Kolik stojí první výbava pro dvojčata?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sonique
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 04.11.14 11:59
Kolik stojí první výbava pro dvojčata?

Ahoj, neporadíte mi… zajímalo by mně, kolik máme počítat na výbavičku pro dvojčata. Rodit bych měla v květnu a nechci kupovat nové luxusní věci, třebas kočárek nebo autosedačky můžem mít z druhé ruky. Prostě ať je to funkční, čisté, na značky si vůbec nepotrpím… Navíc musím říct, že jsme „nepodědili“ v rodině vůbec nic :| budem muset kupovat úplně vše.
Nedělala jste si některá takový nějaký rozpočet? Na netu jsem našla seznam od jedné maminky, konečný součet byl 90tis, tak jsem se trochu zhrozila, i když paní taky kupovala plno věcí použitých :nevim:

Příspěvek upraven 04.11.14 v 12:06

Přečtěte si článek: Seznam věcí pro miminko - kompletní průvodce

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
sonique
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 04.11.14 12:11

@Aletheia Děkuju, ale spíš by mně zajímala celková suma… alespoň přibližná pro představu…

H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 04.11.14 12:11

Do 20 tisíc se vlezeš, pokud nebudeš náročná a nebudeš chtít mít vše dokonale sladěné a podobně. Do 30 tisíc bych to viděla na takový ten zlatý střed.

Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 20205 příspěvků 04.11.14 12:12

Tak pokud nebudes narocna a budes kupovat sekac, levnejsi veci a postylku treba z druhe ruky tak bych tipla ze tak 50-70t? Za obe. Ale ti myslim obleceni na dyl, ne jen novorozenecke.

Malike
Extra třída :D 14225 příspěvků 04.11.14 12:14

No tak to si nemyslim ze by to melo byt tak drahe,…ten kocarek pro dvojcata asi bude nejdrazsi…co se tyce obleceni, tak po bazarech…a postupne pokukovat po levnejsich vecech…ja poridila vybavicku na syna i s kocarkem, postylkou atd asi do 13000…zalezi jak si to hodnotne nastavis.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 04.11.14 12:16

Tak když ti nevadí bazarové věcičky, tak to taková pálka určitě nebude, když vezmu kočárky, sedačky, postýlky, lehátka, a oblečení do půl roku, myslím že za 15000-20000 se to koupí v pohodě

H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 04.11.14 12:16
@pikola píše:
Tak pokud nebudes narocna a budes kupovat sekac, levnejsi veci a postylku treba z druhe ruky tak bych tipla ze tak 50-70t? Za obe. Ale ti myslim obleceni na dyl, ne jen novorozenecke.

S oblečením do školky možná. Píše základní výbavičku, chápu tedy, že jí jde hlavně o začátek. Tedy postýlky, autosedačky, kočárek, látkové pleny atd.

Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 04.11.14 12:17

Na jedno dítko bys klidně pořídila okolo 15 - 20tis.

Takže nechápu, co paní kupovala za 90 klacků a ještě použité 8o

Nové koupit matrace, raději ty autosedačky. Monitory dechu (nebo použité a nechat prohlídnout v servisu - jestli budete monitory chtít, dvojčata možná budou narozená před termínem…).
„příslušenství“ ke krmení UM, pokud nebudeš kojit.
Kosmetiky stačí minimum.

Oblečky, kočár, postýlky… všechno klidně použité.

Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 20205 příspěvků 04.11.14 12:20
@H8N2O4S píše:
S oblečením do školky možná. Píše základní výbavičku, chápu tedy, že jí jde hlavně o začátek. Tedy postýlky, autosedačky, kočárek, látkové pleny atd.

Tak moje dite melo treba vel 74 v 5m takze u nas to litalo. Navic autosedacku bych asi pouzitou nekupovala a kvalitnejsi vajicko je tak 5t ne? :nevim: Tak pokud clovek nema tak si koupi kocar s autosedackou za bura, ale pokud to beru prumerne, tak myslim ze nejsem daleko od pravdy. Na plinach to naskace nejvic, jeste u dvojcat.

H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 04.11.14 12:23
@pikola píše:
Tak moje dite melo treba vel 74 v 5m takze u nas to litalo. Navic autosedacku bych asi pouzitou nekupovala a kvalitnejsi vajicko je tak 5t ne? :nevim:

To já také ne. Ale já bych nekoupila ani použitý kočárek, oblečení nebo postýlku. Když bych měla spočítat prvotní výbavu na každé z dětí (postýlku tedy děti dědily), jsme někde kolem 100 tisíc na jedno. Ale já nejsem zakladatelka a zakladatelka není já, ani ty. Pokud chce věci použité, budou ty částky opravdu o dost níž. Autosedačku bych (když už vše ostatní) použitou taky nekupovala, to je bezpečnostní prvek a toto prostě ne.

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 04.11.14 12:25

Na první dítě jsem měla poděděné oblečení, zbytek jsem kupovala nový a sakum prdum jsem se vešla do 20tis. Takže na dvojčata bych to viděla bez problému do 35tis, spousta věcí je společných a spousta se jich jeví nejdřív jako nezbytné, ve finále jsou to zbytečné krámy.

Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 20205 příspěvků 04.11.14 12:26

@H8N2O4S NO a kolik teda podle tebe? j anededila nic, krome nejakych zakladnich hadriku a vse jsme meli nove, ale spocitane to nemam. Ale malo to neni a to jsme meli lepsi kocarek, postylku Ikea a veci vetsinou Primark a neco malo podedeneho.

Hr4sek22
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.14 12:26

90 tisíc mně osobně teda přijde přehnaný 8o Dvojčata nemám, ale nás vyšla komplet výbavička na cca 20-25 tisíc a to jsme kupovali všechno úplně nový až na kočár (ten byl používanej cca 2 měsíce). Někdo má za těch 20 tisíc jenom kočárek, žejo. Nejsme na tom finančně vůbec špatně, ale přijde mi zbytečný kupovat kočár za dvacet, třicet tisíc když to dítě je v něm stejně chvíli. Náš syn v něm byl jen do 6.měsíce, teď je ve sport. verzi přes podzim, zimu a pak bude mít zase jinej. Každej ať nakupuje jak chce. My to teda nějak extra nepřeháněli. Taky si myslím, že se dá určitě vejít do 30tisíc za obě děti jak už tu někdo psal.. -když nepotřebujete mít všechno nový :nevim:

Příspěvek upraven 04.11.14 v 14:21

sonique
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 04.11.14 12:28

@H8N2O4S Nevadí mi opravdu věci z druhé ruky. Je třeba více hledat, ale dají se najít věci, které jsou třebas minimálně použité a o dost levnější, spousta maminek je pečlivých a velice čistotných, všechno mají vypulírované… ale je třeba hledat někoho takového v okolí, že jo…Myslíte si tedy, že se „nacpem“ do nějakých 50tis?

H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 04.11.14 12:28
@pikola píše:
@H8N2O4S NO a kolik teda podle tebe? j anededila nic, krome nejakych zakladnich hadriku a vse jsme meli nove, ale spocitane to nemam. Ale malo to neni a to jsme meli lepsi kocarek, postylku Ikea a veci vetsinou Primark a neco malo podedeneho.

Už jsem psala ve druhém příspěvku zdejší diskuze. Já to také nepočítala, ale když si shrnu „základní“ náklady jako kočár, postýlka, autosedačka, komody a vybavení pokojíčku atd., pak oblečení… Tak jsem na částce jaké jsem.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >