Kolik stojí školka?

253
31.1.08 21:02

Kolik stojí školka?

Ahojte holky,
až donedávna jsem řešila spoustu jiných problémů, takže na školku jsem neměla čas ani pomyšlení. Jsem v tomhle naprosto nevzdělaná, takže se ptám jestli se za státní školku něco platí :?: (teda myslím kromě jídla) a jestli ano, kolik zaplatíte měsíčně i s jídlem za celý den?
Zároveň bych měla dotaz na Ostravačky, jestli neví o nějaké školce do které by nebyl problém dát dítě s tělesným postižením. A nemyslím tím rehabilitační stacionář a podobné instituce. Malý je mentálně v pořádku, tak bych ráda, aby časem, až nebude potřeba tak moc intenzivní rehabilitace, nastoupil do školky mezi zdravé děti.
Děkuji M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2114
31.1.08 21:51

Malá chodí do státní, za jídlo na den platíme 23,–, pak 1×/r příspěvek min. částka 100,–, a pokud jezdí na akce ( divadlo, sauna atd. ) tak to platíme, jinak žádné školkovné ne. Takže nás to výjde měsíčně na 115,– + nějaký kačky když sou akce ale to neni drahý a neni jich moc…, chodí 5×/m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
31.1.08 21:51

Zkus se podívat sem:
http://www.ostrava-jih.info/…irectory.php?…
Třeba Klegova v Hrabůvce je pro děti s postižením, ale podrobně jsem nezkoumala. Aha, tak ještě Chrjukinka.
Co jsou to logopedické třídy?

A ještě: Pardon, jsem z Ovy-JIH, takže jsem hledala tyhle školky, určitě najdeš další odkazy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
31.1.08 22:18

Ahoj,

nejsem z Ostravy, ale ve Zline platim ze skolku mesicne 300,– skolkovne a k tomu 32,– stravne na den. Navic se plati plavani, divadlo, kino, atd…Je to skolka statni, ale specializovana na pohyb. Myslim, ze maji kvalitni skolni program, takze mi poplatky nevadi. Vim, ze odvadeji svou praci skvele.

Dcera chodi na cely den a do tisicovky jsme se vzdycky vlezli.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
31.1.08 22:39

Já platím 100,– školného měsíčně plus jídlo (tak asi jako holky, teď nevím přesně) a další výdaje (divadlo, focení, plavání…). Ale syn chodí 5× v měsíci. Na každý den docházky je 200,– školného + to jídlo a další výdaje. Není to hrozné :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
31.1.08 23:03

Ahoj,
my jsme ze Říčan u Prahy a evidentně je to různé. My platíme 500,– za školku plus jídlo plus akce. Dohromady to vyjde tak k 1000,–.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3813
1.2.08 05:25

ahoj my jsme z Prahy 9 a za školku platíme 450,– školkovné a 660,– stravné celodenní , ceny se teda hodně liší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
1.2.08 08:44

U nás ve Zdicích se platí školka následně:

dětí na 5 dní v měsíci 225,–- (stejnou částku tuším děti, které po celý kal. měsíc ve školce nebyly)
děti na 4hodiny denně 300,–- (tedy ty, na které se pobírá RP)
děti celodenní 450,–-

Stravné

děti do oběda 25/den
celodenní 30/den

Pak platíme jednou za pololetí:

150,–- děti, které jsou půldenní nebo jejichž rodiče nechtějí, aby jezdili na výlety
300,–- děti celodenní a co jezdí na všechny akce

A jednou za pololetí 100,–- / kartáček na zuby a pastu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
1.2.08 09:53

Školky jsou hooodně různé, u nás (v Praze) se platí za celodenní docházku 850,– + jídlo cca 660 na měsíc. Pak ještě SRPŠ (výlety, divadla, hračky pro školku k Vánocům…), to je u nás 1200,– Kč na rok. Plus eventální kroužky (keramika, flétna, angličtina, plavání - ale na to je syn ještě malý, takže ani nevím, kolik to stojí). Rozdíly jsou veliké, i v Praze je velký rozptyl cen u různých školek (možná spíš u různých městských částí).

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
1.2.08 11:51

Ahoj, na Praze 2 platíme 450 korun celodenní školné a 30 korun stravné. Jednou za půl roku 350 korun SRPŠ na školní akce(divadélka, Mikuláš, Ježíšek, besídky atd.)Navíc se ještě platí za kroužky, které si pro dítko vybereš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.2.08 13:35

Jesle (Praha): skolne 2.000,–/mesicne + strava na den 35,– Kc.
Skolka (Praha): skolne 450,– + strava na den 25,– Kc + 500,–/pololeti na divadla a vylety a foceni
Skolka (Praha-vychod): skolne 400,– + strava na den 27,– Kc + 50,–/mesic na divadla a spol.
Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
1.2.08 14:21

Ahoj.

Ostrava - Poruba: školkovné celkem 780,– ( 270,– je výchovné a zbytek na jídlo) + 50,– Kč na měsíc na SRPŠ, déle akce … divadélko, doprava…
Po speckách jsem nepátrala, nejbližší školka je logopedická - poruchy řeči - myslím, že ji zřizuje nemocnice. Kouknu na net. Myslím, že by tu měla být ještě další speciálka.

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
1.2.08 14:56

Děkuju vám mockrát za info,
ptala jsem se, protože první rok budeme dávat malého do rehabilitačního stacionáře (pokud bude místo) a rehabka mě upozorňovala že se začne platit 120 Kč na den což je zhruba 2500,–. Mám pocit že i s jídlem. Zatím je to všechno zdarma, protože stacionář bylo odloučené pracoviště nemocnice. Ta částka by mi nevadila, protože součástí bude i rehabilitace, což je pro nás fajn. Ale chtěla jsem trošku srovnání s normální školkou, protože,jak už jsem psala,jednou bysme ho chtěli dát mezi zdravé děti aby se otrkal než půjde do školy.
Našla jsem si tu jednu opravdu nádhernou :D napůl anglickou :lol: všechno super :lol: (teda podle www stránek) ale je soukromá a školné se tam pohybuje od 14 500 do 6 500 za měsíc. Tak to asi i při té nejlepší vůli nedáme :lol: :lol: :lol: Jmenuje se Monty (pokud byste někdo chtěli podat reference jaké to tam je budu ráda)
Ještě jednou díky a klidně dál pište pište pište. Budu ráda za každou radu a informaci.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
1.2.08 15:09

Len-til-kah,
děkuju za odkaz :)
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1965
1.2.08 15:51

Ahoj,
my platíme 330,– školkovné + 550,–stravné, které se jednou za 2měsíce vyúčtuje, pokud dítko chybí, stravné se odpočítá a peníze se posílají zpět na můj účet. Na různé akce jsme platili myslím 350,– na pololetí. Taky se to individuálně odpočítává, podle toho kdo se čeho zúčastnil. Takže nejmenším dětem se částka většinou přesouvá na další pololetí a těch 350,– vystačí na celý rok.

Myslím, že i v naší školce berou děti s postižením, je to určitě dobře pro obě strany.

http://home.tiscali.cz/…delavani.htm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama