Kolik úkolů mají vaše děti ve 3. třídě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ikulka
Závislačka 4099 příspěvků 12.10.10 16:41
Kolik úkolů mají vaše děti ve 3. třídě?

Zajímalo by mě, kolik mají vaše děti úkolů ve 3. třídě. Mám pocit, že můj syn jich má hrozně moc, mají úkoly každý den kromě středy a většinou je to kolem 3-4 úkolů na druhý den, ale už jich bylo třeba i 5 nebo 6. Chodí do družiny a domů se vrací kolem půl čtvrté a do večera sedíme nad úkolama :zed: .
Sonduju jestli je to běžné nebo jsme výjimka, jinak se učitelce zmíním, že to přehání.

Díky za reakce.

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.10 17:11

my jsme měli takovou :cert: učitelku již v první třídě. Vydrželi jsme to u ní do druhé a poté,co jsem zjistila,že mou dceru a i ostatní žáky nazývá debily,prasaty apod. ,jsme řešili toto i počet dů v ped.psych. poradně. Závěr: ne,to není normální,ted´píšu o těch úkolech,kantor nemá takto děti přetěžovat,od toho je učitel,aby jim dal to gro ve škole,doma pouze jednoduchá cvičení,která mají zabrat max. 15-30 min. Samozřejmě jsme toto vyřešili přechodem na jinou školu,kde p. učitelka opravdu dávala 1-2 úkoly denně a ty zabíraly minimum času. :palec:

Hanka1
Extra třída :D 13518 příspěvků 12.10.10 17:24

co si jeste pamatuju z lonska - prvnacka vetsinou 1-2 ukoly, z toho treba jedno bylo cteni + to, co nestihly ve skole - u nas treba sloupecek z matiky nebo dopsat radek v pisance, nebot nasi vsudybylce nesmi nic utect… :mavam:

Druha trida - vetsinou 2-3 ukoly, z toho cteni by melo byt pravidelne kazdy den, ale cca trikrat tydne musi byt podepsane v sesitku na ukoly + to, co nestihne - u nas uz jen to psani - vetsinou dopsat radek (psani ma tvrdsi diky oboustranne laterite - je pravo/leva :palec: ) + nektere ukoly nemusi mit do druheho dne - namatkou anglina nebo prvouka + priprava na vytvarku ci pracovku - nasbirat sipky, prinest obalky na nastrihane veci, vystrihat neco ze sablon apod. na to maji upozorneni minimalne dva dny predem.

Jestli se bude umerne s tridou zvysovat pocet ukolu, tak potes koste… :zed:

Zrovna jsem pred chvili doma nadavala, ze kdyz prijdem z druziny v pul seste, tak do hodinky na vecernicek je hotovo, dneska prijdem v pul ctvrte a masti to jeste ted.. :roll:

Příspěvek upraven 12.10.10 v 17:39

bodo74
Kecalka 175 příspěvků 12.10.10 17:31

Ahoj, my mame ve 3. tride ukoly kazdy den krome patku (to si maji pres vikend hlavne cist, vetsinou dostanou citanku a nekdy si maji cist neco sveho), ale je to 1, maximalne 2 ukoly plus slovicka nebo ukol z anglictiny. Tri az ctyri mi prijdou opravdu hodne. A jestli maji nekdy 5-6, no to bysme nad tim sedeli asi do rana. :mrgreen:

gold45 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.10 18:02

Syn taky chodí do třetí třídy, úkoly má každý den, ale s normou tzn. tak 1-2 na max. půl hodiny.
Do družiny už stejně jako většina jeho vrstevníků nechodí, v 8-9 letech dokáže nějakou tu chvíli počkat doma sám a někdy si případně úkoly, se kterými si ví rady předpřipraví apod.
Jako počet úkolů víc než toto mi taky přijde jako nenormální a chtělo by to asi s tou učitelkou nějak řešit.

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2409 příspěvků 12.10.10 18:11

Ahoj, můj Kuba je druhák a právě jsme dopsali dnešní 4.úkol. V naší druhé třídě jsou běžné denně cca 4 úkoly + čtení. Mě zas štvou výkyvy- jeden den 4 úkoly a druhý nic.

kadlina
Neúnavná pisatelka 17206 příspěvků 12.10.10 18:58

Tak my od první třídy pravidelně 1 úkol denně a na víkend nic. Teď ve třetí mají někdy i dva, ale to ten druhý je z angličtiny-na tu nemají svojí paní učitelku. V první třídě na vánoční prázdniny dostali dost úkolů a tak si jeden tatínek stěžoval, že toho bylo strašně moc a od té doby toho dostávají opravdu jen decentně.

cher 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.10 19:31
Ikulka píše:
Zajímalo by mě, kolik mají vaše děti úkolů ve 3. třídě. Mám pocit, že můj syn jich má hrozně moc, mají úkoly každý den kromě středy a většinou je to kolem 3-4 úkolů na druhý den, ale už jich bylo třeba i 5 nebo 6. Chodí do družiny a domů se vrací kolem půl čtvrté a do večera sedíme nad úkolama :zed: .
Sonduju jestli je to běžné nebo jsme výjimka, jinak se učitelce zmíním, že to přehání.Díky za reakce.

To je hodně, my máme jeden úkol a někdy dopsat to, co nestihl ve škole. Za půl hoďky má přípravu do školy většinou hotovou, pokud se neučíme slovíčka. Promluvila bych si s jinými rodiči, jestli jim to vyhovuje a posléze s učitelkou :think:

Ronnie
Ukecaná baba ;) 2499 příspěvků 12.10.10 20:10

Tak naše třeťačka Lucka má úkoly každý den kromě pátku, většinou se střídají jeden den z matiky a druhý z češtiny a pokud mají ten den angličtinu, tak i z ní. Takže maximálně dva úkoly, někdy jen jeden. Plus občas se naučit nějakou básničku.
Nemám teda srovnání, ale víc než dva úkoly u třeťáků se mi zdají fakt moc. I tak to mají o dost těžší, než ve druhé třídě, mi připadá. Hlavně ta angličtina je trochu boj a moc se těším, až přijdou na řadu vyjmenovaná slova. :zed:
Asi bych se to taky pokusila nějak řešit, přece ty děti musejí mít i čas na kroužky a na odpočinek! :nevim:

Ikulka
Závislačka 4099 příspěvků 13.10.10 08:34

Holky díky moc, na třídíních schůzkách se učitelky určitě zeptám jestli by s tím nešlo něco dělat.

Ono to je většinou tak na hodinku, jenže tomu mému lumpovi se do toho nechce, tak se s tím loudá a trvá to někdy i 3 hodiny a já už jsem z toho fakt na nervy. Pak už je z toho unavený a dělá dost chyb, dokonce už donesl i poznámku, že zapomíná domácí úkoly, čemuž se ani moc nedivím, já bych asi na nějaký taky zapomněla, když bych jich měla tolik. Někdy si vzpomene ještě večer, někdy až ráno než jde do školy, že měli vlastně ještě jeden :zed: .
A nedej bože když potřebujeme někam zajet něco vyřídit, to bývá na celé odpoledne a on pak píše úkoly až do 9 večer.

Mívají většinou tak 2 cvičení v matematice, pak ještě dva sloupce příkladů na zvláštním papíře, další v českém jazyce, angličtině… k tomu každý den vymyslet a napsat nějakou větu do zvláštního sešitu, a tak jednou do týdne naučit na zpaměť básničku nebo nějaká text. Je toho fakt dost, myslím, že by bohatě stačil 1-2 úkoly.

mado
Závislačka 4726 příspěvků 13.10.10 09:52

Starší syn je páťák a mají denně maximálně dva úkoly + nějaký dlouhodobější úkol (referát, přečíst text, naučit básničku), na víkendy nemají většinou nic.M

Ronnie
Ukecaná baba ;) 2499 příspěvků 13.10.10 12:19

Ikulko tak to je teda fakt nářez! 8-o A dělají taky něco ve škole? 8-) :mrgreen: Určitě zkus promluvit s ostatními rodiči a s učitelkou, to si vůbec neumím představit, jak bychom stíhali. :roll: Naše Lucka má třikrát do týdne po škole ještě kroužky, to by nad tím pak fakt seděla do půlnoci.
U nás je to tak, že z matiky mají buď dva sloupečky na takovém volném listě (píše jen výsledky) nebo přepsat do sešitu příklady a vypočítat, ale to tak maximálně 10-15, víc ne. Další den z češtiny buď nějaké doplňování nebo přepsat kousek cvičení z učebnice, ale nikdy ne celé. Nejvíc toho mívají z angličtiny, ale to mají jinou učitelku a nějak si ten jazyk holt zažít musí, tak ať se holka snaží. :wink:
Ještě mě teda napadá, že u nich je to tak, že když někdo zlobí, vyrušuje nebo zapomíná, dostane úkol navíc. Tak jestli třeba vítr nevane odtud. 8-)
A koukám, že máš taky doma dvě vánočňátka, ne? :wink:

Ikulka
Závislačka 4099 příspěvků 13.10.10 12:45

Ronnie tak úkoly navíc za zlobení dostávají taky, ale to jen když zlobí celá třída, tak dostanou všichni. Ale to mi vždycky nahlásí, že tenhle dú je navíc. A co se týká angličtiny tak tam mají úkol jen někdy a to je fakt jen na pět minutek - mají na ni jinou učitelku 8-) .
Kroužky má taky, ale ty jsou vždycky po vyučování takže to řešíme družinou, ať nemusí běhat na tu chvilku domů.

Jo a já mám dvě ledňátka a za pár měsíců přibyde třetí :mrgreen: .

Ronnie
Ukecaná baba ;) 2499 příspěvků 13.10.10 15:01

Koukám vy evidentně na jaře nemáte do čeho píchnout! :mrgreen: 8-) :wink:

Tak přeju ať se to u vás zdárně a v klidu vyřeší, třeba je jen nějaká mladá nezkušená učitelka, ne? :nevim:
Naše Lucka má jeden kroužek do pěti a jeden dokonce až do sedmi, tak by to byl fakt problém. A družinu už jsme nedostali, že prý když jsem na MD, tak máme smůlu. Že ovšem je dojíždějící, to jim je celkem jedno. :zed:
Tak se holt slečna musela osamostatnit. :wink:

Ikulka
Závislačka 4099 příspěvků 13.10.10 20:30
Ronnie píše:
Koukám vy evidentně na jaře nemáte do čeho píchnout! :mrgreen: 8-) :wink:
:lol: :lol: :lol:

Jinak učitelku mají druhým rokem, právě se vrátila z mateřské, takže je dost akční a natěšená :nevim: . No uvidíme, snad se to nějak vyřeší.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >