Kolik tekutin vypije vaše dítě v 1,5 letech?

Anonymní
20.1.21 14:20

Kolik tekutin vypije vaše dítě v 1,5 letech?

Přeju hezký den,

zajímalo by mě, kolik tekutin za den Vám vypije dítko při věku 1,5 roku?
Naše již není na mléku a pije přes den jen vodu. Vypije mezi 200-400ml (víc do ni nedostaneme, ani když vodu ochutím).

Kolik vypije vaše dítě v tomto věku?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1808
20.1.21 14:24

Moc ne…tak 400ml mlika dohromady za den..vodu a caj tak max 2dcl, jak kdy..no a plus, co je v potravinach, ovoci, presnidavce..nabizim, nenutim (kdyz neni nemocna)… kdyby nepila to mleko, tak to bude asi stejny, ale ted je zima, rikam si, ze az bude teplo, bude i vetsi potreba piti, ja taky ted moc nepiju, jenom kafe :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
910
20.1.21 14:25

Mám syna 15m přes den dneska už vypil zatím půl litru, tak možná ještě těch 200 do večera dá a v noci kolikrát těch 200 ml taky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1150
20.1.21 15:01

Furt chlastá. Dva hrníčky (340ml) jenom k snídani. A přes den pořád doplňuju. Pořád převařuju vodu z konvice a má ji odstátou (nechci dávat studenou z kohoutku) a za den ten litr a půl stáhne.
Sladím mu to čajem od sunárku - jednu a půl malou lžičku do celého toho hrníčku, takže to má fakt jenom tak lehce a je spokojený. Nechce mi pít nic jiného, buď čistou vodu, nebo ochucenou. Mlíko ani čaje nejedou.
Možná zkuste uvařit čaj - fenyklový, ten je sladší a dětem docela jede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10114
20.1.21 15:03

Mezi 1 a 1,5 litru určitě. Pije všechno, vodu, čaj i ředěný džus. Kolikrát ji musím omezovat, protože mi přijde, že to do sebe lije z nudy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15628
20.1.21 15:04

Teď v zimě tak 500 ml z hrnku + večer mliko. Když bylo teplo vypil víc, klidně k litru +mliko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2797
20.1.21 15:19
@Anonymní píše:
Přeju hezký den,

zajímalo by mě, kolik tekutin za den Vám vypije dítko při věku 1,5 roku?
Naše již není na mléku a pije přes den jen vodu. Vypije mezi 200-400ml (víc do ni nedostaneme, ani když vodu ochutím).

Kolik vypije vaše dítě v tomto věku?

Mne doktorka rikala, ze prislazovat neni duvod, ani kdyz se mi zda, ze malo pije. Ze deti se napijou, kdyz maji zizen a vic nepotrebujou, jen kdyby fakt necuraly, tak se musi casteji nabizet. Tak vypije pres den asi 300 ml vody nebo caje (neslazeny). A ji dost ovoce a zeleninu, polevku, atd. Cura normalne, takze to staci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
20.1.21 15:27

Taky tak nějak, má teda většinou ráno a večer mliko, ale tak 120ml jen na zapiti snídaně a večer ze zvyku na usnuti. Takže to je tak čtvrt litru a pak dá tak 300ml vody. Jak kdy no, když dostane třeba nějaké to piticko v láhvi (Kubík water mu nosí babička), tak to je schopny tu půl litrovou láhev vypít na posezení :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2797
20.1.21 16:28

@Kriss Tina taky v tom ma 25 g cukru, v tom pullitru 8o To je jak pulka cokolady. Jako lepsi nez Cola (jsem cumela, ale nekdo dava i Colu), kde je ho jeste vic nez 2×tolik, ale porad dost teda. Ale kdyz jen jednou za cas… :)
Ale ja si rikam, at si kazdy rodic dava, co chce. Nas maly si nestezuje, protoze podle flasky zatim nepozna, ze ma neco jineho nez kamarad vedle :)

Jen chci teda rict, ze nizkoho prijmu tekutin se obzvlast v zime neni potreba bat. Pokud deti parkrat za den curaji, je to OK. Kdyztak se zeptejte doktoru, nez zacnete motivovat cukrem (nebo redenim dzusy), pokud se cukru jiank chcete vyhnout. Jak poznaji sladke, uz vodu pit nebudou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
20.1.21 16:36

@Petra Star podle složení to má 3,9g cukru na 100ml no, jako žádná hitparáda, ale jednou do měsíce to snad nikoho nezabije :D ale jinak vypije klidně i tu vodu. Starší si občas dá třeba na oslavě i tu Colu, ale když se ptám doma co chce pít, tak si vždycky objedná jenom čistou vodu, ani sladký čaj nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2797
20.1.21 17:10

@Kriss Tina Ja jsem nasla 4.8 g, asi jina prichut :) je to fakt hukot, jak se to rychle nastrada ten cukr… Jasny, ze obcas to nevadi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9761
20.1.21 18:09

Nevím a nikdy jsem to neřešila. Měl vodu k dispozici, UM jsem nedávala, když měl žízeň, tak se napil. Žije v pořádku dodnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
21.1.21 08:54

Je nam 8 měsíců a kdyz do nej dostanu 350ml cajiku tak je to zazrak :-D a mel by minimalne 500ml. Mliko se do toho nepocita. Ale nektere deti nemaji potřebu tolik pit a nektere zase furt jen pijí :-D
Uz se tim nestresuji, malej pry nejeví znamky dehydratace, tak uz to nehrotim. Zkouším davat napit kazdou hodinu, i driv. Ale cim je caj teplejsi, tim vic ho vypije :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat