Kolik stojí stavba menšího rodinného domu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Růžový motýl
Povídálka 39 příspěvků 07.01.18 19:53
Kolik stojí stavba menšího rodinného domu?

Ahoj uvažujeme o stavbě rodinného domu, bungalov 4+kk, menší podlahová plocha (ještě nevím kolik metrů přesně) zajímaly by mě vaše zkušenosti, jak dlouho trvala stavba a na kolik vás to celkem vyšlo? Dům by nám asi měla stavět místní parta zedníků, člen rodiny je architekt tak nám udělá projekt. Zatím jsme ve fázi přemýšlení, ale objevil se vhodný pozemek a byla by škoda to propásnout :)

Reakce:

Šarlota4
Extra třída :D 10022 příspěvků 07.01.18 19:55

To ti nikdo nerekne. Tchani toto postavili svepomoci za 2.3M na vlastnim pozemku. Jini za 4 M na vlastnim. To je jak kdyz se zeptas kolik stoji nove auto.

Bábrdl
Generální žvanilka 21674 příspěvků 07.01.18 20:02
@Růžový motýl píše:
Ahoj uvažujeme o stavbě rodinného domu, bungalov 4+kk, menší podlahová plocha (ještě nevím kolik metrů přesně) zajímaly by mě vaše zkušenosti, jak dlouho trvala stavba a na kolik vás to celkem vyšlo? Dům by nám asi měla stavět místní parta zedníků, člen rodiny je architekt tak nám udělá projekt. Zatím jsme ve fázi přemýšlení, ale objevil se vhodný pozemek a byla by škoda to propásnout :)

Kamarádka stavěla před časem. Na okraji Prahy, pozemek vlastní. Říkala, že chtěli za 2,5, nakonec se dostali na skoro čtyři.

Domek přízemní, nepodsklepený, 4+1. podle mě spíš menší, ale pěkný, tak akorát.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15526 příspěvků 07.01.18 20:12

@Růžový motýl Pokud byste staveli svepomoci, tak se s mensim domem do cca 2,5 mil dostanete. Pokud s firmou, tak to bude vice. Nevim, co znamena mistni parta delniku. Take pak zalezi na tom, jak se udrzite puvodniho skromneho planu nebo zda se nechate zlakat kdejakou vychytavkou.

Uživatel je onlineBurj Chalifa
Nadpozemská drbna 29257 příspěvků 07.01.18 20:13
@Bábrdl píše:
Kamarádka stavěla před časem. Na okraji Prahy, pozemek vlastní. Říkala, že chtěli za 2,5, nakonec se dostali na skoro čtyři.Domek přízemní, nepodsklepený, 4+1. podle mě spíš menší, ale pěkný, tak akorát.

a čím se jim to vlastně tak prodražilo?

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1693 příspěvků 07.01.18 20:17

@Růžový motýl sousedi mají bungalov 4+kk, nepodsklepeny, nechali si ho postavit, pozemek vlastní. Vyslo je to 2,7M. Ale to se nedá takhle říct, těch věcí, co mají vliv na cenu je hodně a může se dost lišit ;)

Bábrdl
Generální žvanilka 21674 příspěvků 07.01.18 20:21
@Burj Chalifa píše:
a čím se jim to vlastně tak prodražilo?

Tak to nevím. Prodávám, jak jsem koupila. Když jsem se ptala na to, kolik to stálo, podala mi tuhle informaci.

Růžový motýl
Povídálka 39 příspěvků 07.01.18 20:29

No některé ceny jsou zajímavé 8o zítra se jdeme poradit za známým co staví domy jaká cena je reálná a podle toho se rozhodneme. Je taky možné že zůstaneme v našem bytečku. Děkuji všem za odpovědi :palec:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15526 příspěvků 07.01.18 20:48

@Růžový motýl Hlavn se ptej na cenu kompletni stavby nejen domu, ale i plotu, zpevnenych ploch apod. To jsou totiz dost vyrazne polozky, ale lide je casto nechteji videt a konci tim, kolik stoji samotny dum.

Emisis
Ukecaná baba ;) 1704 příspěvků 07.01.18 20:55

My postavili drevostavbu 5+kk,115m2, 2 koupelny, nadstresena terasa, jen dům 2,5 mil. Plus ještě pozemek, kuchyň, koupelnový nábytek, chodníky okolo, příjezdova cesta, ploty, terénní úpravy… je to mazec. Ale nelitujeme. A je to dům na patro, takže levnější varianta, nejdražší je totiž střecha a základova deska. A to máme oboje co nejmenší.

Růžový motýl
Povídálka 39 příspěvků 07.01.18 21:03

@Cuddy Jo zeptám se děkuji ;)

Růžový motýl
Povídálka 39 příspěvků 07.01.18 21:07

@Emisis aha to mě vůbec nenapadlo takhle nad tím přemýšlet, zkusím se na to zítra taky zeptat, děkuji za tip :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.18 21:30

Tady je strašně proměnných…znam člověka, co to zvládl za mega, ale je od fochu, umí si sehnat materiál i lidi a spoustu věcí zvládl sám…bezny člověk se podle me pod dvě mega nedostane :nevim:

My máme v plánu za 1,5,ale manžel je řemeslník a uvidíme jak se to podaří…rozpocet máme 1,2 a 300 tak jako rezervu, protože vím, že to je vždycky vic

K.

Růžový motýl
Povídálka 39 příspěvků 09.01.18 16:35

Nakonec jsme se rozhodli koupit dům cca 20 let starý, který prochází rekonstrukcí, která je téměř dokončena, doděláme si podlahy, kuchyň a pár dalších věcích a můžeme hned bydlet. I když není, vypadá jako nový :) Už jednáme o ceně a vychází nás to určitě levněji než si stavět a hlavně zachvilu můžeme bydlet :palec: pozemek, který jsme původně chtěli se ukázal jako nevhodný :poblion:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Dokonalý polibek Vondráčkové sepsuli i v Americe. Fraška a katastrofa, píše se!

Opravdu česká distribuční společnost Luna Stanislava Dvořáka poškodila snímek... číst dále >

Před přečtením spalte? Tady je 5 knih, které pod stromečkem nechcete najít

Průměrný Čech za rok přečte dvanáct knížek. Pokud by vzal do ruky následující... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >