Reklama

Kolik UM ve 14M?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Eliska011
Kecalka 463 příspěvků 20.04.18 12:47
Kolik UM ve 14M?

Mám 14M holčičku, od 2M je na UM. Problém asi je, že mléko prostě miluje a nechce se ho vzdát a pořádně si to vyřve. Nyní pije 180ml před odpolednim spaním a 210ml před nočním spaním. Když se v noci vzbudí - max jednou kolem páté nebo šesté, dám jí jen 90ml a spí cca do osmi. Podle doktorky by už tolik mléka pít neměla, ale nevím jak odbourat. Zkoušela jsem to odpolední, ale moc se mi nedaří, většinou bez toho neusne :nevim: Má ráda i jogurty - prostě mléčné výrobky jsou u nás top..
Kolik mléka vypily vaše děti v tomto věku? Díky moc!

Reklama

Reakce:

Gortyna
Kecalka 375 příspěvků 20.04.18 12:51

Je to individuální, malý je na um cca 14 dní, do té doby jsem kojila, je mu 16 m a vypije mi jen270 po probuzení… A hlavu si z toho nedělám…

Soňa Zacharová
Závislačka 3363 příspěvků 20.04.18 12:52

@Eliska011 Zkus vyměnit um za plnotučné kravské. Jinak syn byl na mléku do 3 let a denně ho vypil tak 1 litr. Byl a je mlékomil a jogurtomil nebrala jsem mu to on si sám pak řekl že už nechce na noc že chce šťávu nebo čaj

šárkajak
Kecalka 483 příspěvků 20.04.18 12:52

Moje dcery v tomto věku vypily určitě jednou tolik co tvoje a nikdo se nad tím nepozastavoval. Myslim ze i ta dvouletá vypije víc a nemám v plánu to nijak řešit

michee
Závislačka 3586 příspěvků 8 inzerátů 20.04.18 12:53

@Eliska011 u každého to je jinak, syn byl na UM od 3 do 9 měsíců, pak nepil už vůbec, dcera byla do 14 m kojená a pak žádné UM. Synovec pil UM až do 3 let. Synek od kamarádky má 5 a pije mlíko před večerním spaním. Každý to má jinak.

Sleepy.Monkey
Kecalka 263 příspěvků 20.04.18 13:00

Ahoj, mám 20 měsíčního syna, a pije UM úplně stejně jako Tvá dcerka. Před odpoledním spaním 160 ml, před večerním spaním také 160 ml. A pak má jednu dávku v noci (když se vzbudí), nebo ráno. Jinak spí celou noc bez mléka. A dostane ráno, většinou mezi 5-7 ráno. Mléko miluje snad víc než jídlo :mrgreen:
Nijak to neřeším. Jogurt jí ráno, někdy dopoledne. Krupicovou kaši moc nemusí, ale dá si. Je spíš na maso :mrgreen:
Mě to přijde v pohodě. Můj synovec pil mléko do tří let. Pak sám od sebe přestal.
Mě naopak doktorka říkala, ať UM ještě pije :nevim: Každej říká něco jiného…

Eliska011
Kecalka 463 příspěvků 20.04.18 13:10

Děkuji, vidím, že je to opravdu individuální :) mě jen vystrašila ta doktorka, když říkala, že už máme um odbourat a minimálně přes den, že už to pít nemá…ale asi i co doktor, to názor :nevim:

alilauter
Kecalka 133 příspěvků 1 inzerát 20.04.18 13:13

Ahoj, můj je taky závislák. Je mu 22 měsíců a za den určitě litr vyzunkne (a bylo to tak vždy). Pokud přijde nemoc nebo zuby, je to víc. Neřeš to a ono se to samo srovná, až bude malá připravena. Můj doktor se nad tim nepozastavuje, když chce, ať dám. Jsou fáze, kdy chce víc vodu ale pak se zase vrátí k mlíku.

Lex1
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 20.04.18 13:30

@Eliska011 taky mám 14m zavislacku, v noci, přes den mít nemusí, ale má z toho uspavaci rituál. Večer tak 200ml, 2× až 3× za noc tak 180 ml. Nejsme z toho nadšení, ale bohužel zatím nevíme co s tím :nevim:

Hadumi
Extra třída :D 13268 příspěvků 20.04.18 13:44

Syn má tedy MM, ale denně vypije mnohem více, přijde mi tedy normální pít v tomhle věku mléko (MM, UM).

dickys
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 20.04.18 13:52

Já jsem cetla, že roční dítě má mít 500ml mléčné dávky za den - v tom je UM, MM, mléčná kaše, jogurt, popřípadě nějaká lučina, máslo apod. Takže záleží, co jí jinak. Moje dcera 15m vypije 160 ml sunaru před spaním, ale má k snídani ještě kaši a jogurt ke svačině každý den.

Petistaaa
Kecalka 217 příspěvků 20.04.18 14:04

@Eliska011 a proč bys ho odbourávala když ho chce tak jí ho dej vždyt je to ještě mimino… :hug: vlbec se tím netrap když ho má ráda tak jí ho dopřej má ho 3× denně to nenní žádná hrůza..
zkoušela si ho třeba říznout na půl s kravským nebo kozím? třeba? postupně budeš přidávat kravské a ubírat UM dokud nebude pít jen kravské, ale nevim tohle by mě netrápilo moje malá pila ráno a večer 160ml v roce a půl…neřešila bych když ho má ráda at pije buď ráda… :kytka:

Divver
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 20.04.18 14:20

Ja uz bych po roce vubec UM nedavala. Neni to potreba. Plnotucne kravske mleko. Naprosta vetsina UM je stejne z kravskeho ;) je to zbytecne drahe

Pocahonta
Kecalka 173 příspěvků 20.04.18 14:49

Dcera od cca 8 měsíců do 3 let dvě dávky Nutrilonu denně. Myslím, že kolem roku to bylo 2×210 ml vody, k tomu denně jogurt. I po třetím roku si mlíčko ráno a večer před spaním vyžaduje (navíc to vidí i u mladšího bráchy). Od třetího roku jsem ale jednu dávku nahradila čerstvým polotučným kravským mlékem a vzala to bez problémů.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1544 příspěvků 3 inzeráty 20.04.18 18:00

Já polední mléko odbourala až v roce a půl. Teď jsou malému skoro 2 roky a mléko má ráno a večer. Vypije vždy 240 ml. Brát mu ho ještě nebudu. Starší, 3 letý má UM ještě každý večer. Mě třeba dětská říká, že to nevadí. A ikdyby něco říkala, nevzala bych jim ho ;) Hlavní je, že už ti nepije UM v noci. Víc bych neřešila. 14 měsíční je ještě drobek.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama