Reklama

Kolik stoji udělání a měsíční výdaje za vlastni webové stránky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

V anda
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 03.12.17 20:34
Kolik stoji udelani a mesicni vydaje za vlastni webove stranky?

Ahojky,

Chci se zeptat kolik stoji nebo kde sehnat a zaridit nejlevneji a nenechat se vodrbat kdyz se clovek nevyzna udelani a mesicni pronajem vlastnich stranek?

Jednalo by se o jednu stranu takovy uvod o me a dole by byl dotaznik ktery by klient vyplnil a me by to poslalo email ze se nekdo registroval s jeho udaji atd…

Nemam vubec predstavu jak toto chodi a nechci moc investovat…
Ma nekdo zkusenost?

Dekuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

budi
Závislačka 4104 příspěvků 03.12.17 20:41

Mám stránky, ale dělala jsem si je sama, takže v tom nepomůžu.

Jen chci reagovat na to posílání údajů - možná sis už kolem toho zjišťovala, tak jen jako poznámku - sběr osobních údajů od osob, to není úplná prkotina, obzvlášť vzhledem k GDPR, co má platit od května… ale nejspíš už sama víš

Příspěvek upraven 03.12.17 v 20:53

histep
Závislačka 3271 příspěvků 03.12.17 20:50

Registrace jedne domeny vyjde cca 200/rok a vetsina webhostingovych firem ma nejaky minimalni prostor k pronajmu zdarma, pokud mas domenu u nich. Na jednoduche webovky to pak staci.

V anda
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 03.12.17 20:55
@budi píše:
Mám stránky, ale dělala jsem si je sama, takže v tom nepomůžu.

Jen chci reagovat na to posílání údajů - možná sis už kolem toho zjišťovala, tak jen jako poznámku - sběr osobních údajů od osob, to není úplná prkotina, obzvlášť vzhledem k GDPR, co má platit od května… ale nejspíš už sama víš

Příspěvek upraven 03.12.17 v 20:53

Vubec nic o tom nevim…potrebuji jen jmeno, prijmeni a email a telefon a mesto bydliste…jde o to aby se klient jak kdyby registroval a ja mela jeho cislo a mohla mu pozdeji zavolat…

V anda
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 03.12.17 20:56
@histep píše:
Registrace jedne domeny vyjde cca 200/rok a vetsina webhostingovych firem ma nejaky minimalni prostor k pronajmu zdarma, pokud mas domenu u nich. Na jednoduche webovky to pak staci.

Jedna se o to aby ty stranky byli pojemovany pk me trebas www.Vanda-hubnuti.cz a tam byla jedna obrazovka s infem a formular…ale kdyz koukam na net tak nabidka je ale nerozumim tomu a tak nechci aby me vidrbali…

nozu
Extra třída :D 11587 příspěvků 03.12.17 21:13

@V anda se stránkami neporadím, ale prostuduj si zákon o ochraně osobních ůdajů a nebo rovnou to GDPR (když si zadáš do vyhledávače, vyjede ti nabídka i na speciální stránku, kde jsou všechny povinnosti podle nového nařízení shrnuty). Myslím, že pokud budeš sbírat tebou uvedené údaje, musíš mít ještě nějakou „registraci“ na Úřadu pro ochranu osobních údajů. Jinak na tvorbu jednoduchého webu existují i volně stažitelné programy, kde si to zvládneš vytvořit sama. Problém bude ten dotazník a všechno kolem shromažďování osobních údajů. To možná cenu poměrně dost navýší…

ivašot.
Kelišová 6413 příspěvků 03.12.17 21:16
@V anda píše:
Vubec nic o tom nevim…potrebuji jen jmeno, prijmeni a email a telefon a mesto bydliste…jde o to aby se klient jak kdyby registroval a ja mela jeho cislo a mohla mu pozdeji zavolat…

Přesně to řeší GDPR, opravdu není úplně jednoduché jeho požadavkům vyhovět. Aby Ti celé webovky nepřinesly víc starostí než užitku

Hanney
Závislačka 2667 příspěvků 03.12.17 21:41
@V anda píše:
Jedna se o to aby ty stranky byli pojemovany pk me trebas www.Vanda-hubnuti.cz a tam byla jedna obrazovka s infem a formular…ale kdyz koukam na net tak nabidka je ale nerozumim tomu a tak nechci aby me vidrbali…

No, tak nejdříve si musíš zareistrovat doménu, pravděpodobě ta, kterou chceš bude volně k registraci.Zkus třeba Forpsi nebo Český hosting… Doména kolem 100,– hosting stránek pak asi 1000,– za rok. Stranky si můžeš vytvořit sama.. pohledej web zdarma nebo využít placené služby. Open source systémů je řada, někdo ti za pár peněz postaví web a administraci si pak můžeš dělat sama.

budi
Závislačka 4104 příspěvků 03.12.17 21:51
@V anda píše:

tak přesně o to jde — aby nějací „vykukové“ neshrabávali jen tak osobní údaje lidí (píšeš „JEN“ jméno a mejl a telefon a bydliště - to jsou nejzákladnější osobní údaje) a pak neobtěžovali hromadnou reklamou… přesně proto je důležitá pečlivá ochrana osobních údajů.

to znamená, že když tobě někdo takové údaje poskytne - jak to budeš shromažďovat (jen tak někde povalovat na flešce?), jak zajistíš, aby se k tomu nikdo jiný nedostal, jak provedeš vymazání, když si to někdo bude přát, jak dokážeš, že s těmi osobními údaji nebudeš nic dalšího dělat atd.
Pro začátek - zadej si do vyhledávače GDPR a dobře se podívej, jaké hrozí pokuty rovnou od května. Osobní údaje jsou hoooodně důležitá komodita, drahá komodita a platí se za ně velké prachy. Podle toho je potřeba se k nim chovat. Všechny ty slevové karty v obchodech, jsou vlastně nákup osobních údajů lidí - za vaše jméno vám dáme slevičku, chcete? my z toho pak vyrýžujeme daleko víc, to bleší písmo dole přece číst nebudete, že ne? :-)

no prostě, jak se tak dívám na tvůj druhý dotaz ve vedlejší diskuzi ---- chtělo by to před zahájením nějaké činnosti celkově pozjišťovat spoustu věcí, třeba finanční poradce by fakt jako mohl vědět, jak fungují daně (nebo si to umět zcela samostatně zjistit a dohledat)… :zed:

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 03.12.17 22:46
@V anda píše:
Ahojky,

Chci se zeptat kolik stoji nebo kde sehnat a zaridit nejlevneji a nenechat se vodrbat kdyz se clovek nevyzna udelani a mesicni pronajem vlastnich stranek?

Jednalo by se o jednu stranu takovy uvod o me a dole by byl dotaznik ktery by klient vyplnil a me by to poslalo email ze se nekdo registroval s jeho udaji atd…

Nemam vubec predstavu jak toto chodi a nechci moc investovat…
Ma nekdo zkusenost?

Dekuji

Mám web s koncovkou eu na rok zhruba za 85,– a vzhledem k tomu, že nepotřebuji moc prostoru využívám pouze bezplatný balíček kde mohu napsat tři stránky. v panelech mám kontakt, info atd a to mi stačí. Takže já funguju za 85,– Kč ročně.

V anda
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 04.12.17 08:31

@LimitedEdition @budi

no já tam právě potřebuji ten kontaktní formulář aby mě mohli klienti napsat např jméno, město a kontakt kde se mohu ozvat…

budi
Závislačka 4104 příspěvků 04.12.17 18:28
@V anda píše:
@LimitedEdition @budino já tam právě potřebuji ten kontaktní formulář aby mě mohli klienti napsat např jméno, město a kontakt kde se mohu ozvat…

No však OK, klidně si ho tam udělej… Jenom si prostě k tomu zjisti, jak musíš ty osobní údaje zabezpečit a hlavně se podívej, jaká pokuta hrozí, když to neuděláš :nevim:

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 04.12.17 21:13
@V anda píše:
@LimitedEdition @budino já tam právě potřebuji ten kontaktní formulář aby mě mohli klienti napsat např jméno, město a kontakt kde se mohu ozvat…

Tak prostě hodíš kontaktní formulář kde tyto údaje budou povinné. Pokud ti jde jen o toto je to práce když přeženu na 15-20 min

V anda
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 05.12.17 09:00
@budi píše:
No však OK, klidně si ho tam udělej… Jenom si prostě k tomu zjisti, jak musíš ty osobní údaje zabezpečit a hlavně se podívej, jaká pokuta hrozí, když to neuděláš :nevim:

a ty máš nějaký zkušenosti?

budi
Závislačka 4104 příspěvků 05.12.17 13:38
@V anda píše:
a ty máš nějaký zkušenosti?

Pročpak se ptáš, ty je máš?? :-)

Odpovídám si rovnou: s GDPR ještě nikdo zkušenosti mít nemůže, páč to bude platit až od května. Zakladatelka ale ani netušila, co jsou osobní údaje, tak prostě myslím, že by si měla celkově zjistit hodně věcí, než se pustí do finančního poradenství…
Však si to stejně udělá jak bude sama chtít a potřebovat

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >