Kolik stojí UM měsíčně / plenky?

Anonymní
17.7.20 18:52

Kolik stojí UM měsíčně / plenky ?nové téma

Ahoj snažila jsem se najít téma na výdaje za UM ale našla jsem jen staré příspěvky z roku 2009/ 2012 proto jsem se rozhodla založit nové téma. S 5ti měsíčním miminkem jsem na částce 1 tisíc korun za UM a plenky napůl látkové a napůl papírové. Takže 400 Kč za plenky :think: Kupuji teda značku Babylove. Miminku vyhovuje ale zaráží mě ta cena. Okolí se na mě divá jako na krkavčí matku : 8o U mých kamarádek vidím výdaje tak 5 tisíc za dítě měsíčně. Přijde mi to hrozně moc :think: Jak to mate vy?

  • Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4559
17.7.20 18:56

Ale prd jste krkavci matka. Oni jen nesmyslne rozhazujou.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
17.7.20 19:02

Vzdycky zalezi na znacce… v 5 mesicich byl kluk na Nutrilonu, takze mesicne nas to vyslo tak na 1500-2000,–. Plenky ma Dada a ma dost velkou spotrebu, takze tak 800-1000,–. Ja to nikdy ale neresila, odhadem to poprve pocitam az ted :D pro me jsou vzdycky nejvetsim vydajem boty, obleceni, hracky… takze dohromady za nej mesicne taky ted tak 3-5 tisic dam - nekdy se kupujou zasoby plenek, mleka, jindy je to maso do mrazu, prikrmy, obleceni do deste, piskoviste, odrazedlo, boty, knizky, furt je neco…

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19419
17.7.20 19:03
@Cenarius píše:
Ale prd jste krkavci matka. Oni jen nesmyslne rozhazujou.

tak jak kdo některýmu miminu každý mlíko nesedí, některý potřebuje spešl mlíko :nevim:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12911
17.7.20 19:07

Dcera je na sunaru complex a plenky dada. Cenu jsem nikdy neřešila. Jsem ráda že ji to sedí

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
805
17.7.20 19:08

Nemyslim si, ze je to o rozhazovani..
My treba dost resime co dame male k jidlu, takze jsme peclive vybirali UM s dobrym slozenim, a ted s masem do prikrmu to je taky tak. Nekupujeme v supermarketu, ale od farmare, to same ovoce a zelenina. Takze mesicne UM 1500kc, plenky 600kc, presnidavky- dobrutky- suroviny na obedy atd urcite cca 1000-1500kc..
Pak kupujeme laktobacily jednou za 2 mesice 300kc.
Kosmetika nam vydrzi dlouho. Ale porad je co kupovat :dance:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
805
17.7.20 19:10
@ka2ka píše:
tak jak kdo některýmu miminu každý mlíko nesedí, některý potřebuje spešl mlíko :nevim:

Nebo jen nechces do ditete cpat soju, rybi tuk, palmovy olej a další super veci co jsou v UM, a tak si radsi připlatís. :palec:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
17.7.20 19:13

My s dvojčaty jsme na částce 6 tisíc. Kupujeme Sunar Complex, příkrmy Hami nebo Babylove a plenky Dada nebo Pampers. Šampon a krém na opruzeniny nam vydrží třeba 4 měsíce :)

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
17.7.20 19:14

Jo, a edit - to jeste nepocitam klasice jidlo - dobre maso, kvalitni zeleninu, nakupy kasi, presnidavek, kapsicek, krupek,… to jsme hned o dalsi tri tisice jinde. :D ted uz mu teda varim, to co nam, o to vyssi je celkova cena za jidlo :D kde jsou ty casy, kdy slo jenom o to koupit dobrou mrkev a myslela jsem si, jak je to vsechno drahe :D

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3371
17.7.20 19:16

Hele to je strašně individuální… Tchyně třeba měla na syna 20 plin denně, já mám tak 8…tudiz už to je dost podstatný rozdíl. Taky záleží na značce mléka. ;) někdo koupí krabici mlika za 450kc, nekdo za 119kc.. Neřešila bych. Nechápu proč se o tom bavis s okolim.. Nic jim dotoho není.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6417
17.7.20 19:29

Pleny tak 1000, příkrmy kupuji drahé skleničky takže tak kolem 2000, UM neřeknu neb kojim. Ale jelikož u prostřední dcery jsem kupovala Bebu HA a to krabice stala 600 tak se mi to ani radši nechce počítat

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
988
17.7.20 19:53

UM baby love za měsíc cca 700, pleny z Albertu 3 balíky na měsíc 480, jídlo na příkrmy, kasičky, čaj atd cca 700,do 2000 za měsíc se vlezeme ;)

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1515
17.7.20 20:00

2 měsíční. UM Kendamil 4× 400kč a plenky tak 1000 kč/měsíc…možná někdy víc nebo míň, nekupuju stále stejnou značku.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.7.20 20:07

Tak to sem nikdy nepočítala :lol: :lol: když sem byla na mateřský, tak sem si udělala zásobu plenek Dada cca 23 balíku :lol: pak sem teda litovala, neboť se mi malá oprudila, ale na noc sem kupovala bella happy. Jinak ze začátku Nutrilon, kupovala sem 6balení za 1500,– a pak to nenápadně zdražily :zed: tak sme přešli na Sunar AR+ comfort a taky asi 20balení. Vydrželo nám to skoro do roka :lol: :lol:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4559
17.7.20 20:09
@Bamace píše:
Jo, a edit - to jeste nepocitam klasice jidlo - dobre maso, kvalitni zeleninu, nakupy kasi, presnidavek, kapsicek, krupek,… to jsme hned o dalsi tri tisice jinde. :D

A to nemyslite vazne, ze ne? Pytlik krupek stoji 15kc a sni co? 2 za mesic? Kolik sni toho masa nebo zeleniny? Ale jo, pokud dostava dite denne 2-3 BIO Hipp presnidavky, kapsicky po 50kc. Tak to se na tu cenu dostanete.

A jinak zakladatelka se pta na UM+pleny a vsechny do toho motate i ostatni jidlo, obleceni, hracky apod. :roll:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama