Kolik toho sní vaše 2 leté velmi aktivní dítě?

227
23.2.06 23:25

Ahojky, asi ti neporadim, ale u nas je to stejne. David se za cely den nezastavi. Jidlo ho desne zdrzuje. Takze porad jime v poklusu. Obcas si sedne k nejake oblibene hracce a ja ho krmim. Jedine obed se snazim, aby jedl v zidlicce. Je to docela narocne.
Romca a David, 14 mesicu a kousek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3743
24.2.06 05:19

Marty, pokud by měl hlad, tak si o jídlo řekne.
Vím jaké to je, když dítko nechce jíst. Náš malý jedl tak 10 lžíček jídla za den + 350ml mlíka. Po měsíci takového stravování se už „ztrácel“, pak zase přišlo období kdy jedl, udělal si zásoby a zase nejedl - kolem okola. Dá se říct, že po půl roce tohoto jezení-nejezení jsem si zvykla a když prostě nechce jíst, tak nejí a mi už to tolik nevadí, neb vím, že zase jíst začne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
24.2.06 05:56

Marty 1, kliiiiid!! :wink:
Nasi zizalce byly 2 roky pred par dny. Merime asi 83 cm, vazime 9.3 kg. Nekdy mi pripada, ze by nemusela jist snad cely den vubec nic (vubec myslim doslova, nechce ani oplatku, cokoladu nebo jine laskominky, ktere jine deti vetsinou NIKDY neodmitaji). Jindy zase nestacim zirat, kolik toho sporada. Priklad, kdy jime „hodne“: snidane-vajicko se sunkou a syrem, par drobku chleba. Svacina-nejaka ta opatka. Obed-detsky talirek polevky, necely. Svacina-jogurt nebo kousicek chleba s necim. Vecere-detsky talirek kase, necely. Pred spani pije mlicko, kolem 200 ml (ale nekdy nic) + dalsich 200 ml behem noci.
Myslim, ze nemas nejmensi duvod se znepokojovat. Podivej se na stranky http://www.mamaaja.sk/index.php?… a zjistis, ze jste dokonce ve vyssim prumeru! Tim, ze se budes nervovat, ho stejne jist vic nedonutis. Roste, je vesely, krasny, zdravy.. opravdu nemas nejmensi duvod se znepokojovat! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1735
24.2.06 07:35

Marty - vůbec bych to neřešila. Nakonec s tebou začne manipulovat skrz jídlo… žádné batole s přístupem k jídlu ještě hlady nezemřelo.

Lída má v 32 měsících 96 cm a 12,5 kg. Na snídani vypije 1dcl kakaa a kousne cca 2krát do něčeho (chleba, rohlík, kobliha…), posvačí maximálně mandarinku, k obědu tři lžíce polívky a tři lžíce dalšího, pak oplatek a mandarinky 2 měsíčky a k večeři hrst piškotů s půl banánem… to je popis včerejšího jídelníčku a to včera celkem jedla. Jindy se cpe jak neuvázaná, že až hledím. jinak u nás platí zá:,–(a Nechceš - nežer, nedostaneš…

elda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ibu
627
24.2.06 07:55

Ahoj Marty,

syn (19 měsíců - 12 kg, 87 cm) je také nepapavé a vybíravé dítko, taky nemá čas se najíst, ale jak píšou ostatní maminky má období kdy nevěřím vlastním očím co spořádá a období kdy by mě trefilo.

Mně se osvědčilo Jakuba do ničeho nenutit, nechce jíst tak jde od „stolu“. Havně ho do ničeho nenutit, to mi pak nechtěl jíst vůbec. Když má nepapací dny nechávám ho být, většinou příjde a říká mamko papat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
24.2.06 08:25

Ahoj Marty, taky te chci trochu uklidnit, nejsi v tom sama :)
Nas neposeda ma skoro 3 roky, rovnej metr a k tomu tech vasich 14 kg. Porce ji jak pro vrabecka a to muzu bejt rada, ze si vubec zobne. A skoro vsechno musi mit s kecupem – ja z nej rostu, driv jsem si malovala, jak u nas bude platit zdrava vyziva… No ale uz si zvykam, trva to uz vic jak rok a jist poradne ho proste neprinutim. Myslim, ze v puberte nam to vynahradi. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.2.06 08:48

Ahoj Marty, to chce klid. V tomhle věku je to úplně normální. Náš malej vždycky papal krásně, možná až moc - měří 89 cm a váží skoro 15kg. Ale teď poslední dva měsíce nemá na jídlo čas, pořád někam utíká a z jídla si vezmeme vždycky pár lžiček a za chvíli je zase pryč. Takže já mu dám vždycky do mističky pár piškotek nebo něco jiného a on si v průběhu her občas něco uzobne. A když ho přepadne hlad, tak si sedne a bud mi sní všechno, co má v mističce připravené a pokud mu to nestačí, tak mi ji přinese s tím, že chce ještě papat. Vůbec si nelam hlavu, však ono ti to tvé dítko hlady neumře.

• Nahlásit
  • Citovat
1436
24.2.06 09:03

Ahoj Marty :-) U nas je to dost podobne. :-(
Ja uz som z toho znacne na nervy a fakt ma neskutocne s tym jedlom vytaca. Nic ma nedokaze tak rozhodit, ako ked bojkotuje jedlo.
Mne by nevadilo, ked nechce papat nieco, alebo nechce papat „normalne porcie“, dojedat, mna vytaca, ze on akonahle ma jest, zacne kruti hlavou, ze ne ne, odvrati sa a proste odmieta to ochutnat! Pritom viem, ze uz 4h nejedol a urcite hlad ma. O tom, zeby jedol inde ako doma v svojej stolicke to sa mi ani nesniva :-((
Akoby sme mu davali medzi jedlom este aj otravu, alebo co!! (to skonstatoval moj muz)
No a pritom mu fakt z 95% davam jest len to, co viem, ze ma rad, cize ked sa mi podari do neho dostat prvu lyzicku (s nutnou davkou natlaku), tak potom zrazu zacne ochotne papat. No fakt to nechapem.
Tiez ma take popisovane obdobia, ze papa ako tak „normalne“ a potom zase take, ze zje za cely den len jogurt a trocha kase :-(
Mne by to aj bolo jedno a tiez by som to riesila-nechces, nebudes papat, len problem je v tom, ze potom si stale pyta kojenie a v noci sa budi hladom :-( A ked mu nedam (skusala som to fakt dost dlho), tak mi prehystercil a preplakal cele popoludnia a jest aj tak nezacal, naopak prestal jest uplne a budil sa hadam 6× za noc :-(
Ja uz fakt neviem, co s nim. Uz som sa na to docasne vykaslala a proste tu prvu lyzicku nutim (ale je to stres strasny) a potom papa kym mi neda najavo, ze uz nechce. No a proste kojim o 106 a uz som sa zmierila s tym, ze kojit budem asi dlho.
Mrzi ma, ze pre neho je jedlo najvecsi stres, ked ma papat, tak sa tvari, ako keby sme mu strasne ublizovali, fakt kto to videl, nechapal :-(
Papa prevazne v stolicke, lebo inak by furt utekal, a nezjedol by vobec nic.
Skusali sme mu davat kusky, aby sa mohol krmit sam, varene jedla no bez vascieho uspechu. Najlepsie papa, ked pri tom pozera reklamy, musi tam mat 200 hraciek, inak mam smolu :-(
Tak sa pripajam k tvojej ziadosti o radu (dufam, ze nevadi) a tiez cakam, ze nam niekto poradi, kto mal podobny problem :-(
Marty na tvojom mieste by som sa fakt snazila tym netrapit (aj ked viem moc dobre ako to je tazke :-(, ale ked sa ti nebudi v noci a nepyta mliecko, tam mu to urcite staci. Skratka asi patri k stastnym ludom s rychlym metabolizmom :-)
Je fakt, ze aj ja som citala, ze batolata radi manipuluju prostrednictvom jedla a netreba im na to skocit. Proste chces papat, nechces-nepapas. A takto ked sa to robi par dni za sebou, a proste nedostane nic do dalsieho jedla, tak by sa mal rozpapat. U nas to sice moc nezaberalo, ale mozno u vas to pomoze. Je fakt, ze dieta, co ma pristup k jedlu ziadne dobrovolne neumrie od hladu.
Patrisek je krasny kluk, a proste bude asi atleticky typ postavy :-)
Drzim palce, aby sa rozpapal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17315
24.2.06 09:26

Ahoj Marti,

Ja mam doma cerstveho triletaka a s jidlem je to nekdy opravdu zazitek- a predevsim od doby, co pochopil, ze se da od stolu odejit- proste to resim tak, ze Nechces jist? Nejez!

Jsou dny, kdy zije jen z mlika nebo melty nebo tak a pak dny, kdy by snedl vse, na co prijde…

Naucila jsem se to neresit a je klid… Kamoska to s dcerou dopracovala tak daleko, ze aby do ni neco nacpala, beha za ni po celem byte… To bych fakt nezvladla…

Tak pevne nervy,

papa

Zuzka, Filipek a Tulicko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.2.06 09:36

Problem „prvni lzicky“ zname :D Resime to tak u 50% jidel. Uz jsme si zvykli, ze prvni lzicku ji do te pusy proste nacpeme proti vuli (jeji, ze…). Obvykle se chyti a pak radosne a s chuti basti. Kdyz se nechyti, vyndame ji ze stolicky a jidlo odneseme a zkusime totez jidlo za hodinu. Obcas se chyti pak. Kdyz ne, dostane na talirku kousky ovoce a zeleniny, aby se bez utrpeni dockala dalsiho jidla. Casto si z toho neco behem napr. odpoledne vezme. Pkud nejake jidlo popsanym zpusobem odmitne, tak se ji s tim vic nevnucujeme a hlavne ji nezaplacavame nicim jinym, co by ji mozna chutnalo (oplatka, houska…), jen to ovoce ci zeleninu, at ma alespon vitaminy. Tenhle system jsme zavedli a drzime se ho. Kdyz jsme se ze zacaku stresovali, meli jsme pocit, ze se nase nalady, typu „uff, zase krmeni, to bude boj“ prenasely i na ni a bylo to jeste horsi. Ted jsme vsichni alespon v klidu, i kdyz dcerka je taky spis zizalkovita (v 18. mes 10 kg a ca 84 cm), no ale to jsem manzel a ja taky…

• Nahlásit
  • Citovat
233
4.3.06 13:44

No u nás je to podobné, ale s tím že malá nechce ani pít. Má dny kdy jí a dny kdy ne ale s tím pitím to je síla. A ještě k tomu začala trpět na zácpu, chodí tak co 3-4dny, jednou i pět. Tak dostala Lactulosu ale hlavně má jíst vláknunu a pít. A to je kámen úrazu. Plno různých hrníčků, blbostí, už i nezdravé pití a nic. Jen si cucne. A to samé je s jídlem. To co mi moc nepomůže to cpe (např.holé nudle stále) ale jinak nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
4.3.06 22:19

Ahojky, jeste me napadlo, ze na podporu chuti jsou taky multivitaminy Sanostol. Davam je ted Davidovi a zda se mi, ze papa lepe. Ovsem stale jenom v poklusu. Potrebovala bych taky neco, co ho udrzi na miste.
Romca a David
Jo, Davidovi je rok a tri mesice a meri 80 cm a vazi 9 a pul kilo, takze pekna zizala. Proste vsechno jidlo vybeha :-((

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
4.3.06 23:31

Ahoj,já mám doma taky žížalku Elis má 85cm a 10 a půl kg.Někdy mám taky dost problém do ní něco dostat (aspoň,že pije mlíčko tak kolem 200ml).Když má zrovna to svý nepapací období dávám vitamíny Sanostol.Hodně toho naběhá takže k vaší váze 14kg se asi nedopracujem.Dřív jsem se hodně nervovala,že trpí hladem,ale teď už to neřeším,když už má opravdu hlad sama si řekne takže už ji do jídla nenutím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
90
7.3.06 13:06

Ahoj mamky, také máme velmi neposedné dítě - 22 měsíců a váží 9,9kg :cry: a měří 88 cm. Je to strašná žížalka, ale vůbec mu to nevadí a že by neměl dostatek energie se také říct nedá :D . Ohledně jídla - někdy toho spořádá až až a jindy téměř nic ( asi tak týdenní cykly ). Nu snad ješte přibere nějaké to kilko nebo ho naše druhé mládě dožene :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1076
7.3.06 13:35

Marty,

buď v klidu a nestresuj se Patrískovým jídlem. My jsme o půl roku starší, měříme stejně a vážíme skoro o 2kg méně. Podle tabulek jste nad průměrem, tak co pořád řešíš? :wink: Náš Máťa je vyžlík, neposeda, ale je to zdravej chytrej kluk a určitě to jednou dožene. Co na tom že bude ve škole patřit k těm drobnějším? Můj manža patřil (stejně jako já :wink: ) na konec řady, a dneska je z něj chlap jako hora (187/87) a já taky nejsem žádnej drobeček.

Takže buď v klidu, nestresuj se blbostma a užívej si to

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama