Kolik stojí zubní můstek

• Fotoalbum (4)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.5.22 17:15

Kolik stojí zubní můstek

Dobry den zkusím se zeptat zde třeba máte zkušenost. Prosím, kolik může stát zubní můstek, když chybí horní trojka? Implantát není vhodný, protože tam na něj není místo.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16302
13.5.22 17:41

Já jsem kdysi platila za můstek nad šestkou 16 tisíc. Ale každý lékař má jiný ceník…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4247
13.5.22 17:43

Dle materiálu bych odhadla minimálně 16,5…celokeramika tak 25 -28… Zeptej se Kosmírky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7738
13.5.22 18:18

Platila jsem 11-12tisic za metalokeramicky mustek, je to asi 3roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11098
13.5.22 18:18

Stačí se podívat na ceník různých klinik

cenu ber orientační, před nasazením můstku se děje obvykle mnoho úkonů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.22 18:24
@Alušáček píše:
Platila jsem 11-12tisic za metalokeramicky mustek, je to asi 3roky.

Který zub ti chyběl?

• Citovat
  • Nahlásit
7738
13.5.22 18:35
@Anonymní píše:
Který zub ti chyběl?
Šestka.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10082
13.5.22 18:39

Předpokladam ze pilířem 1.třídy bude nabrousena 11,12 - 14, nebo opačná strana tj 3 korunky + jeden mezičlen. Ted bude to celokeramika? Metalokeramika. Celokeramika je taky různá. Je presovana.. lithiumdisilikat, nebo frezovana zirkonova konstrukce?? Metalokeramika už neni hezka do frontalniho úseku. Kazdy ma jine ceny, tedy i jinou laborator.. jinak kvalitní Zjisti si to v ceníku. Kazdy lekar ho musi mit přístupný. Uvažovala bych nad ortodoncii a přeci jen implantatem, ale podvědomě cítím, ze cena je rozhodující. Kazdopadne lepší neco než nic. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.22 19:53
@Královna Kosmíru píše:
Předpokladam ze pilířem 1.třídy bude nabrousena 11,12 - 14, nebo opačná strana tj 3 korunky + jeden mezičlen. Ted bude to celokeramika? Metalokeramika. Celokeramika je taky různá. Je presovana.. lithiumdisilikat, nebo frezovana zirkonova konstrukce?? Metalokeramika už neni hezka do frontalniho úseku. Kazdy ma jine ceny, tedy i jinou laborator.. jinak kvalitní Zjisti si to v ceníku. Kazdy lekar ho musi mit přístupný. Uvažovala bych nad ortodoncii a přeci jen implantatem, ale podvědomě cítím, ze cena je rozhodující. Kazdopadne lepší neco než nic. :hug:

11,12,14? Já myslela že se to připevňuje na vedlejší zuby, což je 2 a 4? :think: Chápu že ceny jsou různý, hledám na netu, a nacházím 19-55 tisíc Kč. Ano obrovskou roli hrají finance. Bohužel můj zubař prostě odmítá udělat můstek. Tlačí mě do ortodoncie a implantát, ale já na to prostě nemám. Jiná zubařka že stejného města dělala moji mámě teď můstek dolní 5 za 10.480 Kč…

• Citovat
  • Nahlásit
4247
13.5.22 19:57

Tak zubař je estét a nechce brousit zdravé zuby ve frontě…
A co třeba dočasně mezerník a rovnátka a implantát na splátky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10082
13.5.22 20:15
@Anonymní píše:
11,12,14? Já myslela že se to připevňuje na vedlejší zuby, což je 2 a 4? :think: Chápu že ceny jsou různý, hledám na netu, a nacházím 19-55 tisíc Kč. Ano obrovskou roli hrají finance. Bohužel můj zubař prostě odmítá udělat můstek. Tlačí mě do ortodoncie a implantát, ale já na to prostě nemám. Jiná zubařka že stejného města dělala moji mámě teď můstek dolní 5 za 10.480 Kč…

Ty finance chapu. Dvojka je slabej zub a je to pilíř 3. třídy. Kdyby zatížil pouze dvojku, tak ji oddelá. Pilířem 2. Třídy je 1 a k tomu i premolary 4,5 - pokud jsou spojene jsou pilíře 1. Třídy a vše zmíněné plati pouze při zachování dobreho biologického faktoru.. čili to musi byt zuby silne bez parodontozy.. tam se budu bat, ze bude brousit i ty dva premolary ( podle pravidel by měl) :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4247
13.5.22 20:24

No a pak je otázkou ještě i estetika :think: málokdo to umí udělat tak, aby to nebylo poznat… Prostě přírodní jednička vedle další okorunkovaný jedničky je oříšek…a při vysoký dásni metalokeramika ani náhodou kvůli možné tetováži…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10082
13.5.22 20:34
@Magical-eyes píše:
No a pak je otázkou ještě i estetika :think: málokdo to umí udělat tak, aby to nebylo poznat… Prostě přírodní jednička vedle další okorunkovaný jedničky je oříšek…a při vysoký dásni metalokeramika ani náhodou kvůli možné tetováži…

To patří mezi nejtěžší frajeřiny v našem oboru. Osobně znam pouze par techniku u nas v republice, kteří toto umi. Většina z nich jsou moje generace. Starší už blbě vidí a jsou zvyklí na materialy za krále klacka. Mam jednu favoritku. K te jednou pujdu Holka 30 let ma svou laborku. Nejlepší protetika se dela v Hradec Králové, Budějovice, a Brno zbytek se snaží přiblížit.. V Praze znam par techniku taky, tedy jednoho kterej jede bomby a zbytek se o to snaží alespoň :lol:. Osobne nejvic je do frontálního úseku presovana keramika. Jinak ja protetiku poznam vzdycky. Pozna se to podle krčku. U te cervenobile estetiky.. dáseň zub.. jde si s tim pohrát a to je o praci lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10082
13.5.22 20:53

Zakladatelko ještě mě u tebe napada, vykašlat se na protetiku uplne. Z tveho popisu vnimam ze mas stesnane zuby. Zkus se pozeptat, zda je možné 4 posunout do mezery a nechat z ni udelat opticky trojku. Nemusela nutně řešit implantat. Investovala bys třeba pouze do otosparatu. Ortolecba jde udelat i na splátkový kalendař. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4247
13.5.22 20:55

@Královna Kosmíru souhlas. U implantátů se v některých případech berou i patrové štěpy, aby se polepšil ten přechod… To je hnusný, ale výsledky :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat