Kolik UM vypije vaše miminko ve dvou měsících?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Veronika Kai
Kecalka 111 příspěvků 18.09.18 11:32
Kolik UM vypije vaše miminko ve dvou měsících?

Ahoj holky, kolik prosím vypije Vaše dvou měsíční miminko UM? Od začátku sme na Hippu. Malá vypije tak 500ml denně, ma pět kilo. Dneska v noci poprve spala do. půl páté pak vypila 100ml. dřív mi v noci pila 130 ml normálně a teď prostě ne, přes den si dává dopoledne 65 ml, někdy 80ml. Doktorka nám řekla ať zkusím změnit mlíko a Nutrilon teda absolutně nechtěla, nechci měnit mlíko, když po tomhle hezky kadi a a všechno je ok, trpí teda šíleně na prdy a na. kolik, hlavně teda než v noci usne před koupanim. Poslední mlíko dostává v půl sedmé, takže byla 1"hodin bez a přijde 100ml strašně málo po takové dlouhé době, pak se vzbudila v osm, to vypila 105ml a teď zase jen 65ml. Bojím se hlavně kvůli dehydrataci. Prý ještě na příští kontrole pořádně nepribere budeme to muset řešit a měla by vypít 700-740ml mi řekla doktorka a to nedala nikdy, jen asi 2× se podařilo, že vypila 600ml jinak nic ????. Přijde, že ještě pořád ublinkava, ale to jak kdy, většinou jak tlačí prdy něco vyhodí. Děkuju

Reakce:
Coolca
Stálice 69 příspěvků 18.09.18 12:12

@Veronika Kai
Já toto řeším už 2 měsíce. Malá má skoro 4,5mesice a zdaleka nevypije, to co by měla. Neřeším hodnoty na krabici, ty jsou přemrštěné, ale nevypije ani těch 150ml/kilo své váhy. Mně doktorka řekla, ať to neřeším, když má dostatek pocuranych plinek za den. Je to ale boj každé krmení do ní natlacit aspoň těch 130 ml :zed:

Monika811
Stálice 61 příspěvků 18.09.18 12:13

@Veronika Kai
Malá je plně na UM? My měli teď o víkendu 2 měsíce. Malá vypije přes den cca co 3-3.5hod 120ml teda, dělám ji 120tky, ale většinou ji nevypije, takže něco mezi 90-120. Přes noc dělám jen 90tky, a to většinou nevypije celé-usne. Asi bych se uplně neřídila tabulkama kolik má nebo nemá vypít, já asi 14 dní zpátky řešila, že mi pije moc, pořád ji nestačilo a pila víc než by za den měla, teď se to nějak srovnalo a pije méňě. V sobotu mi vypila 3× po sobě přes den jen 60tku ..Jsme plně na UM a dávám přes den fenyklový čaj, na doporučení pediatra. Prý by se při UM měl podávat čajík. Možná by nebylo špatné změnit UM? Pokud píšeš, že ublinkává - záleží kolik, má zažívací problémy? I když v takovém věku to ty miminka mají… My bojujeme taky s bříškem, má citlivé, po jednom mléce nekaká - zácpa, po jednom blije, po druhé má křeče, dáváme denně BioGaiu. Měli jsme i Bebu sensitive na zácpy-ta paradoxně zabetonovala ještě víc. Teď máme Bebu optipro comfort, no včera večer kakala poprvé od soboty . Uvidíme jěstě. Jinak ty večerní koliky, pláče Ti bolestí? Nutrilon dělá i Anticolics, ale zkušenost nemáme. Malá pláče denně na večer, říkáme tomu její “hodinka” ale někdy je z toho víc než hodinka… Pláče na rukou, položená, v lehátku, všude , nejde utišit, volala jsem s pediatrem a říkal, že se jim mezi 2-3 měsícem mění nervová soustava, proto může tak plakat, asi to chce vydržet, taky si stim nevíme rady . Přeji ať se to brzy srovná :-)

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 18.09.18 13:49

Malý bude mít 3 měsíce příští týden. Já teda ale musím říct ze je to savec, ten by si snad vysal i z veminka kdyby mu ho někdo dal :lol:

Každopádně já caj nedávám vůbec… jsme na Beba Optipro Comfort… kaka po tom suprove, chutná mu, přestal ublinkavat. Predtim jsme byli na Nutrilonu Optripro, pak i ten protiblici a to bylo snad nejhorší mliko, co jsem zažila, protože dělalo neuveritelne bublin, takže jsem furt michala lzickou… pakarna…

U nás teda měl od 5. do 7. týdne růstový spurt, takže za 24 hod dal 7× 150ml. Což byl mazec… ale v 7. týdnech měl o 9cm víc a o 2kg víc než po narození. Pak se to ustálilo a teď přes den dává už fakt minimálně měsíc pořad stejně. Ráno cca v 9:30 první krmeni 150ml, 12:30 150 ml, 15:15 120ml, 18:00 120ml a 20:15 150ml… v noci se budí 2× a dávám poprvé 150 ml a podruhé podle toho v kolik se vzbudí… když mezi 5-6 tak 150, když později, tak 120… dneska v noci se poprvé vzbudil až ve 4:30 tak jsem mu dala 180ml a vypil to…

Občas teda pije min, někdy dá třeba jen 100… podle mě je důležité hlavně dobre sat, tak jako by to bylo prso. Savicku dat poradne hluboko do pusinky, dávat pozor ať nemlaska a nesaje vzduch, nenechat u toho chrnet, takže simrat pod bradou, fakt budit… aby sala efektivně… teď vypije flašku do 10 minut… ale byl to taky boj než jsem ho opravdu naučila ze se ji a nespi a ze musí mít tu savicku fakt co nejdál, aby pak nebyly koliky. Jinak večer je prudny taky, ale to asi každé dítě, jak už toho má za cely den plne kecky :)

Petmama
Nováček 1 příspěvek 01.10.18 09:35

@Verurizeckova
Mohu se zeptat.. možná hloupé, ale pořad v tom nemám jasno… uvedené ml jsou množství vody, ve kterém rozpouštite UM nebo to co pak nabyde..? Malému je 10 týdnu a je taky slušný “savec”.. přes den vypije v 7 dávkách cca 840 ml (vody ve které rozpoustim)…mys­líte, ze je to v poradku.. nebo moc? Má už 59cm a 5,6kg????????… moc diky za názor.

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 01.10.18 09:46

@Petmama uvedené množství je před nasypanim UM ;) teď je malému tři měsíce a kousek a ji trosku méně, konečně :potlesk: :lol: na kontrole téměř ve třech měsících měl 63,5cm a 6620g… takže klid :mrgreen: paní doktorka říkala, ze máme statneho chlapa a ze mu rozhodne nemám ubírat a nechat ho, ze se to srovná… a malý když nechce, tak nepije… takže v klidu, holt někteří kluci jsou zravi a ten nás má být po kom, s mužem oba rádi jíme :lol:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >