Kolik stupňů může být na hale v továrně?

1470
19.6.13 23:15

Kolik stupňů může být na hale v továrně?

Ahojda nějak to nemůžu dohledat, měli jsme v práci dnes 34 stupňů, děs :mrgreen: a dohadovali jsme se jak to je, jestli vůbec můžeme dělat :mrgreen: Chápu řemeslníky, ale my děláme normálně na normu, není to nějak omezené?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
nepřihl. Já
19.6.13 23:21
  • Citovat
  • Nahlásit
221
19.6.13 23:39

:-D To mi připomíná dnešní diskuzi mého přítele s mým otcem :-D Přítel dělá ve fabrice. Od narození do 20 let žil na horách, a tak slunečné počasí s teplotami nad 20°C snáší hodně špatně. Stěžoval si tátovi, že mají na hale 35°C, a že se v tom nedá makat. Tak ho otec usadil s tím, že u nich na dílně je teplota 72 °C (otec má kovářskou firmu, takže krom sluníčka jim dílnu vyhřívá oheň z výhní, které tam mají). Zatímco otec je ke svým zaměstnancům schovývavý a chápe, že v tomto parnu se nedá udělat tolik jako za normálních podmínek, zaměstnavatel přítele nesnížil z nároků ani o jeden kus (také se jede na normy).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18308
19.6.13 23:42

Taky míváme na hale 50-55 stupňů (dělám u pecí). No ale hned vedle v průjezdu je "krásných 30-32, což potom vnímáme jako chládek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6636
19.6.13 23:43

Nyní je platné nařízení vlády č. 9/2013 Sb., kterým se mění nařízení vlády č. 361/2007 Sb., kterým se stanoví podmínky ochrany zdraví při práci.
Tato vyhláška se sice každou chvíli novelizuje, nicméně pokud jde o teploty a větrání, nápoje atd., koukni na nař. vlády 93/2012 Sb., novelizace z letošního roku to neměnila.
http://aplikace.mvcr.cz/…iewFile.aspx?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
19.6.13 23:44

@Jura007 také si zrovna říkám, že když zaměstnanci mého otce potom vyjdou ven, musí jim to připadat jako příjemný chládek :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64457
20.6.13 06:58

@MartinaVALL no nwm, já dělala ve fabrice, museli jsme nosit takové neprodyšné kombinézy, na hale bylo přes 40 st, holky padaly jak mouchy a stejně jsme museli makat.. vždycky si vzpomenu na tátu jednoho přítele, on byl sklář, říkal, že tam v těch vedrech mají 80 st :zed: obdivuju, že to dá :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9090
20.6.13 08:11

Dělala jsem ve fabrice na výrobu sáčků a obalových materiálů, jak se to tam tavilo, tak od mašin bylo taky horko, pod 30 to neklesalo ani v zimě a když byl venku takovej hic jako teď, tak byla normální teplota cca 43°C a dělali jsme pořád stejně, přestávky taky stejné, prostě žádná změna :nevim: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tunrida
20.6.13 09:48

Může tam být tolik, na kolik se teploměr zvedne ;) Za směnu musíte dostat teplotní přestávku a nazdar bazar :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
1470
21.6.13 01:50

Ach jo, tak vám všem děkuji a doufám, že tohle Inferno už končí :mavam:
jen tak mimochodem, dnes jame měli 39 :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu