Kolik ušetřit na svatbu

RMD
18
2.5.20 15:33

Kolik ušetřit na svatbu

Ahoj, s přítelem jsme zasnoubený a do léta roku 2021 bychom chtěli uspořádat svatbu. Bohužel tápu ve financích, tak se ptám, kolik stála vaše svatba? Má představa je taková, že bychom našli hezké místo, nějaký penzion, kde by se odehrál venkovní obřad, hostina i večerní párty s rautem. Nejspíš bych byla ráda, aby zařídili výzdobu, ale dort, výslužky i cukroví bychom zařídili sami, pokud by to bylo možné, tak i pití. Co se týče mně jako nevěsty, nepotřebovala bych žádný účes, ani líčení, vše bych zvládla sama a šaty bych ráda max do 5000, ženich oblek již má. Kameraman i fotograf, Dj, vlastně i cukrářka, co by dělala dort, jsou známí, tam by byla značná finanční úleva. Jsme velká rodina, takže počet hostů by se pohyboval okolo 60 hostů a dejme tomu, že polovina hostů by chtěla přespat a ráno se nasnídat. Vím, že ceny jsou všude jiné, ale potřebovala bych se odpíchnout od nějaké částky, děkuji. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17302
2.5.20 15:41

Začala bych se 100k a uvidíte kam se dostanete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Katastrofaobecna
2.5.20 15:45

To je strašně individuální, měla jsem hezký penzion a oběd, raut, pití, pronájem a přespání do druhého dne pro 45 mě stálo cca 100tis i s dýškem pro personál.
Pak mě stál na matrice poplatek myslím 5tis, že se to odehrává jinde než na úřadě.
Výzdobu jsem dělala já, plus zábavu obojí mě stálo tak 10-12tis…

No a z toho co ti tam chybí, tak třeba prstýnky ;) my jsme je měli za 30 ale jde koupit i jen za pár stovek, pak třeba boty. Schází ti tam nějaké květiny - měla jsem vše za cca 5tis.

To co nevíš se odvíjí od místa, těžko říci jaké tam mají ceny…

• Citovat
  • Nahlásit
46
2.5.20 15:46

@RMD na to je strašně těžké odpovědět, nás svatba vyšla na 120tis., ale oproti tobě jsem měla vizážistku, kadeřnici, profesionálního fotografa i DJ za plnou cenu, nikoho známého jsme neměli, jedině snad dort byl opravdu levný ze známosti. Svatba byla na jednom místě, od rána do večera. Šaty jsem měla za 5tis, výzdobu jsem kupovala vlastní a hostů bylo 45 :) Lokalita: Praha 6
Tak nevím, zda ti to úplně pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3787
2.5.20 15:57

Nás to stálo tuším necelých 150k, bylo nás 50 lidí, bez hostiny, jen sele a velký raut v penzionu, kde jsme všichni přespali (všem jsme to platili). Ženichův oblek stál 25k, moje šaty dle vlastního návrhu a na míru šité 2k :mrgreen: Prstýnky kolem tisícovky za oba dohromady. Dorty, kadeřnice a jiné nesmysly jsme neměli, líčila a česala jsem se sama, fotili svatebčané (chtěla jsem pár momentek, ne načinčané hromadné focení na x hodin). Jediné co fakt chybělo byla kapela, která se těsně před svatbou rozpadla, ta by stála 10k. Suverénně nejvíc stálo jídlo, sice jsme ušetřili za oběd - obřad byl v kostele ve čtyři odpo, ale o to víc jsme toho pak měli večer, plus to byl docela drahý (ale skvělý) penzion takže tam bylo drahé od začátku do konce všechno, ale jinde jsme to nechtěli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3580
2.5.20 15:58

30 lidi, obrad v kaplicce, saty z pujcovny, oblek sity na miru, kadernice, kvetiny, kocar s konma, zlate prstynky, slusnejsi hospoda na vesnici v severnich Čechách, obed pro vsechny, vecerni raut, piti vcetne alkoholu, hudba, profi fotograf, prespani v pensionu se snidani asi pro 15 lidi celkem +- 80 tis.

Ceny budou hrozne rozdilny.. Zalezi na milionu okolnosti. Hlavně na lokalite. Jestli je vas 60, i s prespanim do rana, tak bych pocitala tak 150tis.. Nejaky obrazek si urcite muzes udelat uz ted, poslat nezavazny email do pensionu, kde by se to melo odehravat, nestoji nic. Jiste vam udelaji aspon nejaky nastrel od boku.. Saty, prstynky, dort apod si muzes spocitat sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21324
2.5.20 16:04

Dřív se počítalo 1000kč na osobu, ale bez penzion, počítala bych tak 2000kč na osobu když tam chceš spát počítej že ti to musí rezervovat na dva dny :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9753
2.5.20 16:05

@RMD tak 100tis zaklad. Tipuju tak 150 tis. Ti znami to zadarmo urcite delat nebudou. Hodne udela penzion a to prespani za kolik bude. Znami meli a byli na 200tis jen to hvizdne. Ale tam to bylo celej vikend.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
RMD
18
2.5.20 16:24

Děkuji moc za odpovědi, budu počítat cca 150 000 a uvidíme :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
2.5.20 16:26

Meli jsme odhad 250tis, nakonec to bylo cca 320tis, ale my jsme meli 80lidi a platili jsme krome kuriva komplet vse. Meli jsme drahy pronajem a ubytko.
Na podzim se vdava kamaradka, ma oproti mne drahe prstynky, fotografa, ale ma to na chate ve vlastni rezii, tak ma rozpocet max 120tis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
2.5.20 16:42

Neco pres 200 tisic a cca. 60 osob. Jen namatkou: ja saty 20 tisic, manzel oblek 20 tisic, prstynky 20 tisic, dort 7 tisic, kvetiny 13 tisic, make up a vlasy 5 tisic, fotograf 8 tisic, hostina a raut 70 tisic… lokalita Praha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
2.5.20 16:47

My měli svatbu skromnější, ale moc hezkou, venku pod altánkem a pak hostinu uvnitř. Bylo nás 30 a celková suma se vším včetně šatů, líčení atd byla asi 60 000.Bohatě stačilo, měli jsme i fotografa na celý den.Vsem se to líbilo, menší, ale krásné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
2.5.20 16:55
@RMD píše:
Ahoj, s přítelem jsme zasnoubený a do léta roku 2021 bychom chtěli uspořádat svatbu. Bohužel tápu ve financích, tak se ptám, kolik stála vaše svatba? Má představa je taková, že bychom našli hezké místo, nějaký penzion, kde by se odehrál venkovní obřad, hostina i večerní párty s rautem. Nejspíš bych byla ráda, aby zařídili výzdobu, ale dort, výslužky i cukroví bychom zařídili sami, pokud by to bylo možné, tak i pití. Co se týče mně jako nevěsty, nepotřebovala bych žádný účes, ani líčení, vše bych zvládla sama a šaty bych ráda max do 5000, ženich oblek již má. Kameraman i fotograf, Dj, vlastně i cukrářka, co by dělala dort, jsou známí, tam by byla značná finanční úleva. Jsme velká rodina, takže počet hostů by se pohyboval okolo 60 hostů a dejme tomu, že polovina hostů by chtěla přespat a ráno se nasnídat. Vím, že ceny jsou všude jiné, ale potřebovala bych se odpíchnout od nějaké částky, děkuji. :)

Ahoj my s manželem jsme se brali v loni v srpnu. Vše jsme si obstarávali sami s pomocí rodiny. měli jsme také cca 60 lidí :) svatba nás vyšla na cca 80 000 a 50 000 jsme vybrali :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907
2.5.20 17:18

Nás stála 120 tis. Fotograf- 8tis. (Známý-sleva, jinak fotí za 15), moje šaty 6 tis., Prstýnky 8 tis., Pronájem - 3 tis, kapela - 7,5 tis (známí), jídlo +pití 35 tis., Nocleh pro cca 15 osob - 8 tis, kytky 6 tis, atd atd. Jako dělala jsem si plno věcí sama, šila jsem si vývazky, dělala veškeré tiskoviny, tchýně + teda pekly dort a veškeré sladké, slivovicu jsme měli od mých rodičů, oblek pro ženicha platil švagr (jako svatební dar) atd atd. Ono se to nezdá, ale fakt to naskáče. Zase se nám vše vrátilo na finančních darech + něco navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.20 19:26

To je fakt strašně individuální. My měli 40 lidí a cca 130tis. A to jsme nic drahého neměli. Sehnali jsme něco přes známé a něco sice přes net, ale měli jsme štěstí, že za slušné peníze. Namátkou fotograf 5tis., hudba 7tis., cukrářka včetně svatebního 3patrového dortu 12tis., já šaty 5tis., prstýnky z bílého zlata 12tis. - svatba cca před rokem.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat