částka, která ti zbude měsíčně z rodicaku po zaplacení UM, plenek a dalších propriet, když nebudeš rozhazovat za blbosti. Když s partnerovou výplatou a tvými čtyřmi tisíci vyjděte, tak byste měli vyjít i s miminem. Pokud už teď žijete od výplaty k výplatě a neušetříte ani korunu, tak je asi jasné, že markantní snížení příjmu na rodicaku a zároveň zvýšení výdajů nemůžete zvládnout.

Ketris
Echt Kelišová 9190 příspěvků 18.03.18 09:57

Me mala stoji na mesic pres 4 tisice :andel:

dickys
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 18.03.18 10:01

Kromě těch nárazových výdajů jako kočárek, postýlka, autosedačka… Je mimino fakt levný. Pokud teda nepotrebujes kupovat značkové oblecky, kojis a vaříš. Já utratim měsíčně daleko míň peněz, než když jsem chodila do práce, protože s malou se nedá trajdat po kramech a nakupovat kraviny :lol:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Švehlíkova oslava syn? S pivem a ve společnosti dvou žen

Jak jsme vás jako první informovali, David Švehlík se stal trojnásobným... číst dále >

Bosák v ofsajdu: Vyhrožuje kritikům, že z nich udělá blbce, přitom sám dělá hrubky

On si prostě nedá pokoj! Jaromír Bosák, hvězdný sporťák z České televize, na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Napřed porodím a pak se vdám. Jméno vybere dcera, říká Eliška Kaplický

Eliška Kaplický (40) zakládá po devíti letech novou rodinu. „Tentokrát to... číst dále >

Reklama