Kolik utratíte měsíčné za výdaje jídlo a drogerie??

Anonymní
31.5.20 11:48

Kolik utratíte měsíčné za výdaje jídlo a drogerie??

Už jsem několik diskuzi našla ale vše staré tak mě zajímá teď při takových cenách co jsou teď a ne před dveřmi roky. Holky můj dotaz kolik utratíte měsíčné za jídlo?? A drogerii.???Zajímají mě jak jsou na tom ostatní. Nemáme málo peněz to ne. Už jsem to stáhla s 20 tisíc na 12 tisíc- 2500 tisíc drogerie zbytek jídlo. Snažíme se něco na spořit tak jsem potřebovala stáhnut. Jinak jsme 2 dospěli a děti 10 let,3 roky a 2 roky. V tom není započítané samozřejmě jídelna školka a škola a v zaměstnaní to je zvlášť..A děláte měsíční nákupy a pak jen dokupujete nebo týdenní co je lepší?? děkují

  • Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7608
31.5.20 11:52

Zrovna jsem dneska scitala. :D Takze jidlo: 10.500, mlsy (fastfood, zmrzlina, grilovacka, sladky piti…): 4.800. Domacnost a ostatni: 2.800. Zvlast jsou vydaje za decka a psa, to bylo tento mesic 6.000 (pleny, boty, helmy na kola, granule, hlidani). Skolku jsme ted neplatili, neb byla zavrena. Soukro jesle pro mladsiho do toho zapocitane nejsou. Bydleni a auto plati muz, takze to nevim presne, kolik je. Kde mam rezervy vim, nejspis ted zacnu omezovat, protoze muze asi vyrazi z prace kvuli covidu.

Ad nakupy: urcite usetris vic tydennim nakupem, pokud se pak dokazes ovladnout a uz do toho obchodu fakt nejit. Kazdodenni nakupy jsou mor, to se furt prihazuje tohle a tamto a limca a susenka a naskace to.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2742
31.5.20 11:53

A tak snad si mohla v té diskuzi pokračovat, ne?

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13885
31.5.20 11:57

Kupuju teď na předraženým rohlíku a i s drogerii (pleny, toaletní papír, jednou za tři měsíce tuhle tablety do myčky, tuhle JAR…) jsme na neuveritelnych 10 tisíc pro dva plus malé dítě. Jakože je to málo :D představa, že nakupuju v akci v lidlu a jsem na 8000 je hustá :pankac:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13885
31.5.20 11:58

Jo a dělám týdenní nákup a vždy se snažím, ať se vejdu do 2500. KDYŽ tam vidím svítit 1700 a všechno základní mám, tak tam házím mlsy :mrgreen:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.20 11:59

My jsme dva dospělí a za jídlo utratíme cca 9-10k. A to nepočítám obědy, které má partner v práci zdarma :oops: :mrgreen:. Za drogerii utratíme tak 5000,– (věci na úklid + kosmetika).

  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.5.20 12:01

Dělám měsíční nákup drogerie a jídlo pak týdně - bydlíme střídavě na dvou místech, takže se na měsíc kupovat nevyplatí.

  • Nahlásit
  • Citovat
934
31.5.20 12:01

Tak já si napíšu co budu vařit na celý měsíc. Jsem na mateřské a vařím pro sebe a partnerovi do práce. Podle toho si napíšu seznam a jedeme do obchodu. Tam necháme většinou, když je to fakt už velký nákup (zásoba mouky, olej, mléko, práci gel, aviváž, zásoba šamponu atd. ) Cca 4000,–. Pak jen dokupuji pečivo, zeleninu, ovoce. Občas si jídlo objednáme ale to minimálně. Takže bych řekla že měsíčně utratime za jídlo cca 6-9 000, záleží jestli zrovna v daném měsíci musím udělat zásoby. Jsme 2 dospělí a kojenec. Takže věci pro malou, hygiena, pleny, mléko, ubrousky + 2500,– cca, takže do těch 10 000 se vším se vlezeme. A podotýkám že nekupuji drahé potraviny.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.20 12:02
@Anonymní píše:
Už jsem několik diskuzi našla ale vše staré tak mě zajímá teď při takových cenách co jsou teď a ne před dveřmi roky. Holky můj dotaz kolik utratíte měsíčné za jídlo?? A drogerii.???Zajímají mě jak jsou na tom ostatní. Nemáme málo peněz to ne. Už jsem to stáhla s 20 tisíc na 12 tisíc- 2500 tisíc drogerie zbytek jídlo. Snažíme se něco na spořit tak jsem potřebovala stáhnut. Jinak jsme 2 dospěli a děti 10 let,3 roky a 2 roky. V tom není započítané samozřejmě jídelna školka a škola a v zaměstnaní to je zvlášť..A děláte měsíční nákupy a pak jen dokupujete nebo týdenní co je lepší?? děkují

Normálně na takové diskuze nereaguji, ale tentokrát mi to nedá, protože jsem poprvé taky začala trochu počítat.
Nemáme hluboko do kapsy, ale ještě minulý rok jsme utráceli cca 3-4 tisíce na týden za nákup.
Teď se nedostaneme pod 5-6tisís. Přitom žádná změna životního stylu u nás nenastala.
Takže my jsem kolem 20-25 za jídlo a drogerii a to jsem pouze tři lidi a tři psi. Nicméně kupujeme vše kvalitní a na cenu nekoukáme. Tu částku vím přesně protože nechodíme vůbec do obchodu a vše nám vozí rohlík.

  • Nahlásit
  • Citovat
4707
31.5.20 12:02

2 dospělí a jedno batole. Zvládli bychom to za 8 tis ale to bychom se museli strašné uskromnit. Standart 10 tis. A když jsme „rozezraný“ tak 12.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4707
31.5.20 12:06
@Anonymní píše:
Normálně na takové diskuze nereaguji, ale tentokrát mi to nedá, protože jsem poprvé taky začala trochu počítat.
Nemáme hluboko do kapsy, ale ještě minulý rok jsme utráceli cca 3-4 tisíce na týden za nákup.
Teď se nedostaneme pod 5-6tisís. Přitom žádná změna životního stylu u nás nenastala.
Takže my jsem kolem 20-25 za jídlo a drogerii a to jsem pouze tři lidi a tři psi. Nicméně kupujeme vše kvalitní a na cenu nekoukáme. Tu částku vím přesně protože nechodíme vůbec do obchodu a vše nám vozí rohlík.

Hele ono totiž průběžně rostou ceny potravin plus rohlík nemá akce tam je to hned.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13885
31.5.20 12:07
@Anonymní píše:
Normálně na takové diskuze nereaguji, ale tentokrát mi to nedá, protože jsem poprvé taky začala trochu počítat.
Nemáme hluboko do kapsy, ale ještě minulý rok jsme utráceli cca 3-4 tisíce na týden za nákup.
Teď se nedostaneme pod 5-6tisís. Přitom žádná změna životního stylu u nás nenastala.
Takže my jsem kolem 20-25 za jídlo a drogerii a to jsem pouze tři lidi a tři psi. Nicméně kupujeme vše kvalitní a na cenu nekoukáme. Tu částku vím přesně protože nechodíme vůbec do obchodu a vše nám vozí rohlík.

No tak jsi doma… rohlík :mrgreen: plátkovy sýr 100 g 40 korun, půl kila kuřecího 120…občas se něco dá najít levněji. Vepřový, hovězí? Ke dvoum stovkám za balíček :nevim:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.20 12:13
@Bubla Bůčková píše:
Jo a dělám týdenní nákup a vždy se snažím, ať se vejdu do 2500. KDYŽ tam vidím svítit 1700 a všechno základní mám, tak tam házím mlsy :mrgreen:

Jenže já když tam hodím jen krky, srdíčka a konzervy pro tři psy je to cca 800,–. Pak ovoce-zelenina a je to taky cca 800,–. Pak nějaké Alpro a podobné alternativní produkty tak cca 600-700,–. Takže jsem na téhle částce a to tam nemám vůbec maso, mléčné, drogerii atd… :think:
Už jsem to právě analyzovala a nemám na čem ušetřit. Končím na těch 5 tisících ten týdenní nákup. :,(.

  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.5.20 12:16
@ludmilaadamkova píše:
Hele ono totiž průběžně rostou ceny potravin plus rohlík nemá akce tam je to hned.

Já akce vůbec nevyužívám, protože kupuju jen na týden, neděláme si zásoby a potřebuji co zrovna potřebuji a nechci to měnit. Sednu k tomu a nakoupím za 15minut. Ale je fakt, že to asi na to má taky vliv… :think:

  • Nahlásit
  • Citovat
1580
31.5.20 12:18

A jak to počítáte? Schováváte každou účtenku a na konci měsíce rozpočítáte jídlo/drogerie/jídlo venku… Nebo si to hned vše zapisujete do mobilu/sešitu? Nedovedu si tu evidenci moc představit. :oops:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama