Kolik utratíte v lékárně za léky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
bamboo
Stálice 80 příspěvků 22.01.18 10:13
Kolik utratíte v lékárně?

Ahoj holky! Poslední dobou se mi zdá, že necháváme v lékárně enormní částky za běžně dostupné léky pro děti. Na obyčejnou rýmu, virózy, dále za kapičky na alergii, mastičky na ekzém apod. Spočítala jsem, že za měsíc to v době chřipek dá skoro 900 korun. Většina léků není na předpis. Docela by mně zajímalo, jestli se nějak dá ušetřit? Máte i vy takový výdaje? My to ještě finančně snad utáhneme, ale jsou maminy samoživitelky nebo s nízkými příjmy, které to fakt nedávají…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
bamboo
Stálice 80 příspěvků 22.01.18 10:13
Kolik utratíte v lékárně za léky?

Ahoj holky! Poslední dobou se mi zdá, že necháváme v lékárně enormní částky za běžně dostupné léky pro děti. Na obyčejnou rýmu, virózy, dále za kapičky na alergii, mastičky na ekzém apod. Spočítala jsem, že za měsíc to v době chřipek dá skoro 900 korun. Většina léků není na předpis. Docela by mně zajímalo, jestli se nějak dá ušetřit? Máte i vy takový výdaje? My to ještě finančně snad utáhneme, ale jsou maminy samoživitelky nebo s nízkými příjmy, které to fakt nedávají…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63763 příspěvků 3 inzeráty 22.01.18 10:17

@bamboo My ne, ale tedy nejsou alergici, takže odpadají kapičky na alergii i mastičky. Na rýmu kupuju akorát kapesníky a sprej do nosu, tem mi vydrží sakra dlouho, nechají si stříknou 1× před spaním a to jen při hodně silné rýmě. Na virozu ibalgin v sirupu, to je tak 100,– a ACC na kašel, to kupuju dospělácké a dělím, tím se ušetří, jinak jsem nic v poslední době nekupovala. Tedy ještě mastičku na zánět spojivek, ale ta byla na předpis a doplatek byl 20,–

Hadumi
Extra třída :D 13576 příspěvků 22.01.18 10:19

Víceméně nic - rýmu neléčím léky z lékárny, na ekzém používám krém ne z lékárny, alergii máme, ale nejsou na ní potřeba léky. Spousta věcí se dá „léčit“ ne věcmi z lékárny ;)

Šarlota4
Extra třída :D 10101 příspěvků 22.01.18 10:19

Typuju, ze rocne v lekarne tak 3.000,– leky a nejaky B komplexy, Celaskon,

pralinka2727
Závislačka 3257 příspěvků 22.01.18 10:20

Zrovna minulý tyden jsem to stejné říkala manželovi. Někdy tam nechám 3000,– někdy jen 1000,– záleží na ročním období a nemocech.

Uživatel je onlineTamtama
Extra třída :D 11826 příspěvků 22.01.18 10:26

My moc nemocní nebýváme, rýmu léčíme kapesníkama a kašel cibulí s cukrem, léky na astma jsou bez doplatku. Takže jen kapky na alergii, cca 400,– za rok, sem tam léky při nemoci. Víc jak 1000,– za rok to nebude.

bamboo
Stálice 80 příspěvků 22.01.18 10:27

Ad pralinka. 3000 korun za měsíc? Fakt?

zuza92
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 22.01.18 10:31

Naštěstí nenavštěvuju lékárnu nějak často. Ekzém měla dcera jen lehce. To jsem tedy nechala v lékárně za kosmetiku přes 600, ale máme jí už půl roku. Co mě ale vždycky dostane. Tak jsou doplatky na antibiotický sirup, když doplácim 150 kč. A když jsem se nad tim v lékárně podivila tak mi řekli, že sirup je vlastně nadstandard, že na tabletky se tolik nedoplácí, to byl dceři 1,5 roku, nevim jak bych do ní cpala tabletky.

Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.18 10:31

Manžel dostává z práce unišeky, používám je v lékárnách, ale ještě se mi nestalo že bych platila za měsíc víc jak 300 Kč teda…

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 49587 příspěvků 5 inzerátů 22.01.18 10:34

Ted js koupila autolekarnicku za 150. Neco naykozu za 70 pred 14ti dny. Jekdy na podzim krabiclu brufenu za stovku, kapky do nosu 50. Jinak noc nekupuju, zadny lektvary na kasliky, vitaminy, imunoglulany, wobenzymy aspol nevedem

Jančakecalka
Generální žvanilka 22247 příspěvků 22.01.18 10:37

U nás se léky nijak nekupují, protože virozy nás netrápí, nemocní nebýváme často, alergie nemáme. Ale nechávám i dva tisíce za doplatky na léky pro dceru za antiepileptika.Ale bývá to tak 3 krát do roka.

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 22.01.18 10:40

Mam miminko a pravidelně doplnuji naši domaci lekarnu, v lékárně nechávám dost peněz :? Jen za cipky je to 150kč, tamhle sprej do nosu, pro nas, pro dítě, analgetika, naplasti je toho dost, vetsinou nechavam alespon 500kč chodim tak obmesic, ale kupuji tam i treba mezizubni kartacky nebo kosmetiku pro dceru, to se pak vysplha jeste výš

Jogrr
Závislačka 4344 příspěvků 22.01.18 10:43

Ani korunu. Mam rocniho a ten nemocny jeste nebyl a ani my s muzem nejsme nemocni.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10954 příspěvků 22.01.18 10:45

Zrovna minuly týden jsem tam nechala 700 :lol: a dnes jdu znovu. Ale tenhle výdaj mi nevadí, hlavně ze to zabere

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Nejdrsnější kritika Sparty: Rosický na to nemá, Křetínský je analfabet, říká Luhový

Dlouho bylo ticho, teď ale z úst Milana Luhového (55) zazněla jedna z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >