Kolik utratíte jako rodina měsíčně za jídlo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jajabaja
Nováček 3 příspěvky 20.03.19 09:14
Kolik utratíte jako rodina měsíčně za jídlo ?

Zajímalo by mě, kolik utratíte za jídlo jako rodinka, my jsme čtyřčlenná, dvě děti(větší kluci, co maj furt hlad).
V poslední době se nestačím divit co kolik stojí, jak vše hodně zdražuje! Snažíme se jíst docela zdravě. Obden když jdu nakoupit, nákup 500-1000.- a to mi přijde že tam nemám bůhví co, vozík poloprázdný…pečivo, jogurty, mléko, zelenina, ovoce, obden maso, těstoviny, rýže, luštěniny, máslo, sýry, vejce…vybírám skoro vše co je v akci. Máte to taky tak? Utratim prostě pálku za jídlo.
díky za reakce Jaja

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
1mila2
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 20.03.19 09:25

My jsme 2 dospely, 2deti (6 a 1). Starsi ji ve skolce (700 za mesic). Chlap obedva doma, takze denne varim. Ted se krotime a nakupujeme podle seznamu…koncem roku jsme utratili za jidlo 18tisic, ted jsme na 10-12mesicne. Kupujeme hoooodne zeleniny a casto mame maso. Asi by se dalo usetrit jeste vic, kdybych delala levny jidla, nejedli jsme kila zeleniny denne a k svacine nebyli schopny sezrat 30deka nej sunky jen s platkovym syrem (bez chleba). :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 09:25

My každý rok tak +1000 Kč, jak děti rostou. Momentálně 11.000 Kč pro pětičlennou rodinu. Ale spíš mi vadí, ze po vybalení nákupu je občas koš plný plastů a balení se dělají čím dál menší. Jinak u nás se momentálně vypijou tak 3 litry mléka denně, sní se bochník chleba, kilo masa, 8 ks jablek nebo jiného ovoce, 3 kg brambor, kilo cibule, jedno máslo, dva velký jogurty, jedná velká okurka a paprika nebo jiná čerstvá zelenina, kilo polévkové zeleniny. Jsou to samý velký a těžký věci. Tesco, Rohlík a Košík mi přijdou předražený, tak to taham sama

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 51869 příspěvků 20.03.19 09:28

2 dospělí, 2 děti ( tam je to složitější, ale doma denně kromě dvou víkendů u táty na večeři; snídaně a svačiny 1/2 dní v měsíci) , + 2 děti 2 víkendy v měsíci, mladší školní věk věšchno. Takže bych to zprůměrovala na klasickou 4člennou rodinu.

2×500 jídlo v jídelně děti, 1× 500 já ( ikdy možná půlu nebo víc, fakt nemám tucha kolik mi to tam stojí), kolik přítel dá za obědy, nevím, někdy si vozí z domova, někdy chodí, odhaduji okolo 1000-2000.
Nákupy 1× týdně tak 500-1000 na všední dny pro 4, něco ještě přikoupí přítel. Víkendy jsme často mimo domov, takže to pak padne ve dvou tak 1500, v šesti 2-3 tis.
Takže tak odhadem okolo 15ti tis.

Příspěvek upraven 20.03.19 v 09:34

-Sára
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 20.03.19 09:32

Nás je pět .z toho 2 pubertaci ve vývinu.takze měsíčně jen za jídlo kolem 15tis.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1243 příspěvků 20.03.19 09:33

Objednavam nakup kazdy tyden za 1500,– jen jidlo+piti. Dite obedy ve skolce 500-700,– Obedy nam nosi 3-4× tydne chlap z prace, maso obcas taky, kdyz si objedna u reznika bez dph. Nevim kolik za to dava mesicne.

Lainaire8
Závislačka 2834 příspěvků 20.03.19 09:40

Hodně :mrgreen: my jídlo rádi (2 dospělí, 2 děti plus mimino). Takže na to jde většina peněz za měsíc. A když si vezmu jakej má chlap vysokej plat, tak je to fakt hodně :oops: a to jezdíme nakupovat do Polska.

terrka83
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 20.03.19 09:40

My utratíme měsíčně kolem 12 tisíc - 3 dospělí. Je to pravda, ceny potravin nenápadně rostou :,(

acimedaca
Nadpozemská drbna 26679 příspěvků 20.03.19 09:46

Rodina 2+2 děti (5 a 8 let), v nákupech cca 10tis. a k tomu obědy škola, školka, zaměstnání to radši ani nepočítám :think:

Šarlota4
Extra třída :D 10820 příspěvků 20.03.19 09:49

Odhaduju momentalne 15K. 2+1 , je v tom tedy i restaurace.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 09:55

Ja, chlap a starsi dcera 13-15 tis, mimino 3 tisice. na mesic.

Šarlota4
Extra třída :D 10820 příspěvků 20.03.19 09:59

Rada chodim do lidlu, paradoxne u nej citim nejvyssi zdrazeni. Kupuju tam +- to same a plativam o cca 200kc na nakupu vice. Nicmene chodit budu dal - jen postreh.

Bubla_Bučková
Kelišová 5945 příspěvků 20.03.19 10:02

Konečně reálná diskuze :pankac: ano zakladatelko,taky jsme na tom stejně :nevim:

jajabaja
Nováček 3 příspěvky 20.03.19 10:14

Děkuju moc, za reakce…zkusim si to jeden měsíc schválně počítat…myslím že jsme taky někde mezi 12.000-15000.-(+ 1000.- obědy ve škole) a to si nemyslím, že bychom jedli steaky každý den. Přijde mi, že hodně zdražilo pečivo…třeba sladké pečivo, kupuju klukům na sváču. Zelenina, ovoce tak to je kapitola sama pro sebe…,ale máme ho rádi, tak ho kupuju i když je drahé. A ten postřeh z Lidlu je přesný, chodím tam taky často a mám oblíbené věci co kupuju a přesně, všechno pěkně tu o kačku, tu o tři dražší…ale na nákupu je to přesně třeba stovka i dvě za to samé…

Děkuju fakt za reakce, ráda bych je taky ukázala manželovi, aby viděl…chlapi prostě vůbec neví, co kolik stojí a myslí si že rozhazujem zbytečně a pak ofrňujou nad brokolicí a že neni k večeři maso a jdou slídit v lednici aspoň salámy
:-)

Příspěvek upraven 20.03.19 v 10:49

Kassor
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 20.03.19 10:23

No, tak u nas: my s muzem obedy za 8k/mes, kazdy vikend nakup za 2k (4×2=8k) a v tydnu 500/den, tzn. (20×500=10k). V souctu 26k mesicne. Strasny, to takhle videt, ale je to realita.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama