Kolik UM dávat téměř ročnímu miminku?

108
28.3.20 10:23

Kolik UM u skoro 12m mimin?

Ahoj holky,
tak nám jedno z dvojčat začalo konečně v téměř roce jíst příkrmy (druhé je začalo bojkovat, tak je prakticky výhradně na UM), a zajímalo by mě, kolik UM by teď mělo pít.
Ráno vypije kolem 200, pak svačinka (ovocná přesnídavka/jogurt), oběd zelenina/masozelenina, pak svačinka (ovoce/jogurt/lipánek), pak kaše na večer třeba a zase UM. Kousky pořád odmítá, ale zaplaťpánbu za tohle.
Na krabici s UM je psáno, že by se mělo vypít aspoň 600ml denně. Já se to do něj snažim cpát mezi jídly, vodu nechce. Nevím, jestli je to tak správně.
Jak jste příkrmy a UM řešily vy? Kolik UM vám děti pijou s příkrmy? Jak zajistit dostatečný pitný režim? Díky za komenty! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18863
28.3.20 10:33

V roce už jsem to neřešila, děti dostali najíst, a dopili se mlékem kolik vypili absolutně netuším už jsem to brala tak že jsou velký :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22745
28.3.20 10:42

Od roka by mělo být aspoň 500 ml mléka. Ovšem počítá se tam i jogurt, kaše, později tvaroh, sýry atd.
Já teda kojím, takže kolik má prcek mléka ani nevím. Jogurt ji denně asi 100ml. Jiného jídla nesni moc. Kaše moc nechce. Má 14 měsíců a něco přes 10kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22745
28.3.20 11:01

Jinak pije i vodu a čaj. Doma normálně z malé skleničky, venku z láhve s netekoucim pitkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2238
28.3.20 11:28

V roce dostávalo ráno a večer 240 ml vody plus um, takže nejakych 500 ml + denně, sem tam jogurt, syr…

Kaše jsem nedavala, moje děti je nemusí, max. později krupicovou s kakaem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3551
28.3.20 11:57

V roce měla dcera um už jen ráno a večer. a před odpoledním spánkem. Ale pila tak 150-180. Mléčné výrobky bude mít už i bokem. takž jsem to už tolik neřešila. Stačí ráno a večer. A přes den bych už učila na vodu, neslazený čaj. A UM už by neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama